You are currently viewing Większość ludzi myli bycie bogatym z wolnością finansową. Czym więc jest prawdziwa wolność finansowa?

Większość ludzi myli bycie bogatym z wolnością finansową. Czym więc jest prawdziwa wolność finansowa?

Co to jest prawdziwa Wolność Finansowa? Kim jest człowiek prawdziwie Wolny Finansowo? Zdecydowana większość ludzi wierzy w pewne błędne założenie. Otóż skupiają się oni tylko na jednym elemencie całej układanki! Uważają, że aby wygrać w tzw. grze o pieniądze, czyli stać się człowiekiem Wolnym Finansowo, należy skupić się tylko i wyłącznie na zarabianiu.. i to wszystko. Koncentrują się tylko i wyłącznie na robieniu pieniędzy, a to jest tylko jeden z elementów całego równania zwanego “BYCIE PRAWDZIWIE WOLNYM FINANSOWO”. Otóż to równanie składa się też z innych elementów, tj.: utrzymanie pieniędzy, posiadanie czasu oraz wolność.

Wolność finansowa = pieniądze + posiadanie czasu + umiejętność utrzymania pieniędzy

Zapamiętaj! Człowiek Wolny Finansowo, to osoba, która ma czas i pieniądze.. i jest w stanie te pieniądze utrzymać, rzecz jasna. Czyli, człowiek bogaty wcale nie musi być wolny! To są dwie zupełnie inne rzeczy. W dążeniach do bogactwa powinniśmy zastanawiać się nad tym co zrobić by zgarnąć całą pulę, a więc być i bogatym i mieć czas. To jest prawdziwa wolność, a nie jej marna iluzja, gdy człowiek zarabia dużo, ale musi, od rana do wieczora, ciężko na te pieniądze pracować. Takie życie nie ma nic wspólnego z wolnością. Taki człowiek jest tylko bogaty.. i to wszystko.

Czyli najważniejsze jest to jaką strategię obierasz do tego by dojść do pieniędzy. Nie chodzi o to by być tylko bogatym, chodzi o to w jakim stylu to osiągasz. Większość z nas niestety wybrała taką strategię, która nigdy nie doprowadzi ich do bycia Wolnymi Finansowo. Większość ludzi wybiera drogę pracy na etacie, tam może się stać co najwyżej bogata, chociaż z tym też jest ciężko. Ale nawet jeśli Ci się to uda, to będziesz musiał ciągle poświęcać dużo czasu by ten dochód do Ciebie spływał, a co w momencie takim gdy przestaniesz pracować? Dochód przestanie do Ciebie płynąć! Pewne jest to, że dzięki tej strategii na pewno nie staniesz się prawdziwie wolny człowiekiem. Nawet bycie dyrektorem generalnym tego Ci nie da!

 

Nie liczy się bogactwo liczy się strategia dochodzenia do bogactwa!

Jak chcesz stać się prawdziwie wolnym człowiekiem, to Twoja strategia dochodzenia do dużych pieniędzy, powinna być oparta o budowanie dochodu pasywnego inaczej zwanego dochodem biernym. Dochód pasywny jest to dochód który otrzymujemy bez udziału naszej pracy. Czyli chodzi o to by zbudować coś, co będzie w stanie pracować na Ciebie bez Twojego udziału i dostarczać Ci pieniądze. Twoim zadaniem jest stworzyć sobie “maszynkę do robienia pieniędzy”. Niestety, dzisiaj pojęcie dochodu pasywnego jest mocno niezrozumiałe i często wykorzystywane w niecnych celach. Doszło do tego, że niektórzy myślą, że zbudują sobie dochód pasywny wrzucając pieniądze do jakiejś piramidy finansowej (tzw. programu opartego o schemat Ponziego) i będą zgarniać pieniążki do końca życia.. nic nie robiąc, bo firma będzie im płaciła, jakieś naliczenia, od włożonej kwoty. Wiadomo jak takie projekty się kończą, nagle i niespodziewanie 🙂

Dochód pasywny to coś co “kręci” się bez Twojego udziału, ale co ważne, żeby zaczęło się to “kręcić” to najpierw musiałeś wykonać konkretną pracę.

Najpewniejszym i najlepszym dochodem pasywnym, są pracujące pieniądze. Tylko nie w projektach opartych o schemat Ponziego, tylko w bezpiecznych inwestycjach, które dają ok. 10%-20% zwrotu w skali roku. To już jest bardzo dobrze.

Jak widzisz, abyś mógł żyć z odsetek z kapitału, to MUSISZ mieć tych pieniędzy bardzo dużo. Dlatego właśnie inwestowanie małych kwot to strata czasu. Procent składany to jedno, wielkie, niedziałające gówno, które jest sprzedawane ludziom jako łatwa droga do Wolności. Nie! To matematycznie nie działa. Musiałbyś 50 lat odkładać by nazbierać jakąś sensowną kwotę.. a życie jest krótkie. Natomiast inwestycje w piramidy, to hazard, więc nie jest to żadne rozwiązanie.

Wniosek jest więc prosty. Abyś mógł żyć z odsetek kapitału, musisz mieć zebrany, konkretny kapitał, aby taki kapitał zebrać MUSISZ mieć swój, odpowiedni biznes. Nie byle jaki, tylko odpowiedni! Taki który ma odpowiedni potencjał! Czyli musisz nauczyć się przedsiębiorczości. Musisz nauczyć się dostarczać wartość na rynek, bo ludzie płacą za to, że dajesz im coś, co im pomaga w życiu.. nie zapłacą Ci za to bo Ty kochasz coś robić. 

Mało kto robi coś w kierunku wytworzenia sobie takiego dochodu. Raczej każdy jest zauroczony dochodem aktywnym, który polega na tym, że zamieniamy czas na pieniądze. Niestety, ta droga nie prowadzi do Wolności Finansowej. Jeśli będziesz skupiał się tylko na dochodzie aktywnym, to nigdy w życiu nie staniesz się rentierem. 

..jeśli chcesz nim być to powinien interesować Cie dochód pasywny, to on da Ci Wolność!

Człowiek wolny finansowo to człowiek którego dochód pasywny jest wstanie zaspokoić wszystkie jego potrzeby!

Co może być przykładem dochodu pasywnego, pomijając odsetki z kapitału..? Własny biznes, np. strona internetowa na której sprzedajesz jakieś swoje poradniki, czyli wiedzę. Możesz stworzyć poradnik raz i ciągle go sprzedawać, automatycznie. Szczególnie jeśli wiedza w nim zawarta jest ponadczasowa. Dochód pasywny może dać wynajem mieszkań. Możesz sprzedawać swoją książkę, którą kiedyś tam napisałeś i do dzisiaj ludzie chcą ją kupować. Możesz mieć jakąś grupę osób której praca wpływa bezpośrednio na Twoje zarobki.. wiele takich przykładów można by wymieniać. Musi być to coś co pracuje dla Ciebie, a Ty nie musisz poświęcać na to czasu! Niestety większość z nas nie jest w stanie takiego myślenia zrozumieć. Niestety zostaliśmy zaprogramowani w taki sposób, że jako jedyny słuszny sposób zarabiania uważamy wymienianie swojego czasu na pieniądze. Jeśli ciągle będziesz myślał w tych kategoriach to nigdy nie staniesz się prawdziwie wolnym człowiekiem! Możesz stać się jedynie bogaty, ale nie będziesz miał tej najcenniejszej waluty jaką jest czas. Bo pewnie chciałbyś być wolny finansowo? Jeśli tak, to dlaczego Twoje działania zmierzają dokładnie w odwrotnym kierunku? Nie wspominając już o Twoim sposobie myślenia. Widzisz Twoje myśli, to Twoja największa przeszkoda. Każdego dnia ludzie z nimi przegrywają i nie robią niczego by stać się wolnymi.  Po prostu większość ludzi nie jest w stanie się przeprogramować. Bo to nie jest takie proste. Wiele osób nie zna takiego pojęcia jak dochód pasywny.. Dlatego właśnie wolnymi finansowymi są nieliczni..  

Obejrzyj też moje nagranie, podczas którego jeszcze dokładniej tłumaczę cały ten temat:

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Szymon

    Zgadzam się w 100%! Możemy zarabiać 100 tysięcy złotych miesięcznie a i tak nie być wolni finansowo, bo np poświęcamy na pracę 12h dziennie przez 7 dni w tygodniu… Pamiętajmy że wolność finansowa to również czas a nie tylko pieniądze.

  2. Jacek

    Wolność finansowa to możliwość godziwej egzystencji oraz osiągania dochodów nawet wówczas, jeśli akurat w danym czasie nie możemy bądź nie mamy ochoty na wykonywanie danych czynności zarobków. Bez względu na to, czy pracujemy na etacie czy prowadzimy własną działalność biznesową. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być wypracowanie sobie jakiegoś w miarę satysfakcjonującego dochodu pasywnego.

Dodaj komentarz