Jak odmienić swoje życie w jakiejkolwiek dziedzinie? Oto 3 etapy przez które będziesz musiał przejść!

Jak odmienić swoje życie w jakiejkolwiek dziedzinie? Oto 3 etapy przez które będziesz musiał przejść!

Można całe swoje życie przeżyć całkowicie nieświadomie, narzekając na ten tzw. ciężki los. Można i całe życie wierzyć w to, że nie mamy na nie żadnego wpływu i przeżyć je płynąc wraz z głównym nurtem, a tam wiadomo co płynie… ale można też wybrać i tą drugą, inną drogą, a mianowicie chwycić stery swojego życia we własne ręce, a w zasadzie, to zacząć tym swoim życiem sterować świadomie – bo te „stery” trzymamy we własnych rękach zawsze, tylko robimy często to nieświadomie, dlatego może nam się wydawać, że to ktoś inny za nimi stoi.

Wiadomo jak żyliśmy nieświadomie, to możemy zostać zastani w niezbyt ciekawej sytuacji, a to praca słaba, a to zdrowie słabe, a to generalnie życie nam się nie układa. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak rozpocząć zmianę swojego życia.. ewentualnie można wrócić jeszcze do.. narzekania! Jednak to droga donikąd, chociaż wiadomo nie ma nic lepszego jak narzekać na wszystko wokół, to fakt 🙂

Oto trzy takie główne etapy, przez które będziemy musieli przejść, gdy chcemy iść tą inną drogą, a więc zacząć realnie zmieniać swoje życie:

 

ETAP I – Zmiana myślenia, postrzegania świata

 

Tak naprawdę to tutaj jest nasz największy hamulec, który zatrzymuje nas przed zmianami w jakiejkolwiek dziedzinie życia. Sądzę, że jeśli nie poukładamy sobie pewnych spraw, w głowie, to nie mamy nawet co myśleć o jakiejkolwiek zmianie. Będzie ona albo krótkotrwała, albo nawet w ogóle nie spróbujemy czegoś zmienić – i to ten bardziej prawdopodobny scenariusz.

Generalnie to ta zmiana myślenia sprowadza się do tego, aby zweryfikować swoje poglądy czy schematy myślowe, bo to one kształtują nasze życie. Kiedyś nawet napisałem artykuł na ten temat – jak odmienić swoje życie. Tam to dokładniej opisałem. Chodzi oto, że nasze poglądy, wcale nie są nasze, a niestety często mają na nas bardzo negatywny wpływ.

Wiele naszych problemów, zaczyna się, a potem rozgrywa, właśnie w naszych głowach czy umysłach (jak zwał tak zwał), powstają one przez ten nasz zaprogramowany sposób myślenia, który to właśnie kształtuje nasze życie.

Chociażby brakuje nam wiary w siebie, a skąd to się bierze? No właśnie z tych naszych zaprogramowanych umysłów.. może w dzieciństwie ktoś „podciął nam skrzydła” i tak do dzisiaj jedziemy na tym schemacie, a więc gdzieś tam podświadomie, cały czas, uważamy się, za niewiele wartych, bo uwierzyliśmy w jakiś wszczepiony nam, przez kogoś innego, program myślowy. Najwyższa pora wynieść się ponad to! ..a nie żyć jak jakiś robot.. czyli bez własnych przemyśleń czy poglądów, powtarzając to co mówi większość.

Etap I na który natrafimy, gdy chcemy coś zmienić w jakiejkolwiek dziedzinie naszego życia, brzmi więc następująco:

Zajrzyj do swojej głowy (oczywiście nie dosłownie tylko w przenośni) i  zweryfikuj swoje przekonania, sposób myślenia czy programy które Cię kształtują. Odpowiedz sobie na pytania typu:

 • Skąd wiem to co wiem?

Następnie odrzuć te przekonania, które mają na Ciebie destrukcyjny wpływ (czyli zazwyczaj wszystkie) i rozpocznij świadome życie, a więc sprawdzaj wszystko samodzielnie, nie wierz w to co mówi większość, bo ona racji nie ma, bo jest mocno zaprogramowana. Większość ludzi żyje tak jak im powiedziano, że mają żyć. Niektórzy nawet mordują innych w imię tych „swoich” prawd.. historia pełna jest takich przykładów.

Bez tego etapu, dalszy nasz rozwój w jakiejkolwiek dziedzinie będzie niemożliwy, przynajmniej ja tak uważam.

Dlaczego?

Bo często poglądy nam wszczepione, przedstawiają wizję świata, do której byśmy nie pasowali, już po tej naszej zmianie.

Przykład?

Ktoś zaczął się rozwijać, chociażby w dziedzinie finansów. Kompletnie jednak nie wierzy w to, że można w Polsce zarabiać uczciwie, tak 10-15 tyś miesięcznie i to nawet nie chodząc do żadnej etatowej pracy. Więc jak on mógłby się tutaj rozwijać? Byłaby to jakaś parodia, cokolwiek by taki ktoś czytał, mówiłby:

nie, nie w Polsce to niemożliwe.. coś im się pomyliło w tej książce..

jak_odmienić_swoje_życie_3_etapy_1           Etap I - Zmiana myślenia
ETAP II – Zdobywanie wiedzy w interesującej nas dziedzinie

 

Gdy już nasz umysł jest gotowy, odprogramowany czyli otwarty na nowe rozwiązania, wtedy dopiero możemy przystąpić do rozwijania się, w interesującej nas dziedzinie życia. Żeby móc realnie zacząć działać, musimy zdobyć odpowiednią wiedzę teoretyczną. Prawda jest taka, że cobyśmy nie robili, to najpierw teoria, a potem praktyka. Gdy zabierzemy się od razu za praktykę, to za daleko nie zajedziemy. To tak jak wsiąść do samochodu bez odpowiedniej wiedzy teoretycznej. Daleko nie zajedziemy, nawet nie ruszymy.. tak samo jest i w innych obszarach naszego życia.

jak_odmienić_swoje_życie_3_etapy_2        Etap II - Zdobycie wiedzy teoretycznej
ETAP III – Wdrażanie zdobytej wiedzy w życie

 

Jak już człowiek odblokuje swoje myślenie, zacznie nawet zdobywać teoretyczną wiedzę.. to prawda jest taka, że dopóki nie zaczniemy wdrażać tej wiedzy w życie czyli realnie działać, to i tak stoimy w tym samym miejscu. Realne działanie najbardziej przybliża nas do obranego celutaka prawda i już. Dlatego nie ma co przesadzać z tą teorią, żeby się przypadkiem na niej nie zatrzymać.

Dużo dalej jest ten co wie mniej, ale zdobytą wiedzę od razu wdraża w życie. Cóż.. trzeba działać, coś już wiesz.. wdrażaj to w życie! Bo to realne doświadczenia są dużo cenniejszą nauką niż sucha wiedza praktyczna.

Blokuje nas często taki perfekcjonizm, a więc jakieś głupie dążenia do tego by wiedzieć wszystko, by być perfekcyjnym. Wiem co mówię, sam tak miałem i w sumie ciągle z tym walczę. Widziałem często ludzi, którzy działali w jakiejś dziedzinie, jednak podświadomie śmiałem się z ich działań, bo posiadałem dużą większą wiedzę i widziałem wiele błędów które popełniali, tylko oni i tak byli dalej ode mnie bo coś robili.. próbowali, a ja tak naprawdę nie robiłem nic, tylko zdobywałem wiedzę i stałem w miejscu, czekałem aż będę widział wszystko.. a to nie nastąpi nigdy.

Dziś wiem, że gdy zaczynamy rozwijać się w jakiejś sferze naszego życia, to nigdy nie będziemy wiedzieli wszystkiego. Zawsze, ale to zawsze będą osoby które będą bardziej rozwinięte od nas.. i porównywanie się z nimi nie ma sensu. To tak jakbyśmy pierwszy raz w życiu poszli na siłownię i zaczęli się porównywać z ludźmi, którzy trenują już z 10-15 lat, do tego jeszcze są na sterydach. Wiadomo, że będą się lepiej prezentowali od nas.. Jedyne z kim możemy się porównywać to z samym sobą z przeszłości!

jak_odmienić_swoje_życie_3_etapy_3         Etap III - Wdrożenie wiedzy w życie

Podsumujmy!

Prawidłowa kolejność, gdy się rozwijamy w jakiejś dziedzinie, jest następująca: GŁOWA -> WIEDZA TEORETYCZNA -> WIEDZA PRAKTYCZNA. Nie da się gdzieś dojść, pomijając któryś z tych etapów. Wiadomo jak wdrażamy już wiedzę praktyczną, to cały czas musimy pracować nad sobą, zdobywać jeszcze więcej wiedzy teoretycznej.. to nie jest tak, że jak jeden etap skończymy to już o nim zapominamy.

..a Ty na jakim etapie jesteś jeśli chodzi o dziedzinę finansów? Czy Twój umysł jest gotowy na nowe rozwiązania dotyczące tej sfery?

Podziel się tym wpisem

  Ten post ma jeden komentarz

  1. Sama niedawno przeprowadziła taką rewolucję i niczego nie żałuję! 🙂

  Dodaj komentarz

  Close Menu