You are currently viewing Wypełnianie ankiet za pieniądze przez Internet czy można na tym faktycznie zarobić?

Wypełnianie ankiet za pieniądze przez Internet czy można na tym faktycznie zarobić?

Wiele osób zaczynających swoją przygodę z zarobkiem w Internecie, często spotyka się z tematem wypełniania ankiet za pieniądze. W tym artykule dokładnie przeanalizuje ten temat. Zrobię to w sposób w jaki nikt tego nie robi. Przedstawię temat rzetelnie, bez marketingowych obiecanek. 

Dowiesz się jak to wszystko dokładnie wygląda na liczbach. Ile realnie możesz zarobić? Czy warto byś angażował się w tego typu zajęcie? Czy będziesz w stanie się z tego utrzymywać i rzucić swoją prace? Dlaczego tak dużo ludzi to poleca? O tym wszystkim, i nie tylko, dowiesz się z poniższego artykułu. 

Wypełnianie ankiet za pieniądze – czyli teoria dla tych co nigdy o tym nawet nie słyszeli

Jeśli nigdy nie spotkałeś się z czymś takim jak wypełnianie ankiet za pieniądze przez Internet, to już wyjaśniam o co chodzi. Są pewne portale / strony www, które dają możliwość zarejestrowania się i wypełniania tzw. ankiet. 

Do właścicieli takich stron, czyli tzw. paneli badawczych, zgłaszają się różni zleceniodawcy. Czyli instytucje które oferują pieniądze, w zamian za znalezienie ludzi, którzy wypełnią przygotowane przez nich ankiety. 

Zazwyczaj zleceniodawcami są różne firmy, które chcą zdobyć opinie na tematy które je interesują. Przykładowo wprowadzają jakiś nowy produkt na rynek i chcą poznać opinie klientów. Albo chcą poznać opinie na temat swojej nowo powstałej reklamy. Różnie to wygląda. Ogólnie zleceniodawcy chcą mieć opinie na jakiś temat i za te opinie są w stanie zapłacić. 

Panele badawcze pełnią rolę pośredników, a więc szukają osób, które mogłyby te ankiety wypełnić, tzw. respondentów. Takie osoby zapisują się u nich na stronie i dzięki temu panele badawcze mogą im dostarczyć zlecenie w postaci wypełnienia ankiety. Tą całą “zabawę” można zobrazować na poniższym schemacie:

Skąd tutaj biorą się pieniądze? Od zleceniodawców! Panele badawcze oczywiście zostawiają część tych pieniędzy dla siebie. Natomiast pozostałą część przekazują użytkownikom którzy wypełniają ankiety. 

Zazwyczaj przed wypełnieniem danego kwestionariusza jest wyraźna informacja dotycząca tego jaki zarobek może uzyskać respondent, za wyrażenie swojej opinii.

Ile można realnie zarobić?

Jak już wiesz na czym to polega, to teraz czas na odpowiedzi, na pytania które najbardziej Cię interesuje, a mianowicie czy można na tym zarobić godne pieniądze? Czy ankiety są dobrze płatne? Ile dziennie jesteś w stanie zarobić? Czy jest to opłacalne?

Kiedyś sprawdziłem ten temat bardzo dokładnie. Przetestowałem wiele portali z ankietami i wyciągnąłem pewne wnioski. Główny wniosek to: 

SZKODA NA TO CZASU! 

Przykro mi.. jak już mnie trochę znasz to wiesz jak bardzo cenie sobie czas. Stawiam go znacznie wyżej niż pieniądze. Stąd też taka moja opinia.

Dlaczego?

Kwestia numer jeden! Każdy z paneli badawczych ma swój limit do wypłaty. Dopóki pewnej kwoty nie nazbierasz, nie możesz wypłacić zgromadzonych pieniędzy. Masz, ale nie masz 🙂 

W niektórych panelach ten limit jest niższy, w niektórych wyższy. Przeważnie oscyluje około 50zł. W przeciętnym portalu, aby nazbierać 50zł, trzeba zbierać od kilki do nawet kilkunastu miesięcy. Moim zdaniem jest to zdecydowanie za długo!

Dlaczego tak długo to trwa?

Ludzi zapisanych w portalach ankietowych jest dość sporo, a ilość ankiet jest ograniczona. Jak dana ankieta zostanie wypełniona przez wymaganą liczbę osób, to znika z danego panelu.

Co wpływa na stawkę za ankietę?

Z tego co obliczyłem, w roku 2018r., w przeliczeniu na godzinę wychodzi średnio jakieś 7-10zł. Tak więc niezbyt atrakcyjne są to pieniądze. 

Chociaż oczywiście czasami pojawiają się ankiety lepiej płatne, np. 5 minutowa ankieta za 2zł, albo 20 minutowa za 5zł. Tutaj jednak zasada jest prosta: im ankieta bardziej atrakcyjna, tym więcej na nią chętnych i tym samym krócej “widnieje” w danym panelu badawczym.

Musisz wiedzieć, że każdy zleceniodawca ustala do jakich osób chce dotrzeć ze swoją ankietą. Dlatego profil respondenta ma duże znaczenie jeśli chodzi o ilość otrzymywanych ankiet. Więcej ankiet dostaną osoby, które są bardziej atrakcyjne dla zleceniodawców.

Jaka osoba postrzegana jest jako bardziej atrakcyjna?

Taka która zajmuje wysokie stanowisko w swojej firmie – im wyższe, tym lepiej. Zarabia duże pieniądze (swoją drogą wątpię by takim ludziom chciało się wypełniać płatne ankiety). Samodzielnie dokonuje zakupów. Mieszka w większym mieście. Ma dzieci. Posiada własny dom lub mieszkanie. Posiada jakieś zwierzęta.

Po prostu ktoś, kogo zdanie coś znaczy. Bo teoretycznie “zna” się lepiej na życiu i ma wpływ na podejmowanie różnych decyzji 🙂 

Zdanie ucznia, bez własnych zarobków, mieszkających z rodzicami i nie robiącym samodzielnie zakupów jest mało wartościowe.. przynajmniej dla zleceniodawców! Niektórzy specjalnie koloryzują swój profil, bo dzięki temu mogą dostać więcej ankiet. Chcą więcej zarobić. 

Główny problem jest taki, że nawet jakbyś miał swój profil wypełniony najlepiej jak się da i miałbyś możliwość wypełniania ankiet od rana do wieczora, tak aby zarobić jak najwięcej, to niestety i tak nie zarobisz “kokosów”. 

Najzwyczajniej w świecie nie ma tyle ankiet do wypełniania! Przeciętny panel z ankietami, daje możliwość wypełnienie w przeciętnym miesiącu 1-5 ankiet. Stawki za ankietę oscylują od ok. 1,5 zł do 5 zł. Niestety.. ankiety dostaje się rzadko. Oczywiście im ankieta dłuższa tym więcej płatna. 

Cóż.. nawet jak się bardzo chce. Nie śpi po nocach i czeka na ankiety, to i tak ciężko na tym godnie zarobić! 

Czasami dzieją się takie rzeczy, że zaczniesz wypełniać jakąś ankietę, a po jakimś czasie okazuje się, że nie jesteś jednak w grupie docelowej zleceniodawców. Straciłeś kilka minut na wstępne formularze i nikt Ci za to nie zapłaci. Nagle przerwało wypełnianie i zostajesz z niczym.

W taki razie czy warto?

No dobra! To jeszcze dokładniej dam Ci te liczby. Napiszę tak.. w różnych miejscach się było. Z różnymi ludźmi się rozmawiało. Realny zarobek jaki możesz średnio uzyskać? 

Pierwszy miesiąc słabo. Szczerze? Prawdopodobnie nic nie zarobisz. Pamiętasz, te limity do wypłaty które musisz osiągnąć? 

Drugi miesiąc słabo – ale może coś wpaść, ale też jest duża szansa, że nic. 

Trzeci miesiąc – tu już pewnie w końcu coś wpadnie. 

Czwarty miesiąc – coś tam wpada, to tu – to tam, itd.

Problem główny jest taki, że zanim nazbierasz w danym panelu tyle by móc to wypłacić, to może minąć nawet parę miesięcy.. i chęci do wypełniania ankiet także miną. 

Z tego co sprawdziłem, to najlepszym portalem ankietowym tego typu jest ySense, kiedyś zwane ClixSense. Tam faktycznie w miesiąc możesz nazbierać kwotę do wypłaty, a nawet więcej. Bo wypłata tam jest tylko od $5. Ale szału i tak nie ma. Jak chcesz możesz się zarejestrować i samodzielnie to sprawdzić – KLIKNIJ TUTAJ.

Jak weryfikować panel badawczy?

Jeśli chciałbyś zajmować się płatnym wypełnianiem ankiet, musisz sprawdzać jaka jest częstotliwość przyznawania ankiet. Im większa tym lepiej. Zazwyczaj nie wygląda to kolorowo.

Ponadto sprawdź jakie są średnie stawki. Im wyższe tym lepiej. Szanuj swój czas!

Sprawdź też ile wynosi minimum do wypłaty. Tutaj na odwrót! Im mniej tym lepiej!

Pamiętaj też by mieć dobrze wypełniony swój profil respondenta. 

Znam osoby, które bardzo mocno angażują się w tego typu tematy. Są w stanie zarobić kilkaset złotych miesięcznie. Rekordziści dochodzą nawet do kwot czterocyfrowych (ale tutaj dochodzi im jeszcze zarobek za poleconych – o tym za chwilę. Bez tego się nie da, albo musieliby mieć EKSTREMALNIE dobry miesiąc).

Takie osoby są zapisane niemal do wszystkich dostępnych na rynku paneli badawczych. Dzięki temu cały czas wpadają im jakieś ankiety. Potrafią spędzić na wypełnianiu ankiet po kilka godzin dziennie. 

Osoby które dłużej są zapisane w danym portalu, otrzymują nieco więcej ankiet – po prostu ankiety są do nich kierowane wcześniej niż do nowych użytkowników (ale cały czas nie są to oszałamiające ilości). 

Tylko zanim to nastąpiło też dużo czasu upłynęło. W pierwszych miesiącach nie zarabiali praktycznie nic. Potem wypłaty z paneli zaczęły się na siebie nakładać. Takie osoby czasami prowadzą swoje tzw. dzienniki pracy, na takich forach jak: zarabiam.com czy make-cash.pl. Możesz je sobie poczytać.

Osobiście uważam, że szkoda czasu na tego typu projekty. Dojście do wspomnianych wyników zajmuje mnóstwo czasu. Lepiej poświęcić go na coś innego. Sprawdź e-booka “65 Pomysłów na czym zarabiać online”. W tym poradniku są zebrane wszystkie najlepsze metody zarabiania w Internecie. Możesz wybrać to co będzie najlepsze dla Ciebie i zacząć pracować i zarabiać zdalnie.

Internet ma ogromny potencjał. Trzeba tylko dobrze wykorzystywać swój czas.

Aby wypełnianie ankiet miało racje bytu, portale z ankietami musiałyby wypłacać pieniądze od razu po wypełnionej ankiecie. Jeśli w danym portalu zbiera się na wypłatę od kilku do kilkunastu miesięcy, robi się to trochę śmieszne. 

Dodatkowo wypełnianie ankiet jest zajęciem nudnym i monotonnym.. ale nie dla wszystkich! Niektórzy to lubią. Wtedy wypełnianie ankiet można traktować jako rozrywkę 🙂 

Skoro zarobki są niskie to dlaczego ludzie pokazują jak ogromne pieniądze można na tym zarobić?

Być może zauważyłeś, że w Internecie np. na grupach na FB, wiele osób poleca ten sposób zarobku i obiecuje przy tym wielkie pieniądze. Czyli zupełnie inaczej przedstawiają ten temat niż ja w tym artykule. 

Oto przykładowe “ogłoszenia” takich osób:

Co my tutaj mamy? 

Dyrdymały, bzdety i tak dalej.. zupełnie inny świat i inaczej przedstawiane są te portale. Kurde, “50zł za godzinę spędzoną godzinę dziennie” albo inna osoba daje trochę mniej, ale też ładnie “100-300zł tyg.”. Przyznasz, że i tak nie jest źle. Można ładnie zarobić.

Wiesz dlaczego oni tak usilnie to polecają? Bo za każdego poleconego mają jakieś gratyfikacje. Wiele portali z ankietami ma program partnerski i za zdobycie nowej osoby wynagradzają polecającego. Przykładowo! Od zarobków poleconego, polecający otrzymuje pewien procent. 

W polecaniu oczywiście nie ma niczego złego. Pod warunkiem, że to co polecamy przedstawiamy RZETELNIE czyli ZGODNIE Z PRAWDĄ! 

Niestety w Internecie jest mnóstwo osób które polecą wszystko, byle tylko zarobić. Guzik ich interesuje, że stracisz czas licząc na to, że zarobisz obiecane kwoty. Im zależy tylko na ich zarobku. 

Za kilka złotych ludzie są w stanie posunąć się naprawdę daleko. Wiele osób celowo manipuluje mówiąc o wielkim zarobku na ankietach, bo tylko tak są w stanie zdobyć poleconych. 

Osoby które uczciwie przedstawiają dany portal ankietowy, zdobywają dużo mniej poleconych! 

Zarobek oszustów, którzy obiecują gruszki na wierzbie, bierze się tak naprawdę z POLECANIA portalu z ankietami, a nie z ich pracy związanej na samodzielnym wypełnianiem ankiet. To są dwie różne sprawy! 

Musisz mieć świadomość, że niektórzy ludzie będą Cię kusili miłymi słówkami, a tak naprawdę są to zwykli internetowi oszuści. Będąc nieświadomym tego jaka jest prawda, stracisz tylko swój czas..

Wiesz jaki niesamowity sposób na zarobek ma osoba która wystawiła ogłoszenie numer 1 czyli “50zł za GODZINKĘ DZIENNIE, MAM SPOSÓB”. Jej sposób polega na tym, że mówi ludziom, że ma sposób 🙂 Dzięki temu rejestruje więcej poleconych, a od każdego coś tam jej zawsze wpadnie! 

Już w sprzedaży nasz najnowszy e-book “65 Pomysłów na czym zarabiać online”

Wnioski na koniec?

Wypełnianie ankiet za pieniądze jest to temat mało dochodowy. Dostaje się niewiele ankiet. Te są słabo płatne. Często ciężko zakwalifikować się do danej ankiety. 

Są osoby które zarabiają trochę więcej, ale one spędzają po parę godzin dziennie, na wypełnianiu ankiet i do takich wyników dochodzili latami. Od razu nie dostawały tylu płatnych formularzy. Z biegiem czasu, panele z ankietami, osobom z dłuższym stażem daję więcej ankiet. 

Pamiętaj! Tutaj zarobki nie są nigdy oszałamiające. Pewnej granicy nie przeskoczysz. Musisz uważać na oszustów, którzy promują tego typu panele. Robią to często po to, aby zarobić na Twojej niewiedzy. Im się nie chce wypełniać, chcą tylko zarabiać na Twojej pracy. 

Za parę złotych są w stanie polecić wszystko i naopowiadać bajek o tym łatwym zarobku. Biznes może jest dobry, ale wiesz dla kogo? Dla właścicieli paneli z ankietami, a nie dla zwykłych użytkowników.

Ty jednak pamiętaj:

Im Twoja praca jest bardziej wartościowa tym szansa na to, że ktoś będzie chciał Ci za nią zapłacić więcej, jest dużo większa!

Wypełnianie ankiet jest pracą, którą może wykonywać wiele osób. Dlatego jest to zajęcie mało płatne. Te same zasady co w świecie offline, działają i w świecie online. Pamiętaj! 

Ja zawsze piszę czy mówię tak.. Internet ma ogromny potencjał. Dobrze wykorzystany może dać Ci prawdziwą wolność! Uważam, że każdy człowiek na to zasługuję. Musi tylko chcieć się uczyć i działać.

Pobierz również e-booka “3 Kroki do zarabianie przez Internet”. Dowiesz się z niego jak zacząć zarabiać w Internecie. E-book do pobrania poniżej:

PS. Uważaj, też na “brata” płatnego wypełniania ankiet czyli oglądanie reklam za pieniądze tzw. buxy. Ankiety, oglądanie płatnych reklam, czy tego typu podobne rzeczy, fachowo nazywa się PTC – Paid to Click. Czyli po polsku, “płacenie za klikanie”. Pamiętaj, że za takie klikanie nikt Ci dużo nigdy nie zapłaci. Jak chcesz zarabiać konkretnie na “klikaniu” , to Twoje “klikanie” musi dostarczać dużą wartość. 

W Internecie może być to np. programowanie, tworzenie grafiki, copywriting czy tego typu rzeczy.. w tym poradniku czeka na Ciebie dużo więcej propozycji.

O temacie wypełniania ankiet mówiliśmy też na kanale naszej Akademii PoMocni. Filmik znajduje się poniżej. Temat przedstawiłem podobnie jak w artykule. 🙂 

Ten post ma 8 komentarzy

 1. Liga Zarabiania

  Ankiety są dobre na początek jak ktoś chce dorobić, z czasem apetyt rośnie 🙂

 2. Markiz

  Zgadzam się z Autorem w całej rozciagłości.
  Wypełniam ankiety od kilkunastu miesięcy i właściwie mógłbym polecić tylko jeden panel – Millward Brown – dzięki nim mam za darmo rozmowy tel. przez cały rok.
  A jeśli idzie o klikanie reklam – np. przez ok. 10 lat(!) klikałem w reklamy centrumreklamy.com i zarobiłem 50 zł…….
  Pozdrawiam

 3. Płatne ankiety to fajny sposób na dorobienie trochę grosza, dla tych, którzy nie chcą lub nie mają czasu nic promować ani wymyślać własnego biznesu czy prowadzenia strony.

 4. Jacek

  Bardzo ciekawy i rzetelnie przedstawiony artykuł.

 5. Adam

  Osobiście bardzo przestrzegam przed wszelkimi ofertami typu wypełnianie ankiet, wniosków itp. Większość to oszustwa, zobaczcie że nigdy nie ma podanych nazw firm, adresów firm to wszystko naciąganie lub oszustwo na dane osoby jaka się złapie na wykonanie czegoś takiego, warto poczytać https://infomiasto.eu/forum/topic/co-to-jest-praca-wypelnianie-wnioskow/ bardzo wiele osób tak zostało oszukanych. Przed tym trzeba przestrzegać ludzi aby nie byli naiwni.

 6. Ggusiaja

  Bardzo ciekawy artykuł, który przedstawia fakty o zarabianiu na ankietach. Na płatnych ankietach można regularnie dorabiać i jest to fakt, bo sama od paru lat w taki sposób zyskuję co miesiąc od 300 do 600 zł. Jednak trzeba być przy tym cierpliwym, systematycznym.

Dodaj komentarz