You are currently viewing Dlaczego 95% ludzi chcących zmienić swoją sytuacje i tak tego nigdy nie zrobi? Sprawdź co musisz robić, aby nie być w tym gronie!

Dlaczego 95% ludzi chcących zmienić swoją sytuacje i tak tego nigdy nie zrobi? Sprawdź co musisz robić, aby nie być w tym gronie!

Nie wiem czy wiesz, ale stosunkowo dużo osób zgadza się z tym co piszę, czy mówię. Chcą mieć dużo wolnego czasu i zarabiać godne pieniądze. Tak jak ja uważają, że praca przez całe życie, od rana do wieczora, to słaba perspektywa na przyszłość. Zgadzają się również ze mną, że jedyną słuszną drogą do Wolności Finansowej jest posiadanie własnego biznesu, nad którym ma się pełną kontrolę i który daje prawdziwą wartość innym ludziom.. chociażby ułatwia, w jakiś sposób, życie ludzi czy rozwiązuje jakiś ludzki problem. Własny biznes który po prostu daje wewnętrzne spełnienie i to fajne uczucie, że robisz coś wartościowego.. 

Też uważają, że taki biznes to najlepsza metoda by zarabiać i godnie żyć. Rozumieją też, że aby stać się człowiekiem prawdziwie wolnym, to muszą swoje zarabianie pieniędzy automatyzować. Zgadzają się też co do tego, że biznes musi mieć potencjał dużego zarobku, bo przecież nie o to chodzi aby całe życie ciężko pracować i stworzyć sobie tylko miejsce pracy, bez szefa.. 

I teraz co jest najgorsze.. 

Wiedzą to i w 100% się z tym zgadzają. Mówią, że chcą wziąć życie w swoje ręce. Mają dość tego niewolniczego stylu życia. Mają dość tego, że ciągle brakuje im czasu. Mają dość tego, że życie przecieka im przez palce. 

I wiesz co?

I nic.. i tak gówno zrobią.. taka jest niestety brutalna prawda, wybacz.

Większość ludzi która teraz czyta ten artykuł, nic realnego nie zrobi ze swoim życiem! Jest ogromne prawdopodobieństwo, że Ty również jesteś w tej grupie. Wiem, że to boli, ale muszę być z Tobą szczery i mówić Ci jaka jest prawda, a nie łechtać Cię miłymi słówkami, od tego są inni. Chociażby ci którzy żyją z tego, że ciągle jeździsz na ich szkolenia które nic nie zmieniają w Twoim życiu. 

Z tego artykułu dowiesz się co jest PRAWDZIWĄ przyczyną tego, że większość ludzi nie wdraża wiedzy w życie i mimo, że czytają tysiące książek, to ciągle są w tym samym miejscu, a ich tzw. rozwój, to jest tylko marna parodia prawdziwego rozwoju. Także przygotuj się na tą szokującą wiedzę! Dowiesz się również co musisz robić by nie byś w tej nieszczęsnej większości.

 

Dlaczego są ludzie którzy tylko wiecznie czytają?

No dobra, czyli mamy ludzi którzy się zgadzają. Są napakowani dobrymi przekonaniami. Znają sporo motywujących cytatów i to na pamięć! Rozpoznali wroga, w postaci niewolniczego stylu życia, który narzucany jest nam przez system i nie podoba im się to. Chcą zmienić miejsce w którym się znaleźli.. ale nic nie robią, no poza czytaniem, kupowaniem szkoleń i uczestniczeniem w różnych kursach. Ale to się nie liczy. Bo pojechać na szkolenie to każdy sobie może. Liczy się to co później ten człowiek robi. Jak już jest sam ze sobą. No i 95% ludzi nie robi tego co powinni. Dlaczego? A no dlatego, że brakuje im ODWAGI. Tej niezwykle potrzebnej cechy charakteru którą MUSI koniecznie nabyć każdy człowiek, który chce być wolny finansowo, Ty też. 

Odwaga, rozumiesz?

Tylko nie taka odwaga, żeby ryzykować swoim życiem i robić jakieś dziwne rzeczy. Tylko chodzi o odwagę, która objawia się tym, że robisz to co jest zgodne z Twoimi wewnętrznymi przekonaniami.

Nie gadanie o tym, że odwaga jest ważna. Tylko faktycznie zachowywanie się jak człowiek odważny. Jak się taki człowiek zachowuje? Po prostu jeśli coś trzeba zrobić, bo jest to niezbędne i potrzebne dla jego rozwoju, to to robi. Nieważne, że są inni którzy są lepsi. On i tak to robi. Dlaczego? Bo rozumie, że tylko coś robiąc, faktycznie prawdziwie się rozwija. Bo to doświadczenia dają Ci największą naukę! Zapamiętaj to sobie do końca życia! Doświadczenia dają prawdziwy rozwój!

Zrozum, że bez odważnego działania, nic się nigdy nie wydarzy. Świata nie obchodzi ile przeczytałeś książek, tylko czy potrafisz wiedzę stosować w praktyce. Czyli czy masz realne umiejętności. Żeby mieć umiejętności, musisz dużo trenować, czyli praktykować różne czynności. Samo się nie zrobi. Jednak, żeby nabyć te umiejętności trzeba mieć ODWAGĘ do działania. Zerknij poniżej, tak ten cały schemat wygląda w formie graficznej. 

Dlatego człowiek który nie ma odwagi, nigdy nie będzie Wolny Finansowo! Nigdy!

 

Dlaczego większość ludzi nie ma ODWAGI?

To wejdźmy jeszcze głębiej! Dlaczego jeden tą odwagę ma – w zasadzie nieliczni. Zaś większość tego nie ma? Wymówki i przyczyny podawane przez ludzi mogą być co prawda różne, ale w zdecydowanej większości prawdziwa przyczyna będzie jedna i ta sama.. i o niej za chwilę.

Najpierw zastanów się chwilę..

Czy masz tak, że kiedy już coś robisz, to zawsze chcesz się do wszystkiego idealnie przygotować i wiedzieć jak zareagować na każdą nietypową sytuację jaka może się przydarzyć. Dlatego ćwiczysz, w swojej głowie, różne scenariusze reakcji. Czytasz różne rzeczy, analizujesz.. i dopóki nie będziesz wiedział wszystkiego, to nie zaczynasz nawet realnie działać?

Czy masz tak, że nie lubisz słuchać swojego głosu gdy jest on gdzieś nagrywany, bo uważasz że jest on brzydki?

Czy masz tak, że nie lubisz oglądać zdjęć na których jesteś, bo sądzisz, że nie jesteś fotogeniczny?

Czy masz tak, że chciałbyś coś zacząć robić, ale myślisz sobie, że jest już na to za późno, że jesteś na to za stary?

Czy miałeś kiedyś tak, że przeczytałeś jakąś książkę albo pojechałeś na jakieś szkolenie i tam dostałeś niesamowity zastrzyk energii i powiedziałeś sobie, że teraz to już ruszasz ostro z działaniem, a mimo to potem nic nie zrobiłeś?

Czy masz tak, że prowadzisz swoją firmę i mimo, że się starasz, oddajesz całe serce i nawet inni Ci zazdroszczą tego w jakim miejscu jesteś, to Ty wewnętrznie czujesz, że nie tak miało być, ale mimo to dalej robisz to samo?

Czy masz tak, że kiedyś podjąłeś decyzję żeby dołączyć do jakiegoś marketingu sieciowego i mimo że widzisz, że miesiące (czy nawet lata) mijają, to tak naprawdę ciągle jesteś w podobnym miejscu i Twoje życie się nie zmienia, a przecież nie po to zaczynałeś to robić. Jednak mimo to zgadzasz się na to, ciągle powtarzasz te same czynności, wierzysz, że nagle coś się zmieni i mówisz sobie “no, ale chociaż poznałem wiele fajnych osób, spotykamy się codziennie na spotkaniach motywacyjnych i jest miło i wesoło”?

Czy miałeś tak, że mimo że czegoś nie rozumiałeś, to nie zapytałeś się o to czy rozmówca mógłby Ci to dokładniej wytłumaczyć, tylko udawałeś że wszystko jest dla Ciebie jasne?

Czy masz tak, że robisz rzeczy których nienawidzisz, bo tak trzeba, bo tak musi być, bo większość uważa to za normalne?

Czy masz tak, że przebywasz z ludźmi którzy są negatywni i w których towarzystwie źle się czujesz?

Czy udawałeś kiedyś kogoś, kim tak naprawdę nie jesteś?

Czy miałeś kiedyś tak, że ktoś powiedział Ci coś niemiłego i potem byłeś przez to, cały dzień, w złym nastroju?

Czy wiesz już co jest przyczyną tego braku odwagi?

Jeśli chociaż na jedną rzecz odpowiedziałeś TAK, to znaczy, że też to Cię blokuje.

Chodzi tutaj o ten pieprzony STRACH PRZED BYCIEM OCENIONYM!

To właśnie ten strach powstrzymuje Cie przed działaniem. To właśnie ten strach jest przyczyną tego, że brakuje Ci odwagi, że unikasz tego słynnego wychodzenia ze swojej sfery komfortu. Najwyższa pora byś stał się świadomy tego STRACHU!

Wiem, że próbujesz usprawiedliwiać swoje zachowania różnymi absurdalnymi wymówkami (wstyd się przyznać, ale też tak kiedyś robiłem). Jednak przyczyna jest w 99% zawsze ta sama – lęk przed krytyką.

Ten strach jest swego rodzaju chorobą mentalną, która dotyka miliony ludzi. Ta choroba zabija Twoje marzenia i odsyła Cie do krainy smutku i przeciętności. Najwyższa pora byś zdjął ten kajdan który trzyma Cie na uwięzi!

Musisz nauczyć się w panowania nad tym strachem.

Tak! dobrego słowa użyłem – NAUCZYĆ SIĘ.

Bo Twoje reakcje na ten strach, to tylko wyuczony nawyk. Nie jesteś tym kim jesteś, tylko nauczyłeś się być taką właśnie osobą.. i teraz musisz się tego oduczyć! Jeśli chcesz oczywiście realnej zmiany w swoim życiu. 

Musisz wiedzieć, że ten strach będzie Ci towarzyszył zawsze. Pytanie jest tylko takie jaka będzie Twoja reakcja.

Czy będziesz pozwalał mu na to by rządził Twoim życiem i transportował Cie z powrotem w miejsce gdzie są przeciętniacy?

Czy może zaakceptujesz to, że on jest tylko wytworem Twojego umysłu i zaczniesz działać pomimo niego?

Musisz działać pomimo tego strachu!

Ten strach to jest taka iluzja, wytwarzana przez umysł.. a nawet jeśli ktoś, faktycznie coś sobie o Tobie pomyśli, skrytykuje Cię, to co z tego? Co to zmieni? Przecież ta osoba nie przeżyje za Ciebie życia.

Musisz zrozumieć, jak wielką wewnętrzną siłę daje to, gdy potrafisz nad tym lękiem zapanować. To uczucie jest NIE DO OPISANIA! Dopiero jak faktycznie będziesz wolny od opinii innych, to zrozumiesz o co mi chodziło.. oby Ci się to udało, ale już wiesz, że większość i tak tego nie doświadczy, bo ten strach naprawdę jest silnym hamulcem.. każdego dnia toczy się walka.

Jednak musisz wiedzieć, że gdy zaczynasz robić to czego tak się bałeś, nagle zapada pewna wewnętrzna cisza, pewien dziwny spokój i nagle uświadamiasz sobie, że to przed czym tak uciekałeś, tak naprawdę nie istnieje, w pewnym sensie znika.. i potem chcesz coraz więcej doświadczać takich sytuacji, jednak zawsze wcześniej będzie znowu ten strach i schemat się powtarza.

Powiem wprost!
Jeśli nie pokonasz tego lęku, to całe życie będziesz się męczył. Nie licz na to, że nastąpi jakaś niesamowita zmiana. Ciągle będziesz tracił tylko swoją energię, na jakieś kombinowanie jak uniknąć danej sytuacji..

Jak coś zrobić byleby tylko ktoś Cie nie zauważył..

Byleby tylko ktoś sobie czegoś nie pomyślał..

Byleby tylko zyskać czyjąś aprobatę..

Przecież tak nie da się żyć! To męczarnia, wewnętrzna walka, która wysysa z Ciebie energię! Czy takie życie ma w ogóle sens? 

Oczywiście, możesz próbować maskować ten strach na różne sposoby, używając różnych technik, ale zawsze ten problem będzie wracał, a Ty ciągle będziesz niewolnikiem i nigdy nie zaznasz tego prawdziwego wewnętrznego spokoju, takiej wewnętrznej wolności.

Dlatego nie udawaj, że tego strachu nie ma, tylko zaakceptuj go i działaj pomimo niego! Wtedy wygrasz! Nie uciekaj przed tym, tylko zaakceptuj to!

Więc już dzisiaj weź sobie do serca moją radę:

Każdego dnia zacznij robić chociaż jedną rzecz której się boisz, a rezultaty zaczną pozytywnie Cie zaskakiwać.

Tylko pamiętaj, faktycznie rób, a nie mów, że robisz! Gadaniem nie staniesz się odważny. Daj sobie prawo do popełniania błędów, to nieodłączny element rozwoju. Często ludzie się tego boją – popełnić błąd. Bierze się to oczywiście ze strachu przed oceną. Dlatego wolą nic nie zrobić, tylko schować się jak mała dziewczynka. Bo już wiesz, wielu jest takich co tylko gadają.. a tak naprawdę to ciągle unikają różnych sytuacji. Szukają tylko przyjemnych i wygodnych dróg, które zamiast zaprowadzić ich do Wolności Finansowej, to odsyłają z powrotem w krainę wspomnianej już przeciętności, nijakości i niespełnionych marzeń..

 

Jeszcze jedna rada jak pokonać strach przed oceną!

To będzie mocna rada i jak podejdziesz na poważnie, to mocno Ci pomoże!

Weź kartę

Masz? Pewnie nie, proszę weź kartkę!

No dobra, niech Ci będzie, otwórz chociaż ten notatnik 🙂 

Pierwsza rzecz! Wypisz sobie dokładnie, czego chcesz od swojego życia. Konkretnie, jak chcesz się na co dzień czuć. Kiedyś już pisałem o tym (polecam Ci przeczytać ten artykuł), że to jest rzecz od której powinno się zacząć.

Napisz sobie też, co Cie wkurza, w Twoim życiu, w Twojej obecnej sytuacji. Śmiało, możesz użyć przekleństw i jakichkolwiek dosadnych słów.

Masz już to?

To teraz wypisz sobie to co się wydarzy jeśli nie podejmiesz już dzisiaj konkretnych kroków do działania, jeśli nie weźmiesz się za siebie. 

Parę rzeczy Ci podpowiem.. 

Nic się nie zmieni, będzie tylko z roku na rok coraz gorzej. Bo będziesz coraz starszy. Będziesz miał coraz mniej energii. Będziesz ciągle wstawał, z tą samą wkurwioną miną. Będziesz tracił swoje cenne życie, na jakieś stanie w korkach. Na jakieś przebywanie z ludźmi z którymi nie chciałbyś przebywać. Na wykonywanie czynności które nie dają Ci żadnej wewnętrznej satysfakcji, a jak masz jakąś swoją firmę, to z roku na rok coraz mniej będzie Ci się chciało. Będziesz dalej wchodził w tyłek klientom, z którymi nie chciałbyś mieć do czynienia.

To Cie czeka, wybacz, że to napisałem, ale inaczej jak miałbyś sobie to uświadomić.. i tak podałem bardzo łagodne przykłady. Możemy o tym nie mówić, jeśli dalej chcesz siebie oszukiwać i czekać na cudowny moment, że bez stania się odważnym człowiekiem, nagle staniesz się jakimś niesamowitym milionerem. Czy nawet zwykłym szczęśliwym człowiekiem, serio w to wierzysz? 

Także jak już napisałeś czego chcesz od swojego życia. Co Ci obecnie nie pasuje i jak dalej będzie Twoje życie wyglądało, jak nie będziesz podejmował odważnych kroków. To jeszcze sobie dopisz, jak chciałbyś aby ono wyglądało.. i teraz jak już masz to wszystko wypisane, to zawsze jak będzie okazja by zachowywać się w sposób odważny, przypomnij sobie o tej kartce. Jak pojawi się ten strach, to przypomnij sobie o co walczysz i co wypisałeś na tej kartce. Będzie Ci łatwiej się przełamywać! Ta metoda pomoże Ci w każdej dziedzinie życia, nie tylko w dochodzeniu do Wolności Finansowej. 

Napiszę tak, życie można zmienić zawsze. Tylko nie dzieje się to z dnia na dzień. Trzeba przejść intensywny proces, niełatwy proces. Aby przejść ten proces skutecznie, musisz mieć odwagę – musisz przestać przejmować się opinią innych ludzi i właśnie m.in o tym elemencie całego procesu, był ten artykuł. Ale to za mało, bo musisz mieć jeszcze chociażby odpowiednią wiedzę, musisz też potrafić wyciągać odpowiednie wnioski ze swoich działań.. ale o tym piszę i mówię, w innych moich materiałach.

Chciałbym by każdy człowiek żył godnie i szczęśliwie.. Zarabiał pieniądze dzięki dawaniu innym realnej wartości. Czując przy tym wewnętrzne spełnienie.. i by miał czas dla siebie, dla swojej rodziny. Miał tyle pieniędzy ile mu potrzeba, ale nie wydawał ich na jakieś konsumpcyjne niepotrzebne gówna które tylko zabierają wolność.. i utrudniają dojście do prawdziwej Niezależności Finansowej.

Jeśli chcesz uczyć się zarabiania przez Internet sprawdź naszą Akademię Pomocni!

Zapisz się też na nasz newsletter i odbierz bezpłatnego e-booka o tym, jak zacząć zarabiać przez Internet:

Ten post ma jeden komentarz

  1. Jacek

    Bardzo ciekawy artykuł. Bardziej niż swoich błędów żałujemy zmarnowanych szans i okazji.

Dodaj komentarz