Wazne informacje przed złożeniem wniosku

  • Żeby móc zawnioskować o pożyczkę musimy mieć własne konto bankowe, zapisane na nasze dane osobowe takie same które podajemy podczas składania wniosku o pożyczkę. Oczywiście do tego konta musimy mieć dostęp i możliwość wysłania przelewu uwierzytelniającego (zazwyczaj jest to 0,01zł). Dodatkowo niezbędne jest posiadanie polskiego numeru telefonu.
  • Jeśli już korzystałeś/korzystałaś z usług któregoś z pożyczkodawców, to nie otrzymasz darmowej pożyczki od nich, czyli trzeba taką firmę pominąć. Ewentualnie możesz ją otrzymać, tylko prowizja za tą akcję nie będzie się należała. Podobnie jeśli jesteś bądź byłeś klientem jakiegoś banku (po jakimś czasie może to już „minąć”, każdy przypadek jest inny – dokładnie informacje są podawane w warunkach przyznania prowizji na poszczególny produkt), to również nie będzie Ci się należała prowizja za otwarcie konta.
  • Przed skorzystaniem z jakiegokolwiek produktu, a więc przed kliknięciem w link partnerski,  wyczyść ZAWSZE historię w przeglądarce, a więc wszystkie ciasteczka – tak na wszelki wypadek, żeby zaraportowanie wniosku odbyło się prawidłowo! Czyli najpierw wyczyść historię, wyłącz przeglądarkę, włącz ją ponownie i dopiero klikaj w link partnerski! Po kliknięciu w link partnerski, warto sprawdzić czy zostało to odnotowane w statystykach, w panelu Ebroker.
  • Całą procedurę złożenia wniosku robisz na raz. Nie przerywaj w połowie, jeśli musisz to zrobić to następny raz znowu zacznij od nowa, zaczynając od wejścia na stronę pożyczkodawcy lub banku przez specjalny link.
  • Zawsze gdy bierzesz pożyczkę upewnij się, czy jest ona ciągle DARMOWA. Gdy bierzesz pożyczkę musi być informacja o koszcie pożyczki oraz o tym ile trzeba spłacić – Musi być to tyle samo ile bierzemy! Sprawdzaj też dokładnie jakie zgody potwierdzasz. Czy nie ma tam czegoś co by Cie niepokoiło. Na przykład zgody na złożenie wniosku u innej firmy, gdzie pożyczka już nie jest darmowa. Informacje oczywiście cały czas aktualizuje, jednak nie śledzę codziennie poczynań każdej z firm, dlatego odrobina ostrożności nie zaszkodzi. Przecież zawsze zasady mogą się zmienić. W razie gdybyś coś niepokojącego zauważył/zauważyła, daj mi znać. W razie gdyby nie było jasno napisane ile mamy oddać, to też daj mi o tym znać! Nie wnioskuj wtedy o taką pożyczkę! Może też się zdarzyć tak, że pożyczkodawca wycofał swoją ofertę z portalu Ebroker, a ja tego nie zauważyłem. Wtedy też nie zarobimy, bo nie będziemy mogli wziąć pożyczki za pomocą naszego linku. Jakbyś coś takiego zauważył/zauważyła, to też daj mi znać.
  • Najlepiej zapisuj ile i do kiedy wziąłeś/wzięłaś daną pożyczkę, tak żeby się nie pomylić i później spłacić wszystko w terminie. Ja zalecam brać niewysokie kwoty – trochę więcej niż kwota minimum – na długi okres czasu. UWAGA! Czasami warunkiem przyznania prowizji jest np. zawnioskowanie o min. 500zł. Poniżej pisze w przypadku których pożyczkodawców tak jest. W panelu Ebroker, też mamy taką informacje. Pożyczkę możesz spłacić w dowolnym czasie – byleby się wyrobić przed upływem terminu. Zalecam spłacać pożyczkę najwcześniej po kilku dniach. Nie od razu na następny dzień, tylko trochę później! Można brać tyle ile maksymalnie pożyczkodawca daje za darmo, jednak im kwota wyższa, tym szansa na przyznaną pożyczkę niższa. Najważniejsze jest to, by je oddać w terminie!
  • Nie usuwaj maili, które będziesz dostawał od pożyczkodawców lub od banków. Informacje, które tam będą mogą przydać się do reklamacji. Chodzi tutaj o reklamację w Ebroker. Czyli pożyczka została wzięta z naszego linku partnerskiego, albo konto zostało założone z naszego linku partnerskiego, jednak mimo to nie dostaliśmy naliczenia. Rzadko to się zdarza, ale może się zdarzyć. Mamy wtedy możliwość złożenia reklamacji w Ebroker.
  • U każdego pożyczkodawcy będziesz miał/miała założone konto po złożeniu wniosku. Logując się na nie, będziesz widział/wiedziała ile pożyczyłeś/pożyczyłaś i do kiedy oraz będzie tam informacja o tym na jaki numer konta należy oddać pożyczkę. Dodatkowo, tak jak wspominałem, będziesz dostawał/dostawała informacje o przebiegu procesu pożyczkowego na swojego maila. Najlepiej te maile zapisywać, ewentualnie założyć sobie specjalne konto e-mail do tego celu, hasło do wszystkich kont na stronach pożyczkodawców też najlepiej mieć takie samo.
  • Podczas składania wniosków o pożyczkę albo konto bankowe, będziemy musieli potwierdzać różne zgody, często będzie pojawiała się tam np. zgoda na otrzymywanie informacji handlowych, przekazywanie naszych danych innym zaprzyjaźnionym firmom oraz tego typu zgody handlowe – jeśli jest taka możliwość to tego nie musimy potwierdzać i to zalecam robić. Dzięki temu będziemy otrzymywali mniej ofert reklamowych w późniejszym terminie. Chociaż i tak od czasu do czasu np. pożyczkodawcy, od których braliśmy pożyczki, wyślą nam jakąś reklamę na maila, albo sms. Sporadycznie mogą zadzwonić (w ciągu kilku miesięcy zadzwoniono do mnie ze 3-5 razy). Wiadomo może ktoś się skusi na pożyczkę ponownie, wtedy już zarobią. Jak chcesz i masz możliwość możesz np. podczas składania wniosków wpisywać swój drugi adres e-mail, albo jakiś swój drugi, mniej używany nr telefonu. Jednak pamiętaj, że numer musi być prawdziwy bo podczas składania wniosków często dzwonią w celu sprawdzenia danych osobowych.