1. Przed skorzystaniem z jakiegokolwiek produktu, a więc przed kliknięciem w link partnerski, wyczyść ZAWSZE historię w przeglądarce, a więc wszystkie ciasteczka – tak na wszelki wypadek, żeby zaraportowanie wniosku odbyło się prawidłowo! Najlepsza kolejność? Wyczyść historię, wyłącz przeglądarkę, włącz ją ponownie i dopiero klikaj w link partnerski! Dodatkowo zawsze po kliknięciu w swój link partnerski sprawdź czy zostało to odnotowane w statystykach, w panelu Ebroker.
2. Całą procedurę złożenia jakiegokolwiek wniosku robisz na raz. Nie przerywaj w połowie, jeśli musisz to zrobić to następny raz znowu zacznij od nowa, zaczynając od wejścia na stronę pożyczkodawcy lub banku, przez specjalny link.
3. Żeby móc zawnioskować o pożyczkę musisz mieć dostęp do własnego konta bankowego rozliczanego w złotówkach i musisz mieć możliwość dokonywania przelewów. Bedzie to niezbędne do zrobienia przelewu uwierzytelniającego. Dodatkowo Twoje konto bankowe z którego będziesz robił przelew uwierzytelniający musi być zapisane na Twoje dane osobowe takie same które podajesz podczas składania wniosku o pożyczkę. Imię i nazwisko oraz adres zamieszkania – te dane muszą być jednakowe w składanym wniosku oraz w danych na jakie jest zapisane Twoje konto bankowe. Jeśli w danych jest jakaś różnica, to może pojawić się problem z przyznaniem pożyczki.
4. Żeby móc zawnioskować o pożyczę niezbędne jest również posiadanie polskiego numeru telefonu. Pożyczkodawcy mogą zadzwonić by potwierdzić Twoje dane osobowe. W niektórych firmach podczas składania wniosku potwierdzamy również nr telefonu.
5. Jeśli jesteś już klientem danego pożyczkodawcy, nawet jeśli wcześniej nie otrzymałeś pożyczki, to już nie będzie należała Ci się prowizja. Dlaczego? Otóż prowizja jest zazwyczaj za polecenie nowego klienta. Ty już takim klientem nie będziesz, niezależnie czy otrzymałeś kiedyś pożyczkę czy też nie! Czyli trzeba taką firmę po prostu pominąć. Pożyczkę darmową możesz otrzymać, ale prowizji już nie będzie! Podobnie jeśli jesteś, bądź byłeś klientem jakiegoś banku, to również nie będzie Ci się należała prowizja za otwarcie konta (jeśli kiedyś byłeś klientem jakiegoś banku, to po jakimś czasie, ok 2-3 lat, może to już „minąć”, każdy przypadek jest inny – dokładnie informacje są podawane w warunkach przyznania prowizji na poszczególny produkt)
6. Zawsze gdy bierzesz pożyczkę upewnij się, czy jest ona ciągle DARMOWA. Gdy bierzesz pożyczkę musi być informacja o koszcie pożyczki, prowizji, RRSO oraz o tym ile trzeba spłacić. Ta informacja musi być wyraźnie napisana! Jeśli takiej informacji nigdzie nie ma zrezygnuj ze składania wniosku i daj znać swojemu polecającemu, że coś jest nie tak!
7. Podobnie gdy składasz wniosek o konto bankowe, sprawdź tabelę opłat i prowizji. Co prawda w naszym zestawieniu kont są podane te informacje, ale pamiętaj że zawsze sytuacja może się zmienić, dlatego odrobina ostrożności nie zaszkodzi. Jeśli zauważyłbyś/zauważyłabyś jakieś rozbieżności daj znać.
8. Podczas składania wniosków o pożyczkę czy konto bankowe sprawdzaj dokładnie jakie zgody potwierdzasz! Czy nie ma tam czegoś co by Cie niepokoiło. Na przykład zgody na złożenie wniosku w innej firmy, gdzie pożyczka już nie jest darmowa. Informacje oczywiście cały czas aktualizujemy, jednak nie śledzimy codziennie poczynań każdej z firm, dlatego odrobina ostrożności nie zaszkodzi. Zawsze zasady mogą się zmienić. W razie gdybyś coś niepokojącego zauważył/zauważyła, daj znać swojemu polecającemu. Może też się zdarzyć tak, że pożyczkodawca wycofał swoją ofertę z portalu Ebroker, a my tego nie zauważyliśmy. Wtedy też nie zarobimy, bo nie będziemy mogli wziąć pożyczki za pomocą naszego linku. Jakbyś coś takiego zauważył/zauważyła, to też daj znać!
9. Podczas brania pożyczek najlepiej zapisuj sobie ile i do kiedy wziąłeś/wzięłaś, tak żeby się nie pomylić i później spłacić wszystko w terminie. Ja zalecam brać niewysokie kwoty – trochę więcej niż kwota minimalna. Na maksymalny dostępny okres czasu. UWAGA! Czasami warunkiem przyznania prowizji jest np. zawnioskowanie o jakąś kwotę minimalną, np. 500zł. Polecam wtedy zawnioskować i tak o nieco więcej, tak o 100-200zł. Czyli np. gdy musimy o 500zł, zawnioskujmy o 600-700zł. W warunku przyznania prowizji, w panelu Ebroker, jest ta informacja (piszemy też o tym na liście pożyczek, przy każdym pożyczkodawcy) Pożyczkę możesz spłacić w dowolnym czasie – byleby się wyrobić przed upływem terminu. Zalecam spłacać pożyczkę najwcześniej po tygodniu. Nigdy nie od razu na następny dzień, tylko zawsze trochę później! Można brać tyle ile maksymalnie pożyczkodawca daje za darmo, jednak im kwota wyższa, tym szansa na przyznaną pożyczkę niższa.
10. Nie usuwaj maili, które będziesz dostawał od pożyczkodawców lub od banków. Informacje które tam będą mogą przydać się do reklamacji. Chodzi tutaj o reklamacje w Ebroker. Czyli np. pożyczka została wzięta z naszego linku partnerskiego (albo konto). Jednak mimo to nie dostaliśmy naliczenia. Rzadko to się zdarza, ale może się zdarzyć. Mamy wtedy możliwość złożenia reklamacji w Ebroker (więcej o reklamacjach >>TUTAJ<< pkt 2)
11. U każdego pożyczkodawcy będziesz miał/miała założone konto po złożeniu wniosku. Logując się na nie, będziesz widział/wiedziała ile pożyczyłeś/pożyczyłaś i do kiedy oraz będzie tam informacja o tym na jaki numer konta należy oddać pożyczkę. Dodatkowo, tak jak wspominałem, będziesz dostawał/dostawała informacje o przebiegu procesu pożyczkowego na swojego maila. Najlepiej te maile zapisywać, ewentualnie założyć sobie specjalne konto e-mail do tego celu. Hasło do wszystkich kont na stronach pożyczkodawców też najlepiej mieć takie samo. Gdy pożyczkę oddasz, dostaniesz informację o zaksięgowaniu tej wpłaty na maila lub sms-em. Dodatkowo po zalogowaniu się na konto, na stronie pożyczkodawcy, będziesz miał/miała możliwość sprawdzenie tego.
12. Podczas składania wniosków o pożyczkę albo konto bankowe, będziemy musieli potwierdzać różne zgody. W przypadku pożyczek będą to zgody na sprawdzenie naszych danych w bazach dłużników – one są wymagane. Jednak często będą pojawiały się również inne zgody, m.in: zgoda na otrzymywanie informacji handlowych, przekazywanie naszych danych innym zaprzyjaźnionym firmom oraz tego typu zgody handlowe.Jeśli jest taka możliwość to tego nie musimy potwierdzać i to zalecam robić! Dzięki temu będziemy otrzymywali mniej ofert reklamowych w późniejszym terminie. Chociaż i tak od czasu do czasu niektórzy pożyczkodawcy, wyślą nam jakąś reklamę na maila, albo sms. Sporadycznie mogą zadzwonić (w ciągu kilku miesięcy zadzwoniono do mnie ze 3-5 razy). Wiadomo może ktoś się skusi na pożyczkę ponownie, wtedy już zarobią. Osobiście uważam, że skoro zarobiliśmy dzięki danym pożyczkodawcom, to też niech mają w zamian możliwość zaprezentowania swojej oferty. Co innego jak pożyczka nie zostało przyznana. Można wtedy napisać do danego pożyczkodawcy z prośbą o usunięcie swoich danych osobowych z ich bazy klientów. Wtedy pożyczkodawca ma obowiązek usunąć Twoje dane. Jak chcesz i masz możliwość możesz np. podczas składania wniosków wpisywać swój drugi adres e-mail, albo swój drugi, mniej używany, nr telefonu. Jednak pamiętaj, że numer musi być prawdziwy, bo podczas składania wniosków pożyczkodawca może zadzwonić w celu sprawdzenia danych osobowych.
13. Oczywiście konto bankowe zawsze możemy zamknąć. Ja nie zalecam robić tego od razu po otrzymaniu prowizji. Bądźmy też w porządku w stosunku do banków, „potrzymajmy” je chociaż kilka miesięcy, jak są darmowe to nic nas to nie kosztuje. Niech banki mają też możliwość zaprezentowania swojej oferty. Jak zamknąć konto? W każdym banku ta procedura wygląda nieco inaczej. Czasami można to zrobić w pełni przez internet. Zazwyczaj jednak zamknięcie konta odbywa się drogą listową, albo po prostu w placówce banku. Procedura zamknięcia każdego z kont jest bardzo dokładnie wytłumaczona na poniższej stronie: http://zamknijkonto.pl/

 

14. Jeśli pożyczkodawcy podczas weryfikacji telefonicznej pytają o to czy brałeś/brałaś, kiedyś jakąś pożyczkę możesz mówić że tak (chyba, że jest to Twoja pierwsza pożyczka o którą wnioskujesz). Jeśli pytają czy masz jakąś pożyczkę, to możesz mówić że niedawno spłaciłeś / aktualnie nie masz. Bo może być tak, że mają wgląd do historii kredytowej, wtedy mówisz, że niedawno spłaciłeś i może jeszcze nie zostało to odnotowane – to, tak jakby bardzo się dopytywali, ale raczej nie powinni tego robić. Jest to częstsza praktyka przypadku pożyczek z drobnym kosztem albo w przypadku pożyczek ratalnych. Wtedy już polecam mieć wszystkie pożyczki pospłacane. Ogólnie, to za dużo pożyczek lepiej nie mieć równocześnie. Nie zalecam przekraczać posiadania 5 pożyczek w tym samym czasie. Wtedy najlepiej zrobić krótką „przerwę”. Następnie pospłacać pożyczki i dopiero wnioskować dalej. W przypadku kredytu bankowego sytuacja wygląda nieco inaczej. Gdyby któryś z pożyczkodawców o niego zapytał podczas weryfikacji telefonicznej można o tym wspomnieć. Jednak w składanym wniosku nie polecam się tym „chwalić” – zmniejsza to szansę na pożyczkę.
Close Menu