O blogu

Na blogu promuje ideę prawdziwej przedsiębiorczości. Bo tylko ona jest skuteczną drogą do wyzwolenia od niewolniczego życia. Życie zgodne z tą ideą prowadzi do prawdziwej wolności i wewnętrznego szczęścia.

Niestety droga ta została ukryta i wyparta ze świadomości zwykłego człowieka. Często ideę prawdziwej przedsiębiorczości sprzedaje się w opakowaniu iluzyjnych dróg i oszukańczych strategii. Wszystko po to byś nie dowiedział się jaka jest prawda i byś tracił swój czas na jakieś zwodnicze i absurdalne rzeczy – przedsiębiorcze fikcje. 

Główne wytyczne drogi prawdziwej przedsiębiorczość prowadzącej do wolności i szczęścia to:

 • Pomoc ludziom. Z niezwykłą dbałością podchodzi się tutaj do tworzenia własnych produktów. Mają one faktycznie pomagać, ułatwiać życie i wnosić ogromną wartość w życie innych. To fundament, o którym tak rzadko się niestety mówi!
 • Wzięcie kontroli za siebie i swoje wybory. Nikt nie wejdzie na ścieżkę prawdziwej przedsiębiorczości, gdy nie weźmie 100% kontroli za swoje życie. Nie dołączanie do cudzych biznesów, tylko tworzenia swoich – pełna kontrola! 
 • Wolność – swoją strategię i pracę musisz planować tak, by docelowo prowadziła Cię ona do prawdziwej Wolności Finansowej. Wtedy w pełni stajesz się Panem swojego życia. Robisz to co chcesz, a nie co musisz. W kilka lat musisz osiągnąć to po co zaczynasz to robić, taka jest to strategia. Nie ma czasu na bzdety i powolne drogi. Pamiętamy jednak o służeniu ludziom. O tym że Twój biznes ma nieść pomoc i wprowadzać wartość na rynek.
 • Wolność to też wyzbycie się strachu i koniec mentalnej niewoli. Czyli ciągłego szukania wygodnych rzeczy, które nic nie dają. Musisz przestać martwić się tym co ktoś o Tobie sobie pomyśli.. nawet nie wiesz jak wiele osób stoi w miejscu bo ciągle się tego obawia. Prawdziwa przedsiębiorczość to ODWAGA i bycie prawdziwym wojownikiem. 
 • Skuteczna komunikacji. Musisz nauczyć się komunikować jaką wartość masz dla ludzi. Jeśli nie umiesz tego zakomunikować, to nikt się o tym nie dowie.. i tak oto niestety wiele dobrych pomysłów i biznesów upadło.
 • Rozwój. To wspaniałe uczucie gdy widzisz, że faktycznie się zmieniasz na lepsze, a nie tylko mówisz, że się zmieniasz. To ogromna różnica.
 • Szacunek do siebie i swojego czasu. Prawdziwi przedsiębiorcy uważają, że czas jest najcenniejszym aktywem i z niezwykłym szacunkiem podchodzą do każdej minuty swojego życia. 
 • Respektowanie prawa procesu. Wszystko co wartościowe jest poprzedzone ciężkim procesem. Jak szukasz łatwych rzeczy, to droga ta nie jest dla Ciebie. Wtedy dla Ciebie przeciętność i życie jak wszyscy. Bo nie ma drogi pośrodku. Albo jest trudno i skutecznie, albo łatwo i nieskutecznie (może być też trudno i nieskutecznie). Jednak nigdy nie będzie łatwo i skutecznie. O tym pamiętaj!
 • Wyzbycie się bezmyślnej konsumpcji i szybkiej gratyfikacjii. Konsumpcja jest wrogiem prawdziwych przedsiębiorców. To ona spowalnia proces i zabiera wolność. Nie chodzi o to by żyć w biedzie. Chodzi o to, że materialne rzeczy mają być nagrodą za wartościową pracą i produkcję oraz mogą być kupowane za gotówkę. Kupowanie za kredyt, by wyglądać na bogatego. To droga prowadząca prosto w przepaść. 
 • Odrzucenie kajdanów kredytu. Kredyt tylko wtedy ma sens gdy przyspiesza proces, czyli szybciej możesz zdobyć wiedzę, szybciej Twój biznes może się rozwinąć. Pamiętaj czas jest ponad pieniędzmi. Natomiast kredyty konsumpcyjne tutaj nie występują. Albo Cie stać za gotówkę, albo tego nie kupujesz, proste. 
 • Poświęcenie i oddanie. Drogi tej się nie próbuje. Tą drogą się podąża i jej w pełni oddaje. Nie można być trochę taki, trochę taki.