Oto dwa najważniejsze pytania na które musisz znać odpowiedź jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu!

Oto dwa najważniejsze pytania na które musisz znać odpowiedź jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu!

Wiele ludzi mówi, że chce coś zmienić w swoim życiu, jednak okazuje się, że nie znają oni nawet odpowiedzi na dwa FUNDAMENTALNE pytania. Jeśli ktoś nie zna odpowiedzi na te właśnie pytania, to nie ma takiej opcji żeby takiej osobie wyszło! Po prostu nie ma takiej opcji! Podczas swojej internetowej kariery rozmawiałem z wieloma osobami i niestety wywnioskowałem, że większość ludzi nie zna odpowiedzi na te KLUCZOWE pytania. Dlatego zmiana u nich nie ma prawa się udać.. niestety. Jeśli chcesz dowiedzieć się co to za pytania, to zapraszam Cie do przeczytania dalszej części artykułu. Ciekawe czy Ty znasz na te pytania odpowiedź? Jeśli nie, to najwyższą pora by te odpowiedzi poznać!

Pytanie 1 – Czego chcesz od życia i dlaczego tego właśnie chcesz?

Szokujące jest to, że dzisiaj ludzie sami właściwie nie wiedzą czego chcą od swojego życia. Wtedy takie życie można porównać do życia reklamówki rzuconej na wietrze. Tam gdzie mocniej powieje, tam też i reklamówka pofrunie. Tak jak ta reklamówka, żyje niestety wiele ludzi. Brak jasno sprecyzowanego kursu.. Żyją, ale nie wiedzą po co żyją. Nie wiedzą do czego dążą. Nie wiedzą po co mieliby coś robić. Nie wiedzą sami czego chcą od życia. To teraz pytanie, dlaczego ktoś miałby się rozwijać i robić coś w kierunku poprawy swojej sytuacji, jak w sumie nie wie po co miałby to robić? Wtedy wiadomo, że gdy tylko zacznie iść coś nie po myśli, pojawi się jakaś przeszkoda, to taka osoba od razu zrezygnuje, od razu się po prostu podda. Jeśli ktoś nie wie czego chce od życia, to szybko się zniechęca. Taka osoba jest podatna na opinie innych ludzi. Jej życie nie ma żadnego kursu. Taka osoba robi to co modne, to co robi większość, to co akurat wypada zrobić. Wszelkie próby wyjścia z tej przeciętności, szybko się kończą. Bo społeczeństwo szybko sprowadza taką osobę do tej właśnie przeciętności, a taka osoba jest za słaba by się temu przeciwstawić. Wszakże ona sama nie wie po co miałaby wychylać się z tłumu..

a jak jest u Ciebie? Wiesz czego chcesz od swojego życia?

Jak ktoś by Cie spytał „Czego chcesz od życia”, to co byś takiej osobie odpowiedział? Jak nie znasz odpowiedzi na to pytanie to nie dziw się, że nic Ci nie wychodzi i masz słomiany zapał do wszystkiego. Musisz wiedzieć czego chcesz, jak chcesz się czuć, jak chcesz by Twoje życie wyglądało. Jacy ludzie chcesz by Cie otaczali. Jak chcesz by wyglądał Twój dzień. 

Jak statek nie wie gdzie ma płynąć to nawet nie wypływa, bo po co?

 

Ale nie wiedzieć, to jeszcze nic. Częstym zjawiskiem jest to, że ludzie niby wiedzą czego chcą, ale nie wiedzą DLACZEGO tego chcą. Prawda jest niestety często taka, że chcą tego ponieważ tak im wmówiło społeczeństwo, ale oni o tym nie wiedzą. Oni myślą, że tego muszą chcieć, że to ich własna decyzja.. i potem mamy takie sytuacje, że ludzie oddają całe swoje życie jakiejś karierze i nawet udaje im się zarabiać dużo, ale ciągle czują się źle. Ciągle czują, że czegoś im brakuje w życiu.. i tak ciągle gonią i nie mogą dogonić, bo uwierzyli w coś co nie jest prawdą, bo uwierzyli w coś co zostało im narzucone przez społeczeństwo. Bo uwierzyli w to, że to POSIADANIE jest celem ich życia, a jak coś posiedli, to zaczynają szukać kolejnego „czegoś” co muszą posiąść.. i odhaczyć na swojej liście. I niby zawsze mają jakiś cel, ale cel ten został im wszczepiony. To nie jest to prawdziwe „coś” czego oni chcą od swojego życia. Oni tylko zaczęli tego chcieć bo tak zostali zaprogramowani.. Może i Ty czegoś chcesz, ale nie wiesz dlaczego tego chcesz? Pomyśl o tym..

..a może chcesz czegoś, bo myślisz, że jak już to będziesz miał, to wtedy zaczniesz czuć to o czym marzysz, np. wolność? ..a potem jak już to masz, to okazuje się, że to jednak nie dało Ci tego, a wręcz Ci zabrało to czego tak naprawdę pragnąłeś. Dziwne? No to dam przykład. Pewnie chcesz kasy, zgadłem? Po co Ci ta kasa? Co Ci ona da? Pewnie uważasz, że jak będziesz bogaty to będziesz wolny. No to wyobraź sobie, że zarabiasz 50 tyś miesięcznie tylko musisz harować po 14 godzin dziennie, bez weekendów i przez ten czas musisz udawać kogoś kim nie jesteś. Zadowolony? Pieniądze masz, tak jak chciałeś.

Widzisz.. nie twierdze, że pieniądze są złe. Tylko często jest tak, że myślimy, że coś nagle odmieni nasze życie, a jak to już mamy, to wcale nic się nie zmienia. Nie zmienia się po o coś innego nam chodziło. Tak jak w przykładzie z pieniędzmi. Mogą one kupić wolność, ale mogą tą wolność też i zabrać. Taki obosieczny miecz. Więc jak chodzi Ci o wolność, to pieniądze są ważne, ale po to aby Ci tą wolność kupiły. Czyli chodzi o to by były one zdobywane, ale w odpowiedni sposób. Czyli jak marzysz o wolności, to wtedy liczy się JAK JE ZDOBYWASZ, a NIE ILE ICH MASZ, a to już jest różnica. Bo co z tego jak mam dużo, ale jestem niewolnikiem? Czyli wtedy pieniądze nic nie dają, a wręcz zabierają to co chcielibyśmy mieć. Zobacz tylko ile ludzi kupuje rzeczy które nie są im potrzebne, po to by poczuć się lepiej i poczuć się wolnymi ludźmi, potem okazuje się, że muszą pracować ciężej tylko po to żeby móc utrzymać swój styl życia i „gadżety” które tak naprawdę nie są im do niczego potrzebne. Czyli zamiast wygrać wolność, to ją sprzedali za niewolnicze życie..

Widzisz.. i jak tak człowiek sobie to wszystko przemyśli, to wtedy dochodzi do wniosków czego on naprawdę chce i dlaczego właśnie tego.. i się może okazać, że uwierzyłeś w coś co było jednym wielkim kłamstwem. Warto usiąść i pomyśleć o tym wszystkim, polecam! Może to za czym gonisz nie jest wcale tym za czym powinieneś gonić, bo nawet jak to dogonisz, to okaże się, że nic Ci to nie dało.. a wyobraź sobie, że dowiadujesz się o tym mając 80 lat, że goniłeś coś całe życie, na końcu życia to złapałeś i nic Ci to nie dało. Okazało się, że zły cel sobie postawiłeś. Że oparłeś drabinę o nieodpowiednią ścianę i całe życie po niej wchodziłeś, aż wszedłeś na sam szczyt, a na tym szczycie nic nie było. Słabo, szkoda życia!

Czyli musisz wiedzieć czego chcesz od swojego życia i dlaczego akurat właśnie tego. Konkretnie, jak chcesz się czuć, co robić, jak żyć.. wtedy dopiero będziesz miał wewnętrzną determinacje by zacząć faktycznie wychylać się z tłumu przeciętniaków.. a pamiętaj, że wielu z nich będzie chciało Cię ściągnąć w dół. Jak Ty nie masz wewnętrznej determinacji, nie wiesz gdzie „płyniesz” i po co tam „płyniesz”, to szybko zaczniesz robić znowu to co większość i jedyne co osiągniesz to przeciętność.

Pytanie 2 – Co Ci nie odpowiada? Przestań siebie oszukiwać!

Niestety świat nas nauczył tego byśmy ciągle oszukiwali samych siebie. Od małego jesteśmy tego uczeni. W szkole coś idzie nie bo naszej myśli.. mówimy, że jest wszystko ok. Potem idziemy na studia, okazuje się, że to co studiujemy w ogóle nas nie interesuje, nie widzimy w tym sensu, co robimy? Oszukujemy samych siebie i studiujemy dalej. Potem praca, czujemy się niewolnikiem, ale na zewnątrz pokazujemy, że jest ok, że tak trzeba i zamiast coś zmienić to męczymy się dalej i tak oszukujemy samych siebie, zazwyczaj przez całe życie.

Mamy charakter który jest do dupy. Bo nie wierzę w siebie, moim życiem kieruje strach, ciągle wszystko odwlekam, w ogóle się nie rozwijam, nie umiem panować nad sobą.. ale co? Mówię, że jest wszystko ok. Że jestem wspaniałym człowiekiem, że nie mam z niczym problemu. Oszukuj tak dalej sam siebie, zobaczysz gdzie to Cie doprowadzi.

Czas spojrzeć prawdzie w oczy! Przestań się w końcu oszukiwać! Przestań udawać, że jest wszystko ok, jak nie jest ok! To, że z dojazdami pracujesz 12 godzin, to nie jest normalne i dobrze o tym wiesz, tylko co robisz realnie żebyś tak nie musiał ciągle żyć? Pewnie nic..

Odpowiedz sobie szczerze na te pytania:

Co Ci nie odpowiada?

Co jest nie tak?

Co Cie drażni?

Co Cie denerwuje na co dzień, z czym masz problem?

Czy to co teraz robisz ma sens i widzisz postępy? Jeśli nie, to czemu to ciągle robisz i nic nie zmieniasz? Po co masz swoją firmę, która już od lat nie funkcjonuje najlepiej mimo iż pracujesz od rana do nocy? Po to żeby inni myśleli jaki to z Ciebie biznesmen? Oszukuj tak dalej siebie, a zobaczysz, że nagle wszystko się zmieni.. Właśnie się nie zmieni! Czas to zrozumieć! Życie się samo nie zmieni. Jeśli robisz coś co nie działa i ciągle to powtarzasz, to ciągle będziesz miał to samo, nic się nie zmieni. 

Co do poprzednich pytań, to oczywiście tutaj każdy może mieć inne problemy.

Ktoś czuje się niedoceniany przez szefa..

Ktoś musi pracować z ludźmi z którymi nie chciałby przebywać..

Ktoś stworzył sobie biznes który miał dać wolność, a dał jeszcze większe niewolnictwo niż praca na etacie.

Ktoś może działa w Internecie, jest np. w jakimś marketingu sieciowym. Działa, stara się, ale efektów nie ma i zamiast powiedzieć DOŚĆ, po co ja to robię. To tak oszukuje sam siebie i robi to dalej, bo jest miło, bo są ludzie wokół. Tylko co z tego jak nie ma efektów finansowych? Przecież po to zaczyna się takie rzeczy robić! Miło, nie znaczy skutecznie. Ja zależy Ci na tym by było TYLKO miło, to zaproś po prostu znajomych na grilla i tyle. Po co robić te zakupy co miesiąc jako partner danej firmy?

Powiem raz jeszcze. Przestań w końcu się oszukiwać i robić coś co nie ma sensu, wierząc że w końcu będzie miało to sens. Nie, nie będzie miało to nadal sensu! Jeśli czujesz, że jesteś na nieodpowiedniej drodze, to MUSISZ zmienić tą drogę, a nie wmawiać sobie, że droga jest odpowiednia, mimo że czujesz wewnętrznie, że to nieprawda! Tak samo jeśli chodzi o charakter. Przestań tuszować, udawać że jest ok. Chodzić i się żalić na to, że nie masz w życiu szczęścia. Nie! Po prostu Twój charakter i Twoja mentalność są do dupy i tyle. Tutaj jeszcze nic się nie dzieje, jeśli umiesz powiedzieć sobie z czym masz problem i zaczynasz nad tym pracować.. Tak, tylko kto tak robi? No to niech dalej tuszują i udają, że mają odpowiednią mentalność, a ciągle będą mieli to co mają. To, że ktoś przeczytał tysiące książek o rozwoju i był na wielu różnych szkoleniach to nie znaczy, że jest „rozwinięty” i ma odpowiednią mentalność. Liczy się to kim faktycznie jesteś, a nie co przeczytałeś. Jak czytasz i nie wdrażasz wiedzy, to takie czytanie jest nic nie warte.. a większość ludzi właśnie tak robi. 

Czyli co? Odpowiedz na pytania i ruszaj dalej!

Mam nadzieje, że po tym artykule będziesz już do końca życia wiedział czego chcesz od swojego życia i dlaczego akurat tego chcesz oraz zastanowisz się co Ci aktualnie nie odpowiada – w życiu i w charakterze. Chociaż jak w charakterze coś jest nie tak, to i w świecie zewnętrznym to widać. Jeśli to wszystko już będziesz wiedział, to gratuluje, bo większość ludzi nie jest świadoma tego. Dlatego nic się u nich nigdy nie zmienia, zawsze jest to samo i zawsze będzie to samo. Tak, zawsze będzie to samo! Zawsze! Jak tak bardzo chcesz, to możesz próbować coś zmienić bez znajomości odpowiedzi na te pytania. Niemniej jestem pewny, że Ci nie wyjdzie. Ale jak chcesz to sprawdzić sam, to próbuj. Zapisz tylko sobie ten artykuł i za parę lat do niego wróć, zobaczysz wtedy ile czasu zmarnowałeś.

Ale niestety, jest też i zła informacja. To, że będziesz znał odpowiedzi na te pytania, wcale nie oznacza, że coś się zmieni w Twoim życiu. To tylko pierwszy krok. Niezbędny, ale niewystarczający. Dlatego idź dalej, nie zatrzymuj się! Jeśli chcesz dalej odkrywać prawdę, umieć samodzielnie odróżniać prawdę od fikcji i skutecznie zmieniać swoje życie, to zapraszam na tą stronę. Tam przygotowałem wiele materiałów które otwierają oczy! Miłego oglądania!

Podziel się tym wpisem

    Ten post ma 3 komentarzy

    1. I udało Ci się nakłonić ludzi swoimi postami do zmian? 🙂

    Dodaj komentarz

    Close Menu