Refunder czyli systematyczne oszczędzanie i możliwość zarobienia na polecaniu

systematyczne_oszczędzanie1Dzisiaj już konkretnie, zaprezentuje pewien bardzo ciekawy projekt, a więc do rzeczy!

Jakiś czas temu rozglądałem się, po tym całym internecie, za czymś takim, co dawałoby REALNE możliwości zarabiania na zakupach, które i tak robimy. Chciałem, żeby był to taki projekt, który dawałby zarobić wszystkim – bez wyjątku i takiemu co chce trochę tylko oszczędzić i takiemu co chce trochę dorobić i takiemu który chce zacząć przygodę z e-marketingiem i nawet takiemu którego można nazwać „profesorem e-marketingu” – chociaż Ci to i tak potrafią zarobić niemal na wszystkim.

Generalnie szukałem czegoś takiego, co dawałoby szansę zarobić czy oszczędzić każdemu, na kupowaniu produktów, które i tak kupuje. Tak właśnie szukając czegoś ciekawego, natknąłem się na pewien projekt, mowa tutaj o programie REFUNDER. Jest to bardzo mocno rozwinięty program lojalnościowy, który zwraca nam część wydanych na zakupy pieniędzy i co ważne mówimy tutaj o REALNEJ GOTÓWCE, a nie o jakiś punktach, które potem możemy wymienić na jakieś nagrody. Tutaj gotówkę – realny pieniądz, możemy przelać bezpośrednio na nasze konto bankowe, ewentualnie na nasze konto w Paypal – jak wolimy. Wartością dodaną programu jest to, że pozwala zarobić, na polecaniu go innym! Już tłumacze o co chodzi 🙂

 

Zasada działania programu

Zacznijmy od początku. Na czym ten cały projekt polega? Zasada działania jest prosta. REFUNDER jest to taki portal internetowy, na którym zapisane jest bardzo wiele różnych sklepów internetowych. Od tych znanych, po te mniej znane. Znaleźć tutaj można nawet firmy, które sprzedają jakieś produkty finansowe.. Sklepów tych, w szerokim tego słowa znaczeniu, jest ponad 600 i liczba ta cały czas rośnie. Takie bardziej rozpoznawalne marki jakie możemy tutaj znaleźć to chociażby: Empik, Avans, Castorama, Zalando, AliExpress, Sephora, Agata.. i tak można by długo wymieniać.

Czyli można spotkać tutaj sklepy, w których zapewne zdarza nam się kupować. Co się może zmienić? Kupując za pośrednictwem portalu REFUNDER, otrzymamy jakiś procent zwrotu, od wykonanych przez nas zakupów, oczywiście musi to być zakup w którymś z oferowanych sklepów na portalu. Dokładny procent, który zostanie nam zwrócony jest ustalany przez każdy ze sklepów indywidualnie z portalem REFUNDER. Są tutaj różne stawki zwrotu – 2%, 3%, 5%, 10% itd. Czasami nie są to stawki procentowe, tylko konkretna kwota którą otrzymamy za kupiony produkt, a więc coś kupimy i otrzymamy za to zwrot w wysokości przykładowo 40zł.

Jak ta cała zabawa wygląda w praktyce?

Chcemy kupić jakieś ubrania, za łączną kwotę 200zł, zakładamy, że i tak byśmy je kupili, bo od czasu to czasu kupujemy w sklepie, który jest zapisany na platformie REFUNDER. Wchodzimy na stronę interesującego nas sklepu, tylko inaczej bo poprzez „refundera” (można też za pomocą wtyczki, ale o tym za chwilę), czyli zanim wejdziemy do interesującego nas sklepu musimy dać o tym znać „refunderowi”. Gdy już będziemy na stronie interesującego nas sklepu, wszystko robimy tak jak zwykle, dokonujemy zakupu na kwotę tych 200zł.. zwrot dla nas przykładowo to 5%, czyli zostaje nam naliczone na koncie w refunder 10zł (5% z 200zł), otrzymaliśmy je w ramach prowizji za zakupy.

 

Jak zarabiać na promowaniu REFUNDER?

Portal ten daje, dodatkowo, jedną naprawdę fajną możliwość, otóż pozwala on zarobić na polecaniu jego. Jak to możemy zrobić? Otóż polecając nowym osobą portal REFUNDER otrzymamy za to 25zł, warunek jest taki, że polecona przez nas osoba dokona zakupu, za pośrednictwem portalu, w którymś z zapisanych na platformie sklepów, za kwotę minimum 50zł i co najlepsze, osoba którą poleciliśmy, dokonując tego zakupu również otrzyma 25zł, a więc pierwsze zakupy ma z bardzo dużym rabatem.

Jak to wygląda w praktyce?

Polecamy kogoś, on kupuje w którymś, ze sklepów dostępnych na platformie, za te minimum 50zł. My jako polecający zarobiliśmy 25zł. Nasz polecony, wydał 50zł, jednak dostaje za pierwsze zakupy 25zł + zwrot za zakupy, przyjmijmy że w przypadku sklepu w którym kupował było to 3%, czyli 1,5zł. Podsumowując, wydał 50zł, a otrzyma zwrotu 26,5zł, czyli swoje pierwsze zakupy zrobił faktycznie za 23,5zł. Niezły rabat, nieprawdaż? ..i co ciekawe wszyscy zadowoleni. Sklep, REFUNDER, polecony i polecający.

Warto wspomnieć, że pieniądze, można wypłacać, gdy na naszym koncie w REFUNDER, nazbieramy 45zł, czyli aby móc wypłacić swoją nazbieraną gotówkę, to albo polecamy jedną osobę która dokona zakupów za min 50zł, wtedy już będziemy mieli na koncie ponad 50zł do wypłacenia (25zł bonusu na start + 25zł bonusu za poleconego + zwrot za nasze pierwsze zakupy), ewentualnie możemy nikogo nie polecać, tylko samymi zwrotami dobić do 45zł, czyli 20zł nazbierać ze zwrotów, bo 25zł będziemy już mieli z bonusu na start (45zl – 25zl = 20zł). No, ale raczej warto polecać!

 

Skąd REFUNDER ma pieniądze by się z nami dzielić?

Warto to wyjaśnić, żeby nikt nie miał żadnych wątpliwości. REFUNDER ma pieniądze, ponieważ dostaje je od sklepów które są zapisane na ich witrynie. W jaki sposób je dostaje? REFUNDER nie oddaje nam całego zwrotu, który otrzymują oni za nasze zakupy – jakąś część zatrzymują sobie. Na czymś muszą zarabiać.. wiadomo. Dzięki temu mają też sumy które mogą przekazać, tym którzy polecają platformę dalej, czyli po te 25zł, dla polecającego i polecanego.

W praktyce wygląda to tak, że jak my robimy jakieś zakupy, w którymś z oferowanych na portalu sklepów i przyjmijmy, że zwrot dla nas to 3%. Jednak rzeczywiście sklep zwraca za nasze zakupy „refunderowi” trochę więcej, może 4%.

Przykładowy przebieg tych pieniędzy, ukazałem na poniższym schemacie:

 

systmetyczne_oszczędzanie_5

Jak zacząć systematyczne oszczędzanie na zakupach i zarabianie na polecaniu? – KROK PO KROKU

Jak to wszędzie bywa, trzeba najpierw założyć konto. Tutaj musimy to konto założyć na stronie portalu REFUNDER. Konto oczywiście jest całkowicie ZA DARMO. Wchodzimy na ich stronę stronę -> rejestracja -> zostawiamy e-mail, ustalamy hasło. Tak jak wszędzie – prosta sprawa 🙂

Potem gdy już konto będziemy mieli założone, logujemy się i przeglądamy jakie sklepy są zapisane na platformie, gdy któryś nam się spodoba i chcemy zrobić tam zakupy. Naciskamy na stronę interesującego nas sklepu, widzimy jego dokładny opis, reguły przyznania premii itd. Naciskając przycisk z prawej strony PRZEJDŹ DO <NAZWA SKELPU> przerzuca nas na stronę wybranej przez nas placówki (można też „zameldować” refunderowi to, że będziemy kupować, wykorzystując specjalną wtyczkę, o tym za chwilę). Dokonujemy tam zakupów, po czym zwrot zostanie nam naliczony na nasze konto w REFUNDER.. Gdy będą to nasze pierwsze zakupy, zostanie też naliczony bonus 25zł. Zanim będziemy mogli te pieniądze wypłacić, musi minąć trochę czasu – tak średnio 2-4 tyg, dlaczego tak? Ponieważ sklep dopiero przeleje pieniądze „refunderowi”, gdy minie czas w którym możemy zwrócić, zakupiony towar. Wiadomo, jak zwrócimy zakupy to i zwrot przepadnie – raczej to jest logiczne 🙂

WAŻNE! Przed całą akcją zakupową warto wyczyścić ciasteczka na swojej przeglądarce – może zdarzyć się tak, że mamy zapisane jakieś „ciasteczko”, które uniemożliwi nam otrzymanie zwrotu, coś kiedyś klikneliśmy itd.. różnie to bywa, lepiej dmuchać na zimne.

Natomiast gdy chcemy polecać i zarabiać, to logujemy się na nasze konto i wchodzimy w zakładkę: zaproś i zarabiaj pieniądze. Tam jest przygotowany dla nas nas specjalny link. Jeśli ktoś zarejestruje się na portalu, trafiając na stronę za jego pośrednictwem, to wtedy stanie się naszym poleconym. Gdy dokona zakupów na 50zł, otrzymamy 25zl bonusu, tyle samo dostanie i nasz polecony, tak jak już wspominałem.

 

Wtyczka REFUNDER – tak by nie pominąć żadnego sklepu

Teraz parę słów o tej wtyczce. Portal stworzył swoją specjalną wtyczkę, jest ona oczywiście darmowa. Możemy zainstalować ją na naszej przeglądarce – Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Safari. Co ona nam daję? Otóż, gdy ją zainstalujemy, nie będziemy musieli za każdym razem, wchodzić na stronę REFUNDER, żeby sprawdzić czy dany sklep jest zapisany na portalu. Wtyczka będzie nam to pokazywała – czy dany sklep współpracuje z  REFUNDER czy też nie.. jak nie to nic nie będzie pokazywała 🙂

Będzie ona nam o tym dawała znać, na poziomie przeglądarki internetowej oraz gdy będziemy już na stronie danego sklepu.

Zobacz jak to wygląda w praktyce, z poziomu wyszukiwarki:

systematyczne_oszczędzanie1

 

a tutaj gdy trafimy już na witrynę sklepu:

 

systematyczneoszczędzanie2

Gdy już będziemy na stronie sklepu i naciśniemy ten niebieski przycisk, zostaniemy przerzuceni, żeby się zalogować na koncie REFUNDER, po czym automatycznie wrócimy na stronę sklepu i już będziemy mogli kupować otrzymując zwrot, dość wygodne rozwiązanie.

 

Kończąc..

Warto napisać, że REFUNDER to jest w pełni legalnie działająca firma, wywodząca się ze Szwecji. Tam również jest zarejestrowana (Birger Jarlsgatan 41A, Sztokholm, Szwecja, Nr organizacji 556885-1884). W Szwecji wiadomo, że podatki nie są najniższe, także dobrze świadczy to o firmie – że nie ucieka to tzw. rajów podatkowych..

Osobiście uważam REFUNDER, za bardzo ciekawy projekt. Bo tak naprawdę, mało jest programów zwracających żywą gotówkę, na naszym polskim rynku, a podobno za zachodzie ten sposób systematycznego oszczędzania jest dużo bardziej popularny. W Polsce, co prawda mieliśmy i ciągle mamy, jakieś różne programy bonusowe, dzięki którym można zbierać punkty, które później można wymieniać na nagrody, niektóre tego typu przedsięwzięcia naprawdę zdobyły ogromną popularność, np. PAYBACK. Jednak tutaj, moim zdaniem, mamy do czynienia z czymś dużo lepszym, bo zwroty dokonywane są w postaci żywej gotówki, na nasze konto, albo ewentualnie na PayPala – jak wolimy. Z tą gotówką możemy zrobić już co chcemy, a nie tylko zamienić nazbierane punkty na proponowane nam nagrody.

Bardzo ciekawą opcją, jest polecanie tego projektu innym, tutaj zarabiają obie strony i polecający i polecony, te pierwsze zakupy polecony może zrobić naprawdę po ładnych cenach, dzięki temu bonusowi 25zl. Polecanie czegoś takiego, uważam że jest przyjemnością, bo tutaj nie wciskamy komuś czegoś czego nigdy nie kupuje, tylko oferujemy mu sposób jak oszczędzać na tym co i tak kupuje… a co ciekawe to za tym pierwszym razem może naprawdę kupić coś dużo taniej. W ofercie REFUNDER są chociażby sklepy z rzeczami codziennego użytku, tak więc je i tak gdzieś kupić będziemy musieli, tutaj można to zrobić mając jednorazowo taki miły rabat.

Ja na przykład kupiłem, w ramach tych pierwszych zakupów, dwie książki, które i tak miałem kupować, łącznie mnie to wyniosło 69.22zł, dzięki bonusowi 25zł i zwrotowi 2.13zł, kosztowało mnie to 42.09zł, Nigdzie nie znalazłbym tych książek po takiej cenie..

Inny przykład. Przeglądając sklepy, natknąłem się na sklep Embros, w którym kiedyś kupiłem pewną koszulkę, podobała mi się, no i kupiłem. Zapłaciłem za nią.. chyba 40zł. Gdybym kupił ją „przez refundera”, to wyniosłaby mnie 36zł, bo Embros daje zwrotu 10%. 4zł zostałoby w mojej kieszeni. Lepsze to niż nic, kupić i tak bym ją kupił, a tylko przy okazji miałbym ją nieco taniej.

Jeżeli ktoś wydaję bardzo dużo w internecie, chociażby kupując drogą elektronika, czy jakieś bilety lotnicze, to tutaj już nawet bez żadnego polecania może kupę kasy „odzyskać”.

Czy REFUNDER ma wady?

Osobiście to czekam na coś takiego, co będzie działało właśnie w taki sposób jak REFUNDER, jednak marzeniem moim byłoby, żeby ten program partnerski był jeszcze bardziej rozbudowany, a więc zarabiamy i na poleconych naszego poleconego i jeszcze dalej. To już by było wtedy mistrzostwo świata 🙂 Bo wysokość zwrotów i wybór sklepów w „refunderze” jest naprawdę duża, każdy powinien znaleźć sklep, w którym zdarzyło mu się już kupować. Na dzień dzisiejszy właśnie ten portal, w segmencie programów lojalnościowych, jest moim faworytem. Jak znasz coś lepszego to daj mi znać! Ja nic lepszego znaleźć nie mogłem, jednak tak jak napisałem, moim zdaniem można by było to jeszcze bardziej rozwinąć.

Jeżeli, chciałbyś przetestować program, to zapraszam do darmowej rejestracji, polecam zrobić to z któregoś z linków który ukryłem pod słowami „REFUNDER” Ewentualnie klikając w poniższy link. Wtedy zarobimy obaj i Ty 25zł od swoich pierwszych zakupów + zwrot (oczywiście to nie musiałby być koniec Twojego zarabiania, też możesz polecać!), no i przy okazji zarobiłbym ja te 25zł, za co byłbym Tobie bardzo wdzięczny 🙂

 

>>> KLIKNIJ TUTAJ I ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO <<<

 

___________________________________________________________________________

UWAGA! Aktualizacja z dnia 11.07.2017r. – Refunder w ostatnim czasie zmienił swoją ofertę, aktualnie za pozyskanie nowej osoby, która dokona zakupów otrzymamy nie 25zł, tylko 10zł. Również nowa osoba otrzymuje 10zł, a nie 25zł jak to miało miejsce wcześniej. Niestety jest to zmiana na minus. Jednak moim zdaniem refunder ciągle jest ciekawym projektem.

Podziel się tym wpisem

  7 odpowiedzi do artykułu “Refunder czyli systematyczne oszczędzanie i możliwość zarobienia na polecaniu

   1. Rafał Wrzosek Autor

    Jak ktoś nie robi za bardzo zakupów przez internet, albo przynajmniej nie w proponowanych na portalu sklepach, to faktycznie nie ma sensu nawet dołączać. Moim zdaniem temat jednak warty uwagi, bo tak naprawdę nie musimy kupować rzeczy których byśmy nie kupili nigdy, tylko chodzi o to, że kupujemy to co zawsze, ale tak aby móc na tym zaoszczędzić + mamy możliwość zarobienia na polecaniu, tej możliwości oszczędzania na zakupach, innym

  1. Kasia

   jest ktos daje cos „za darmo” to juz jest to podejrzane. A szybki i latwy zarobek w taki sposob jak opisales zapewne dziala na zasadzie piramidy finansowej czyli tak na prawde pracujesz na kogos innego 😛 Ludzie nie dajcie sie wykorzystywac!

   1. Rafał Wrzosek Autor

    A czy ja napisałem, że ktoś coś daje tutaj za darmo? Za darmo jest tylko założenie konta na witrynie..a to mamy przecież praktycznie wszędzie. Szybki i łatwy zarobek? Zarabiamy głównie dzięki temu, że robimy zakupy w sklepach które są zapisane na platformie Refunder, a często są to sklepy w których i tak robimy zakupy.. a te 25zł zwrotu za pozyskanego przez nas poleconego to jest inwestycja Refundera w rekalame, tylko nie na zasadach takich, że wykupują miejsca reklamowe, puszczają swoje reklamy w TV itd.. tutaj reklama odbywa się na zasadzie marketingu afiliacyjnego, czyli płacą nam za efekt, a dokładniej za pozyskanie nowego członka (ale też musi zrobić zakupy na te 50zł)To jest ich inwestycja w reklamę. Tak często to wygląda, najpierw trzeba stracić, żeby później móc zyskać.

    Piramida finansowa? Definicja głosi, że jest to struktura finansowa w której wypłaty dla starych członków biorą się z wpłat nowych członków, coś takiego jak ZUS. Oczywiście i w internecie mamy mnóstwo tego typu „biznesów życia” typu revshare, hyipy.. Tylko tam zasada jest prosta MUSZĄ ZAWSZE LUDZIE WPŁACAĆ! Refunder skoro miałby działać jako piramida finansowa to chcieliby, żeby każdy członek coś wpłacał.. bo to ich jedyne źródło dochodu – wpłaty nowych osób. Tu tak jednak nie ma, robi się tylko zakupy, tam gdzie się być może i robiło wcześniej, tylko za pośrednictwem tego portalu.. to jest program typu CASHBACK. Tu wszyscy korzystają.. w jaki sposób?

    Sklepy – bo dzięki temu, że są zapisane na platformie Refunder mogą dotrzeć do większej ilości osób, fakt muszą trochę ze swojej marży oddać właśnie Refunderowi

    Refunder – Korzysta w ten sposób, że na jego stronie zapisanych jest ponad 600 sklepów, za każdą transakcję która zostanie dokonana za ich pośrednictwem, portal dostanie kase od sklepu. Co zrobią z pieniędzmi z każdego zakupu? Część dadzą klientowi za zakup, część zainwestują w reklamę tak jak pisałem wcześniej, a część zostawią sobie, no bo po to założyli ten biznes, żeby też na tym zarobić:)

    Klienci – korzystają tak, że mogą pomóc Refunderowi się rozrastać i za każdego pozyskanego klienta, który spełni odpowiednie warunki, też mogą zarobić, no i oczywiście oszczędzają na zakupach, bo kupując za pośrednictwem refundera parę złotych od każdej transakcji mogą odzyskać.

    Firma zagranicą już trochę lat działa, a projekty typu CASHBACK tam są dużo bardziej popularne i doceniane. Dodatkowo są zarejestrowani w Szwecji, a tam podatki są naprawdę wysokie, a to o czymś świadczy, ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie.. jednak zapraszam do konstruktywnej dyskusji na ten temat 🙂

  2. Magda

   Odkąd dowiedziałam się, że Refunder ma wtyczkę, stwierdziłam, że zacznę korzystać z tego programu – odpada mi każdorazowe wyszukiwanie, czy dany sklep jest w programie 🙂

   1. Rafał Wrzosek Autor

    Tak ta wtyczka to duży plus dla Refunder. Robimy to co i tak byśmy robili, a wtyczka przypomni nam sama czy można na danym zakupie jeszcze kilka złotych oszczędzić 🙂

    Taka rada – warto przed zakupem czyścić ciasteczka w przeglądarce, wyłączyć i włączyć przeglądarkę raz jeszcze i wtedy dopiero dokonać zakupu dając oczywiście znać „refunderowi” (czy to przez wtyczkę, czy to przez stronę). Czasami nieświadomie w coś klikniemy wcześniej – ciasteczka się nam zapiszą i może być problem z odzyskiem – nawet wystarczy, że wejdziemy na jakąś stronę z rabatami kiedyś, kiedyś. Dlatego warto zawsze przed tego typu akcjami czyścić te ciasteczka… 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *