Większość ludzi myli bycie bogatym z wolnością finansową. Czym więc jest prawdziwa wolność finansowa?

Co to jest prawdziwa wolność finansowa? Kim jest człowiek prawdziwie wolny finansowo? Zdecydowana większość ludzi wierzy w pewne błędne założenie. Otóż skupiają się oni tylko na jednym elemencie całej układanki! Uważają, że aby wygrać w tzw. grze o pieniądze, czyli stać się człowiekiem wolnym finansowo, należy skupić się tylko i wyłącznie na zarabianiu.. i to wszystko. koncentrują się tylko i wyłącznie na robieniu pieniędzy, a to jest tylko jeden z elementów całego równania zwanego BYCIE PRAWDZIWIE WOLNYM FINANSOWO. Otóż to równanie składa się też z innych elementów, tj.: utrzymanie pieniędzy, posiadanie czasu oraz wolność.

Wolność finansowa = pieniądze + posiadanie czasu + umiejętność utrzymania pieniędzy

Zapamiętaj! Człowiek wolny finansowo to człowiek, który ma czas i pieniądze.. i jest w stanie te pieniądze utrzymać, rzecz jasna. Czyli, człowiek bogaty wcale nie musi być wolny! To są dwie zupełnie inne rzeczy. W dążeniach do bogactwa powinniśmy zastanawiać się nad tym co zrobić by zgarnąć całą pulę, a więc być i bogatym i mieć czas. To jest prawdziwa wolność, a nie jej marna iluzja, gdy człowiek zarabia dużo, ale musi od rana do wieczora ciężko na te pieniądze pracować. Taki człowiek nie ma nic wspólnego z byciem wolnym finansowo. On jest tylko bogaty.. i to wszystko.

Czyli najważniejsze jest to jaką strategię obieramy do tego by dojść do pieniędzy. Nie chodzi o to by być tylko bogatym, chodzi o to w jakim stylu to osiągniemy. Większość z nas niestety wybrała taką strategię, która nigdy nie doprowadzi ich do bycia wolnymi finansowo. Większość z nas wybiera drogę pracy na etacie, tam możemy być co najwyżej bogaci, chociaż z tym też jest ciężko. Ale nawet jeśli będziemy bogaci, to będziemy musieli ciągle poświęcać dużo czasu by ten dochód do nas spływał, a co w momencie takim gdy przestaniemy pracować? Dochód przestanie do nas płynąć! Pewne jest to, że dzięki tej strategii na pewno nie staniesz się prawdziwie wolny finansowo. Nawet bycie dyrektorem generalnym tego Ci nie da. 

Nie liczy się bogactwo liczy się strategia dochodzenia do bogactwa!

Jak chcemy się stać prawdziwie wolnymi nasza strategia dochodzenia do dużych pieniędzy powinna być oparta o budowanie dochodu pasywnego inaczej zwanego dochodem biernym. Dochód pasywny jest to dochód który otrzymujemy bez udziału naszej pracy. Czyli chodzi o to by zbudować coś, co będzie w stanie pracować na nas bez naszego udziału i dostarczać nam pieniądze. Zadaniem naszym jest stworzyć sobie „maszynkę do robienia pieniędzy”. Niestety, dzisiaj pojęcie dochodu pasywnego jest mocno niezrozumiałe i co smutne, często wykorzystywane w niecnych celach. Doszło do tego, że niektórzy myślą, że zbudują sobie dochód pasywny wrzucając pieniądze do jakiejś piramidy finansowej (tzw. Schematu Pozniego) i będą zgarniać pieniążki do końca życia.. nic nie robiąc, bo firma będzie im płaciła jakieś naliczenia od włożonej kwoty. Wiadomo jak takie projekty się kończą, nagle i niespodziewanie 🙂

Dochód pasywny to coś co „kręci” się bez naszego udziału, ale co ważne, żeby zaczęło się to „kręcić” to najpierw musieliśmy wykonać konkretną pracę.

Mało kto robi coś w kierunku wytworzenia sobie takiego dochodu. Raczej każdy jest zauroczony dochodem aktywnym, który polega na tym, że zamieniamy czas na pieniądze. Niestety, ta droga nie prowadzi do wolności finansowej. Jeśli będziesz skupiał się tylko na dochodzie aktywnym, to nigdy w życiu nie staniesz się człowiekiem wolnym finansowo.

..jeśli chcesz nim być to powinien interesować Cie dochód pasywny!

Człowiek wolny finansowo to człowiek którego dochód pasywny jest wstanie zaspokoić wszystkie jego potrzeby!
Wolność finansowa = Dochód pasywny > koszty życia

Zastanówmy się co może być przykładem dochodu pasywnego..? Wiadomo, że musi to być jakiś własny biznes, nie ma innej opcji. Może to być strona internetowa na której sprzedajemy jakieś swoje poradniki, czyli wiedzę. Możemy stworzyć poradnik raz i ciągle go sprzedawać, automatycznie. Szczególnie jeśli wiedza w nim zawarta jest ponadczasowa. Dochód pasywny może dać na wynajem mieszkań. Możemy sprzedawać swoją książkę, którą kiedyś tam napisaliśmy i do dzisiaj ludzie chcą ją kupować. Możemy mieć jakąś grupę osób której praca wpływa bezpośrednio na nasze zarobki.. wiele takich przykładów można by wymieniać. Musi być to coś co pracuje dla nas, a my nie musimy poświęcać na to czasu! Niestety większość z nas nie jest w stanie takiego myślenia zrozumieć. Niestety zostaliśmy zaprogramowani w taki sposób, że jako jedyny słuszny sposób zarabiania uważamy wymienianie swojego czasu na pieniądze. Jeśli ciągle będziesz myślał w tych kategoriach to nigdy nie staniesz się prawdziwie wolny finansowo! Możesz stać się jedynie bogaty, ale nie będziesz miał tej najcenniejszej waluty jaką jest czas. Bo pewnie chciałbyś być wolny finansowo? Jeśli tak, to dlaczego Twoje działania zmierzają dokładnie w odwrotnym kierunku? Nie wspominając już o Twoim sposobie myślenia. Widzisz Twoje myśli, to Twoja największa przeszkoda. Każdego dnia ludzie z nimi przegrywają i nie robią niczego by stać się wolnymi.  Po prostu większość ludzi nie jest w stanie się przeprogramować. Bo to nie jest takie proste. Wiele osób nie zna takiego pojęcia jak dochód pasywny.. Dlatego właśnie wolnymi finansowymi są nieliczni..  

Obejrzyj też moje nagranie podczas którego mówię więcej o tym całym temacie:

Podziel się tym wpisem

  Odpowiedź do artykułu “Większość ludzi myli bycie bogatym z wolnością finansową. Czym więc jest prawdziwa wolność finansowa?

  1. Szymon

   Zgadzam się w 100%! Możemy zarabiać 100 tysięcy złotych miesięcznie a i tak nie być wolni finansowo, bo np poświęcamy na pracę 12h dziennie przez 7 dni w tygodniu… Pamiętajmy że wolność finansowa to również czas a nie tylko pieniądze.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *