You are currently viewing Money2Money o co chodzi – na czym to polega? Uważaj na naciągaczy!

Money2Money o co chodzi – na czym to polega? Uważaj na naciągaczy!

Skoro trafiłeś na ten artykuł, to zapewne zostało to poprzedzone czymś takim, że.. zacząłeś rozglądać się za jakąś pracą. Pomyślałeś, że fajnie by było pracować zdalnie, w domu, przez Internet. Zacząłeś przeglądać różne ogłoszenia i natrafiłeś na takie, które rzekomo taką pracę Ci oferują. Jednak coś w tym wszystkim jest dziwnego. Nagle masz się gdzieś rejestrować. Nagle ktoś Ci mówi o założeniu jakiś kont bankowych i że jeszcze nauczy Cię oszczędzania. To wszystko wydaje Ci się podejrzane. Jednak chciałbyś zarabiać przez Internet i nie wiesz już sam co masz zrobić.

Dlatego właśnie napisałem ten artykuł! By przekazać Ci rzetelną wiedzę, a nie jakieś górnolotne obietnice. W tym artykule opiszę Ci o co w tym wszystkim chodzi. Na czym polega to całe zarabianie w Money2Money (w skrócie M2M) oraz na innych tego typu portalach.

Napiszę wprost!

Napisałem, to by Cię ostrzec przed rozmaitymi oszustami, którzy wykorzystują programy partnerskie, by się wzbogacić. Wszystko pod przykrywką “prostej pracy prze Internet”. Opiszę Ci dokładnie, na czym polega ten cały przekręt. O co chodzi w “etapach zarabiania”. Na czym polega ten cały “system zarabiania” i dlaczego ktoś chce byś założył kilka kont bankowych. Ruszajmy z tematem!

Na czym polegają programy partnerskie?

Na początku wyjaśnię Ci, na czym właściwie polegają programy partnerskie. Musisz wiedzieć, że tego typu programów jest mnóstwo. Nie ważne czy to jest Money2Money, Ebrokerpartner, MyLead, Leadstar czy jeszcze coś innego. Zasada działania jest taka sama. By być precyzyjnym, to tego typu portale fachowo nazywamy sieciami afiliacyjnymi.

Sieć afiliacyjna jest to zbiór różnych programów partnerskich.

Program partnerski jest to narzędzie marketingu internetowego, które umożliwia promowanie różnych produktów sprzedawanych internetowo. Pozwala obserwować, kto polecił danego klienta, a następnie taką osobę wynagrodzić – za pomoc w rozwoju firmy.

Marketing afiliacyjny (afiliacja) jest to rodzaj marketingu w którym klient trafia do sklepu za pomocą pośrednika, tzw. partnera.

Postaram się teraz opisać to wszystko prostym językiem, tak byś jak najszybciej załapał o co w tym wszystkim chodzi – jak to wygląda w praktyce.

Mamy taką sytuację.

Do danej sieci afiliacyjnej, np. Money2Money, rejestrują się różni reklamodawcy oraz wydawcy.

Reklamodawcy chcą by polecano ich produkty. Takimi reklamodawcami mogą być przeróżne instytucje – banki, sklepy, ubezpieczalnie, itd. Ogólnie ktokolwiek, kto coś sprzedaje. W Money2Money są to gównie instytucje finansowe. Na czele z bankami oraz pożyczkodawcami.

Wydawcy są to osoby, które chcą polecać produkty reklamodawców. Jeśli będą robić to skutecznie, to otrzymają za to określone prowizję. Jeśli założyłeś konto na stronie danej sieci afiliacyjnej, to automatycznie stałeś się wydawcą i masz możliwość polecania różnych produktów. 

Sieć afiliacyjna pełni rolę takiego pośrednika. Łączy reklamodawców, z wydawcami. Plus tego jest taki, że w jednym miejscu masz dostęp do różnych reklamodawców, których produkty możesz polecać – nie musisz się rejestrować w wielu różnych miejscach. Każdy dostępny produkt można traktować jako zupełnie oddzielny program partnerski (tzw. kampanię).

Ponadto sieć afiliacyjna ogarnia wszelkie kwestie techniczne. Udostępnia wydawcom specjalne linki partnerskie. Jeśli ktoś za pośrednictwem TWOJEGO linku skorzysta z produktu reklamodawcy, wtedy zarobisz. Na przeglądarkach klientów zapisują się tzw. ciasteczka. Dzięki czemu reklamodawcy wiedzą jak trafił do nich klient i z kim mają się podzielić zyskiem. 

Celem wydawców jest skuteczne promowanie produktów reklamodawców. Szukanie zainteresowanych klientów. To w jaki sposób będą to robić, zależy tylko i wyłącznie od nich.  Reklamodawcy dzięki temu mają większe zyski i docierają do większej ilości klientów. Zaś sieci afiliacyjne zarabiają na pośrednictwie. 

Dam przykład:

Jesteś wydawcą. Twój znajomy chce założyć konto bankowe. Wysłałeś mu swój link polecający na Konto X. W sieci afiliacyjnej (np. Money2Money) jest informacja, że gdy ktoś założy to konto z Twojego polecenia, zarobisz 100 zł. Twój znajomy otworzył takie konto. Następnie Ty otrzymałeś od sieci 100 zł. Zapewne bank przesłał wcześniej do sieci jeszcze większe pieniądze za to, załóżmy 150 zł. Czyli 50 zł sieć wzięła dla siebie, a 100 zł przesłała Tobie. Obie strony zadowolone. Bank (reklamodawca) też zadowolony, bo ma nowego klienta.     

 

Całą “zabawę” można zobrazować, za pomocą takiego schematu:

Warto dodać, że niekoniecznie ktoś musi coś kupić by WYDAWCA mógł otrzymać prowizję. Programy partnerskie są różne. Reklamodawcy są skłonni płacić za różne rzeczy, np. rejestrację w jakimś portalu, same dane do klienta czy nawet kliknięcie w link. Oczywiście im prostsza rzecz do wykonania, przez poleconego, tym niższe są kwoty prowizji. 

Czasami polecony musi spełnić różne dodatkowe warunki. Takim przykładem mogą być konta bankowe. Często nie wystarczy, że polecony klient założy konto. Byś mógł zgarnąć prowizję, będzie musiał on wykonać dodatkowe czynności tj.: zapewnienie określonego wpływu na konto oraz dokonanie jakiejś płatności kartą.

Wszelkie niezbędne warunki, jakie musi spełnić polecony, są oczywiście wyraźnie zapisane przy danej ofercie, w danej sieci afiliacyjnej.

Takie najpopularniejsze modele rozliczeń to:

 • CPL (cost per lead) – reklamodawca płaci za pozyskanie tzw. lead-a czyli za poprawne wypełnienie formularza kontaktowego przez poleconego klienta.
 • CPS (cost per sale) – reklamodawca płaci za sprzedaż dokonaną za pośrednictwem Twojego linku partnerskiego. Stawka ta może być stałą, a może też być np. procentem od kwoty zamówienia.
 • CPI (cost per install) – reklamodawca płaci za instalację aplikacji.
 • CPA (cost per action) – reklamodawca płaci za wykonanie konkretnej akcji, np. wypełnienie jakiegoś formularza / ankiety. Często ten model jest wykorzystywany w przypadku jakiś nietypowych działań, jak wspomniane chociażby założenie konta bankowego.
 • CPC (cost per click) – reklamodawca płaci za unikalne kliknięcie w link partnerski. Oczywiście tutaj stawki za jedno kliknięcie są bardzo małe – zazwyczaj stawka jest ustalana za 1000 kliknięć, bo jedno kliknięcie jest warte znacznie mniej niż 1 grosz.

Czasami modele rozliczeń mogą być ze sobą połączone. Jest to wtedy tzw. model hybrydowy, np. CPL + CPS. Czyli jeśli klient zostawi swoje dane otrzymasz naliczenie. Natomiast jeśli jeszcze dodatkowo zakupi dany produkt otrzymasz wtedy również dodatkowe naliczenie.

Podsumowując!
Zadaniem wydawcy jest skuteczne promowanie produktów reklamodawców. Sposób w jaki będą to robili zależy od nich. Tutaj nie ma ograniczeń zarobkowych, ale też i nie ma zapewnionego jakiegokolwiek zarobku. Płacone jest po prostu za efekt pracy, a nie za samą prace.

Oczywiście w programach partnerskich / sieciach afiliacyjnych nie ma niczego złego. Są to uczciwie działające firmy. Jeśli skutecznie polecasz produkty – dostajesz prowizje. 

Problem pojawia się, gdy ktoś tego typu portale wykorzystuje do wymuszania prowizji, polecając produkty pod przykrywką np. oferowania pracy zdalnej.

Nie daj się złapać na zakładanie kont! O co chodzi w tym “systemie zarabiania”?

Jest w Internecie pewien proceder, który trwa już od wielu lat. Otóż niektórzy nieuczciwi wydawcy pod przykrywką pracy przez Internet, promują różne produkty. Głównie konta i pożyczki. Czyli wykorzystują oni sieci tj.: Money2Money czy Ebrokerpartner. Ludzie zakładają te konta dlatego, bo myślą że dostaną jakiś niesamowity system zarabiania (za chwilę opiszę na czym on mniej-więcej polega). Tak naprawdę chodzi tylko o to by wydawca zgarnął prowizję. Robi to poprzez wprowadzanie w błąd.

Szczerze mówiąc, to konta bankowe nie są do końca bezpłatne. Niewiele jest obecnie kont bankowych za bezwarunkowe zero. Aby prowadzenie było darmowe, trzeba spełniać warunki aktywności, albo dezaktywować kartę. Jeśli nie spełnisz warunków aktywności i zostawisz sobie taki rachunek jako nieużywany – pewnego dnia mocno się zdziwisz! Zobaczysz, że zostały naliczone różne opłaty, za jego prowadzenie.

Sieci afiliacyjne nie mieszają się w to, jak wydawcy polecają produkty – wspominałem już o tym. Każdy poleca jak chce. Co prawda regulaminy poszczególnych portali afiliacyjnych zazwyczaj zabraniają nieuczciwych praktyk. Jednak zazwyczaj jest to rzadko egzekwowane – trudno to wyłapać. Dlatego nieuczciwi polecający, czują się tak naprawdę bezkarni.

Jak działają naciągacze? Być może właśnie z kimś takim się spotkałeś..

Naciąganiem można nazwać sytuację kiedy zostajesz celowo wprowadzony w błąd. Robisz coś, nie znając prawdy i liczysz na coś zupełnie innego.

Zazwyczaj wygląda to w taki sposób, że obiecywana jest Ci praca przez Internet, np. “bycie testerem produktów”. Ci bardziej zuchwali, obiecują takie rzeczy jak – Wolność Finansowa. Wielkie zarobki. Łatwą pracę przez Internet. Pracę godzinę dziennie. O tego typu rzeczy chodzi! Jedyne co musisz robić, to wykonywać jakieś etapy. Jak wykonasz wszystkie, to dostaniesz niesamowity system zarabiania. Zautomatyzowany system zarabiania!

Tak naprawdę chodzi o to byś zmotywowany łatwą kasą, skorzystał z różnych produktów i nabił komuś prowizję, ot cała tajemnica! 

Jak chcesz zweryfikować kogoś propozycję zadaj podstawowe pytania:

 • Na czym dokładnie będę zarabiał?
 • Czy zarobki będą brały się z rekrutacji kolejnych osób do systemu czy z polecania produktów zainteresowanym klientom?
 • Skąd będą brali się klienci i moje pieniądze? (tak, by zarabiać trzeba mieć klientów, nie da się tego obejść)
 • Na czym będzie dokładnie polegała moja praca? Co będę dokładnie robił żeby uzyskiwać stałe zarobki?

Ale ok! Omówię Ci dokładniej na czym ten “system zarabiania” polega oraz na czym polegają poszczególne kroki. Co prawda mogą one się różnić, jednak mniej więcej wygląda to tak:

ETAP 1 – Zostawiasz adres e-mail na specjalnie przygotowanej stronie. Po czym otrzymujesz informację, że jak przejdziesz przez cały system, to zaczniesz zarabiać ogromne kwoty. Twój “mentor” pokazuje Ci screeny wyciągów z konta i zdjęcia pieniędzy. Po co to robi? Byś był bardziej zmotywowany do działania. 

Na tym etapie zostajesz poproszony o założenie konta w sieci afiliacyjnej. Może to być: Money2Money, Ebrokerpartner, ewentualnie Leadstar. Zakładając tam konto, jesteś przypisany do danego polecającego. Wtedy ma on dodatkowy % od Twoich zarobków (Każda sieć ma nieco inne przepisy w tym zakresie. Warto wiedzieć, że niektóre sieci biorą % od Twoich zarobków – niektóre dają to dodatkowo). Ciekawostka? Tak naprawdę konto w sieci afiliacyjnej, możesz sobie założyć bez udziału osoby polecającej.   

ETAP 2 – Zostaniesz poproszony o założenie kilku kont bankowych. Zazwyczaj sześciu. Przy tym możesz dostać opowieść o tym, że jest to po to, by nauczyć Cię oszczędzania. Chodzi o metodę 6 słoików, zaczerpniętą z książki H.Ekera. Tak naprawdę chodzi tylko o to, byś założył te konta z linków partnerskich polecającego. Opowieść o oszczędzaniu jest Ci sprzedana po to, by to wszystko uwiarygodnić. Mentor zarobi 500-600 zł. Ty nie zarobisz nic. Pamiętaj, że większość kont nie jest bezwarunkowo bezpłatna. O tym często “zapominają” powiedzieć.  

Co ciekawe jeśli te same konta założyłbyś za pomocą swoich linków partnerskich, to Ty byś zarobił wspomnianą kwotę. Tak! Możesz polecać samego siebie – jednak o tym nie zostanie Ci powiedziane na tym etapie.  

ETAP 3 – Teraz zostanie Ci poleconych kilka pożyczek. Zazwyczaj cztery. Co prawda faktycznie są one bezpłatne. Firmy te mają taką ofertę, że dla nowych klientów pierwsza pożyczka jest bez kosztów. Tylko znowu! Ten zgarnie prowizję, który Ciebie poleca. Bo to z jego linków chce byś to zrobił. Czyli – Ty nie zrobisz nic! On zarobi, ok. 100 zł za pożyczkę. Jeśli pożyczka zostanie Ci przyzna, bo to jest zazwyczaj warunek prowizji.

Chociaż, tak jak wspomniałem, mógłbyś te pożyczki wziąć z własnego polecenia i na tym sam zarobić, a tak sprzedajesz swoje dane i nic z tego nie masz. Często osoby na tym etapie rezygnują. Tylko co z tego jak w międzyczasie założyli kilka kont. Mentor i tak jest zadowolony. Ty zostajesz z niepotrzebnymi kontami, założonymi podczas etapu 2.

ETAP 4 – Tutaj dowiadujesz się, że ze wszystkich produktów możesz korzystać samodzielnie i dostawać za to prowizję. Nawet pozwolą Ci to zrobić! Czyli dostaniesz tą samą informację, którą w tym artykule zdradziłem Ci całkowicie za darmo 🙂 Ciebie kosztowałaby ona założenie kilku kont i wzięcie paru pożyczek. Czyli sprzedanie swoich danych – to tu, to tam. Mógłbyś na tym sam zgarnąć prowizję, a tak pośrednio dałeś komuś kilkaset złotych.  

ETAP 5 – Teraz czas na system automatyzacji. Polega to na tym, byś założył sobie konto w firmie która świadczy usługi automatycznej wysyłki maili. Jest to tzw. autoresponder. Pamiętasz? Ty również zapisałeś się na specjalnej stronie, po czym zacząłeś dostawać różne maile. Zostały one do Ciebie wysłane z automatu – teraz Ty masz sobie stworzyć taki automat.

ETAP 6 – Jak już masz założone konto w autoresponderze, to teraz szykujesz sobie kolejkę wiadomości i będziesz “łowił” ludzi na takie same etapy przez które i Ty przeszedłeś. Teraz jednak to Ty będziesz ukrywał prawdę, po to by inni nieświadomi zakładali konta i brali pożyczki, a to wszystko za pomocą Twoich linków partnerskich!

Jak ich łowić? Najprościej wystawiając ofertę pracy zdalnej, na portalu ogłoszeniowym. Dostaniesz od swoich mentorów “screeny pieniędzy” i “zdjęcia luksusowych samochodów. Będziesz je wysyłał swoim poleconym, po to by jak najszybciej wyłączyli myślenie i założyli te cholerne konta!

O właśnie! I tak to się kręci. Na tym polega ten cały “system zarabiania”. Jak chcesz w tym uczestniczyć, proszę bardzo. Jednak prawda jest taka, że za pieniędzmi stoją nieświadomi ludzie. Myśleli, że zarobią kupę pieniędzy, a tak naprawdę byli dostarczycielami prowizji. 

Poznałem w Internecie mnóstwo osób. Słyszałem od nich wiele opowieści – jak zostali na tym wykorzystani. Tak naprawdę, to przekazałem Ci dość łagodną wersję tego sytemu. Często słyszałem o tym, że gdy ktoś założył konta bankowe, albo wziął pożyczki, to wtedy kontakt się po prostu urywał. Na tym całe zarabianie się kończyło. Już nie jesteś do niczego potrzebny! Mentor zarobił, można się rozejść. 

Jeśli natomiast chcesz kogoś zweryfikować, to zadaj podobne pytania do tych o których napisałem wcześniej. 

Najprzyjemniejszy sposób na zarabianie w Internecie

Jak na tym zarobić – bez naciągania ludzi?

Tak jak jak wspomniałem, możesz ze wszystkich dostępnych produktów skorzystać samodzielnie. Możesz polecić samego siebie i dzięki temu zarobić.

Swoje linki znajdziesz w panelu danej sieci, po tym jak się tam zarejestrujesz. Zazwyczaj są one w zakładce – “Kampanie”.

Tutaj nagranie, w którym pokazuje na przykładzie innego programu, jak możesz skorzystać z promocji bankowych i samodzielnie zarobić.

Jednak oczywiście w afiliacji nie chodzi o to, by samemu korzystać z produktów reklamodawców. Możliwość taka jest – jak jesteś faktycznie zainteresowany danym produktem. Co prawda ciężko to sprawdzić czy ktoś jest faktycznie zainteresowany. Czy robi to tylko po to by zgarnąć prowizję.

Warto dodać, że różne instytucje – przeważnie banki, organizują często dodatkowe promocje, przeważnie na dostępne u nich konta bankowe. Wtedy za spełnienie różnych warunków aktywności, możesz zarobić dodatkową kwotę od banku (mówię o tym w powyższym nagraniu). Łącząc jedno z drugim, czyli promocję bankową i skorzystanie ze swojego linku, możesz zarobić z dwóch źródeł. 

Czyli..

Pierwszy zarobek? Korzystając z promocyjnego konta bankowego – ze swojego polecenia, dostajesz prowizje od sieci jako wydawca (klientem jesteś sam dla siebie). Drugi zarobek? To promocja bezpośrednio od banku za to, że stałeś się klientem i spełniłeś warunki promocyjne. Wtedy, na jednym takim koncie, możesz zarobić ok. 100 – 400 zł (a czasami nawet i więcej).

Co do afiliacji, to chodzi o to, byś produkty polecał innym ludziom. To w jaki sposób będziesz to robił, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Nie ważne jak, ważne by było to skuteczne. Oczywiście pamiętając przy tym o uczciwości. Nie chodzi przecież o naciąganie kogoś na jakieś niepotrzebne produkty, obiecując przy tym złote góry!

Cóż.. możesz polecać produkty swoim znajomych bądź członkom rodziny. Możesz prowadzić bloga i tam opisywać różne produkty, dając wartościowe treści i gdzieniegdzie umieszczać swoje linki partnerskie – niejako przy okazji. Możesz tworzyć różne porównywarki produktów albo opisywać różne promocje bankowe na swojej stronie. Następnie promować ją w różnych miejscach. Możesz wykorzystywać płatne reklamy – na Facebook-u albo Google i tam promować swoje tzw. strony sprzedażowe, w których są ukryte Twoje linki. Możesz wykorzystywać listy mailingowe. Portale społecznościowe. Promować produkty na forach dyskusyjnych.

Tak naprawdę wszystko zależy od Twojej kreatywności. Nie ma jednego cudownego sposobu. Musisz eksperymentować i wyciągać wnioski ze swoich działań. Szukać wartościowych produktów, które ludzi interesują i wybić się ponad konkurencje, bo ta jest ogromna.

Chodzi o to, by kierować ruch na swoje oferty – na tym ta cała zabawa polega. Im oferta lepsza, tym więcej możesz zarobić. Im ruch większy – tym więcej możesz zarobić.

Oczywiście nie jest to proste. Patrząc na programy partnerskie z punktu widzenia prawdziwej przedsiębiorczości, to nie jest to najlepsza droga. Przede wszystkim dlatego, że mnóstwo ludzi się tym zajmuje. W wyniku czego jest ogromna konkurencja i musisz być naprawdę wyjątkowy by działać skutecznie i by znaleźć swoją niszę. Sprawdź tylko ile jest blogów o produktach finansowych – mnóstwo!

Ponadto nie masz pełnej kontroli nad swoim biznesem. W każdej chwili reklamodawca może wycofać swoją ofertę. Wtedy i Ty musisz się do tego dostosować. Czy nie lepiej mieć pełną kontrolę i sprzedawać swoje produkty? Ja wolę budować swoją markę i rozpoznawalność, a nie być uzależnionym ciągle od kogoś innego. Jak działać, to optymalnie!

Wiem, że tak naprawdę zainteresowałeś się tym wszystkim, bo chcesz robić coś, co ma sens, godnie zarabiać przez Internet i mieć coraz więcej wolnego czasu. Jak najbardziej jest to możliwe! Musisz jednak nauczyć się nowych rzeczy. Internet daje niesamowite możliwości!

Często pytacie mnie o to, co najbardziej opłaca się robić w Internecie. Osobiście w Internecie robiłem niemal wszystko i uważam, że zdecydowanie najprzyjemniejszym sposobem na zarobek jest tworzenie i sprzedaż wartościowych produktów cyfrowych.

Produkt stworzony raz możesz sprzedawać wielokrotnie. Sprzedaż możesz w 100% zautomatyzować. Do tego są niskie koszta i wysokie marże. 😉

Na co dzień pomagam różnym twórcom tworzyć i sprzedawać takie produkty. Jeżeli też chcesz zgłębić temat, znaleźć fajny pomysł na swój produkt i zacząć na nim zarabiać, to polecam Ci zacząć od tego.

Kończąc ten artykuł zdradzę ciekawostkę. Nie ukrywam, że od czasu do czasu, zdarza mi się polecić jakiś cudzy produkt, np. dobry hosting albo jakąś naprawdę atrakcyjną promocję. Robię to jednak jako dodatek – przy okazji. Nie jest to najważniejsza część mojego biznesu. Polecam, bo jest to DOBRE i WARTOŚCIOWE. Wychodzę z założenia, że warto polecać wartościowe produkty, nawet, jak nie osiągam z tego żadnej korzyści.

Jeśli znasz kogoś, kto natknął się na rzekomą “pracę w Money2Money”, to koniecznie wyślij mu ten artykuł!

A czy Ty kiedykolwiek spotkałeś się z powyższymi etapami? Czy zarobiłeś kiedyś jakieś pieniądze na afiliacji?

Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

Ten post ma 154 komentarzy

 1. Marek C

  Faktycznie, ten schemat jest znany. Wydaje mi się jednak, że ludzie podejmujący współpracy z tymi grupami zdają sobie sprawe co to jest MLM tzn. już coś tego lizneli. Jeżeli “mentor” / “prowadzący” jest fair to powinien na samym początku powiedziec swojemu padawanowi “załóż 2 konta z moich refów, żebym zarobił za czas poświęcony Ci na wytlumaczeniu jak to działa, następnie założ sobie 3 inne kotna z własnych refów itd”. Plusem takich społeczności MLM (liderów – nie bede tutaj wypisywał naz tych grup), że mają bardzo dobrze obeznany rynek korzystnych ofert. Tj. taki laik nie musi przerzucic 30 stron na M2M czy MyLead żeby znaleźć produkt, który mógłby sam skonsumować. Tylko ma od razu np. 10 optymalnych (korzystnych) strzałów. Do tego dochodzą apki, które po części działają jak MLM ale wiadomo że i tak żeby polecać to trzeba je zalożyć. Bardzo popularne Monese, Revolut, N26 czy w ostatnich dniach płacący 10 EUR za rejestracje i weryfikacje (bez zamawiania karty) BS (mój ref do BS – 10 EUR za rejestracje i weryfikacje https://bit.ly/2WUZwP2).

 2. Darek

  Cały ten opisany schemat jest widoczny kilkanaście razy dziennie przewijając wpisy na Facebooku. Ludzie często uważają, że w necie są jakieś szybkie i magiczne sposoby na pieniądze i dlatego dają się na to złapać. Spora ilość osób szujaych pracy online praktycznie nie sprawdza w co wchodzi a potem jest lament że ktoś dał się oszukać. Praca w necie to w zasadzie jak praca na etacie. Trzeba przeczytać, zrozumieć a potem próbować. Chyba wypada po prostu powiedzieć wprost, że wiele osób jest zbyt leniwych, żeby odpalić wyszukiwarkę, wstukać kilka fraz i przeczytać parenaście wpisów od początku do końca… Przekre to ale prawdziwe…

  1. Marzena

   Dziękuję, tez weszłam na 2 etap money 2 money i juz nie podobało mi się to założenie 6 kont.

   1. Adrian

    Dokładnie, wystarczy nie podążać ślepo za mentorem, zadawać pytania a zacznie kręcić i unikać odpowiedzi. Właśnie uniknąłem założenia tych 6 kont i podpisaniu przez to umowy, na wykorzystanie moich danych na 5 lat. W ostatnim momencie.

    1. Kinga

     Zostałam nabrana na 6 kont.
     Założyłam je i nie wiem jak mam się z tego wycofać.
     Pomóżcie

     1. Rafał Wrzosek

      Możesz zamknąć te konta w każdym momencie

     2. Sylwia

      Po prostu zamknij konta , które kazali Ci założyć.
      Możesz również zamknąć konto na M2M.

    2. Paula

     Gdzie spotkałeś się z zapisem o wykorzystaniu danych przez 5 lat ?

   2. Dagmara

    Też właśnie mi się to nie spodobało.

  2. Jacek

   A ja teraz głupi zamykam te konta bo już prowizję za karty idą
   Masakra
   Tylko mentorka się cieszy że kasiora wpłynęła

 3. Asia

  Mnie oszukano w m2m

  1. Sandra

   Asia, właśnie jestem na 2 etapie M2M możesz powiedzieć mi coś więcej?

   1. Kasia

    Sandra w 3 etapie zakładanie 6 kont w różnych bankach A w 4 etapie pożyczki, także daj sobie spokój

 4. Monika

  Bardzo wartościowy wpis. Dostałam właśnie taką propozycję i od razu czułam że coś mi tu śmierdzi. Dzięki za cenne info

 5. Anna

  Dziękuję Ci za ten artykuł, bardzo mi pomógł.

 6. Aga

  Ja od czerwca pracuje w m2m i co miesiąc zarabiam realne pieniądze ktore w dowolnym momencie przelewam sobie na konto. Jest to moje glowne zrodlo dochodu.
  Tak z ciekawości: w jaki sposob mozna tu zostac oszukanym?
  No bo przeciez nie finansowo.

  1. Rafał Wrzosek

   Przecież opisałem to w artykule..

   Pracujesz w m2m jako pracownik, czy jesteś po prostu zarejestrowana do sieci afiliacyjnej jako wydawca? Bo to różnica. Jeśli jesteś wydawcą, to w jaki sposób zdobywasz klientów którzy korzystają z produktów i czy korzystasz z innych sieci?

  2. Klaudia

   Czyli ta praca jest legalna i można spróbować ?

  3. Nina

   W jaki sposób wygląda Twoja praca?
   Bo ja właśnie utknęłam na 2 etapie… Oczywiście nie założyłam tych kont. Więc mi wytłumacz jak przeszłaś te wszystkie etapy – konta, pożyczki itp. Chyba, że pracujesz w programie M2M bez naciągaczy, to jak możesz proszę weź mi to wytłumacz od podstaw, jak polecać, gdzie polecać…

 7. Maciej

  A ja jestem w leadstar i nie uważam się za oszusta. Ktoś szuka pożyczki,ok podsylam swój link do oferty. Ale nie namawiam nikogo by akurat z tego korzystał. Jeszcze najczęściej wysyłam taka gdzie jest najniższe rrso by kogoś nie naładować na minę albo taka gdzie pierwszą jest darmowa. Dziś 80% firm w Usa zarabia przez promowanie,reklamy. Dlaczego np WP.pl ma zarabiać na reklamie konta a ja nie mogę? Ale przyznam że ktoś kto polecil mi założenie kont nie był do końca fair. W jednym przypadku powiedział że mam zrobić to i to.zrobilem i okazało sierpień że tylko on zarobił A ja nie. Więc wykorzystałem to i założyłem konto że swojego refa. Zarobiłem podwójnie . Więc zarobić w necie da się.trzeba być tylko uważnym i nie wierzyć we wszystko A góry Pie wiedzy które pokazują ludzie,trzymając je na biurku, na kompie z info że właśnie tyle dziś wypłacił uważam za żałosne;D
  Niestety trafiłem też na scam i straciłem dużo kasy,no ale to jak pisałem trzeba byc niestety uważnym

 8. Rafał Wrzosek

  Jeżeli założyłaś konta z linku mentora (chociaż tutaj to pojęcie nie pasuje, jest jedynie wydawca, który promuje produkty), to prowizje za otwarte konto dostanie mentor, nie Ty. Ty jedynie możesz dostać od banku nagrodę – jako klient, który wziął udział w promocji bankowej, jeśli taką promocję bank organizuje. Pisałem o tym wszystkim w artyklue..

  1. Wiktor

   Złożyłem w 2021r. pismo o tym że zarabiam z przychodów ewidecjonalnych o pow. dzierż. rekl. – ryczałt, bo tyle jestem w stanie to ująć, ponieważ miałem to zrobić bo jak nie to będę miał karę, a mój “mentor” nie wyjaśnił mi tego. I chciałbym zrezygnować z twego składając pismo tam gdzie je z początku złożyłem, czyli do US. A ja tylko raz odprowadziłem podatek ze przelewu m2m, gdyż raz tylko przelałem te 1008 zł – to wszystko co udało mi się zarobić na tym portalu. i moje zasadnicze pytanie brzmi: czy nie spotkam się z negatywnymi konsekwencjami że chcę od tego odstąpić? czy tylko w głowie mam ograniczoną perspektywę na to.

   1. Rafał Wrzosek

    Dzierżawę powierzchni reklamowej można rozliczać na dwa sposoby. Ryczałtowo 8,5% co miesiąc od zarobionej kwoty albo na zasadach ogólnych. Wtedy jest to 17% od dochodu, można rozliczyć to w rocznym picie. Z tego co wiem to w jednym roku trzeba się trzymać danej formy opodatkowania, nie można mieszać, ale o szczegóły trzeba pytać doradców podatkowych albo w US.

  2. Dorota

   Mam założone 4 konta czy jak odstąpię od umowy w bankach to czy mentor nie będzie chciał jakieś zapłaty za czas który mi poświęcił ? Mam założone konto na ComperiaLead ale jeszcze nie jest aktywne ,czekać aż się uaktywni i wtedy można usunąć konto bez żadnych konsekwencji?

   1. Rafał Wrzosek

    Chcieć może, ale czy zapłacisz zależy od Ciebie 🙂
    Zapewne konto w sieci afiliacyjnej można usunąć w dowolnym momencie.

   2. Katarzyna

    Ja również dałam się najwyraźniej nabrać. Mam problem pomóżcie. Wczoraj założyłam te konta w bankach (4) tylko na więcej się nie dałam. I one tak jakby jeszcze nie są aktywne do póki nie przyjdzie ten kurier (opcją jaka polecają wybrac). czy na tym etapie gdzie jeszcze konto nie widnieje całkowicie w banku idzie zrezygnować?

    1. Rafał Wrzosek

     Możesz zrezygnować tylko musisz skontaktować się z danym bankiem. W razie co później i tak możesz w każdym momencie zamknąć konto.

 9. Monika

  Systemy oraz schematy się zmieniły 🙂
  A Ty na polecaniu nie zarabiasz? Czy może w inny sposób zdzierasz hajs z ludzi ? Może o swoim % napisz 🙂
  System z mailingiem jest już stary.
  Ludzie teraz po zalozeniu kont z linków lidera otrzymuja szkolenia m.in. z tworzenia stron opartych o wordpress o wiele lepszych wyglądowo od Twojej np.

 10. Aga

  A jeśli jestem na etapie czekania na karty do kont ale jeszcze nie zrobiłam płatności nimi w sklepie mogę z tego zrezygnować? Co wtedy z kontami ?

  1. Rafał Wrzosek

   Z tego co pamiętam do 14 dni można wypowiedzieć umowę o konto. Jeśli ten okres minął, to w każdym momencie masz możliwość zamknięcia konta oraz zastrzeżenia karty

   1. Marcelina

    A co jeśli założyłam konta bankowe, ale umów nie podpisałam ?anulowali mi to ?
    tele nie odbierałam , a jesli już to mój chłopak odbierał i mówił, że nie zna nikogo takiego.

    1. Rafał Wrzosek

     Jak bank nie potwierdził tożsamości to konta nie zostały założone. Zazwyczaj robi to się za pośrednictwem kuriera, z którym również podpisuję się umowę.
     W niektórych bankach można potwierdzić tożsamość poprzez zrobienie przelewu z innego konta i tym sposobem zawrzeć umowę z bankiem o konto.

     1. Justyna

      Mnie coś tknęło jak nalegał na założenie konta zapytałam ile on z tego ma i za długo nie wysyłał odp.wpisalam i znalazłam artykuł i wszystko skasowałam

     2. Paweł

      Witam ja jestem na etapie 2 i się zastanawiam ale po przeczytaniu artykułu to wogule już raz straciłem dużo kasy przez oszustwo.Panie Rafale jak zrobić żeby robić samemu zarabiać

     3. Marcelina

      Moja mentorka poprosiła mnie o wysłanie nr ID przed 2 etapem, później kiedy kazała mi założyć te konta bankowe od razu usunęłam konto z money2money. Czy po usunięciu konta ona może się posługiwać moim ID ?

     4. Rafał Wrzosek

      Nie

   2. Lina

    jak zrobic zeby samemu tak zarabiac

  2. Marcelina

   Lepiej zrezygnuj jak najszybciej się da. Ja również miałam iść taką drogą, ale wycofałam się. Papierów nie podpisałam(umów) i miałam założone 5 kont . Nie wiedziałam co będzie dalej i nie chciałam wiedzieć, ałam się, ponieważ musiałam podać swoje prawdziwe dane…

 11. Dorota

  Dziękuję za tekst. Pomógł mi zrezygnować 🙂

 12. Magdalena

  Okej a teraz pytanie ile Ci zapłacili za napisanie tego Artykułu? XD

  1. Rafał Wrzosek

   a kto miałby mi za to zapłacić? W jakim celu?

 13. Anulka87

  Dobrze że trafiłam na ten artykuł.akurat dostałam info że mam założyć 6 kont bankowych z poleconego linka mentora

 14. Aleksandra

  Dobrze,że trafiłam na ten wpis.Piramida i łańcuszek jakich wiele od lat.A ludzi w tym co niemiara…wiadomo,każdy chce zarabiać więcej i myśli,że tym sposobem się dorobi.Dobrze,że się wachałam w to wejść,bo teraz mam jasność.Dziękuję.

 15. Zuza

  Założyłam konta, zrobiłam transakcje i teraz mam założyć jakieś aplikacje n26 i xendpay i przelać 120 Euro, jak dla mnie oszustwo, chociaż nie wiem, ale 120 Euro to cholernie dużo pieniędzy. żałuję że weszłam w to. Teraz będę chyba zamykać te konta

  1. Rafał Wrzosek

   Konta zapewne założyłaś z linków polecającego, więc i on na tym zarobi. Można je zamknąć w każdym momencie. Z aplikacjami jest trochę inaczej, faktycznie są czasami rożne promocje podczas których zarabia polecony i polecający. Pod warunkiem, że spełni się określone warunki. Pewnie takim warunkiem jest właśnie wpłata 120 Euro, ale o tym wszystkim można zawsze przeczytać w regulaminie danej promocji.. i radziłbym się z tym zawsze zapoznawać.

   1. Marika

    Czy jeżeli usunęłam konto na m2m to już wszystko za mną? czy muszę wykonać jeszcze jakieś czynności?
    Dodam iż nie robiłam ani transakcji ani nic, a konto to było założone dziś, po tym jak przeczytałam ten wpis na blogu z tego chciałabym zrezygnować.

    1. Rafał Wrzosek

     Nic nie musisz robić więcej. Powiem więcej, nawet jakbyś nie zamykała tego konto, to też nie byłabyś zobowiązana do robienia czegokolwiek 🙂

     1. Marika

      Wystraszył mnie fakt iż wysłano mi tego samego dnia umowę na email.
      Natychmiast wysłałam odmowę i prośbe o jej zerwanie.
      pozdrawiam.

     2. Rafał Wrzosek

      Jeśli umowa została wysłana przez M2M, to jest to umowa związana z najmem powierzchni reklamowej. Oficjalnie wynajmujesz miejsce reklamowe portalowi M2M i w zależności od tego ile zarobisz, tyle portal zobowiązuje się Tobie zapłacić. Tylko tutaj jak nie zarobisz nic – nic nie otrzymujesz. Taka to umowa. Chodzi o to by prawnie wszystko się zgadzało. Tak samo to działa jeśli chodzi o wynajem mieszkań.

 16. Paula

  A jeśli mam zamiar zrezygnować na poziomie 2 (zakładanie 6 kont) i ta umowa o najmie powierzchni reklamowej przyszła na maila, czy ja muszę wysłać jakieś wypowiedzenie czy wystarczy tylko usunięcie konta i odmówienie dalszych etapów mentorowi ?

  1. Rafał Wrzosek

   Możesz w każdym momencie zrezygnować, nie musisz wysyłać żadnego wypowiedzenia. Money2Money to po prostu zwykły program partnerski (a dokładniej sieć afiliacyjna). Sama rejestracja do niczego nie zobowiązuje. Tzw. mentorzy działają nie mają nic wspólnego z tą firmą, to tylko ich wymysł, że ktoś musi te konta zakładać. M2M w żaden sposób czegoś takiego nie wymaga.

 17. Andrzej

  Zarejestrowałem się BEZPOŚREDNIO do https://panel.money2money.com.pl, a NIE z czyjegoś linku polecającego, więc NIKT na mnie nie zarabia. Niestety moja opinia jest negatywna, bo i owszem konto działa, dostępna są kampanie (jest z czego wybierać), natomiast ZERO kontaktu z obsługą serwisu (wysłałem dwie wiadomości, które olano!). Skorzystałem z linku i złożyłem trzy wnioski o pożyczkę, z tego dwie dostałem i CO? Nic, bo widzę złożone jedynie 2, a nie 3 wnioski i ZERO informacji, że wypełniłem warunki na otrzymanie premii od nich, bo “mój zarobek” wynosi 0,00 zł.

 18. Natalia

  No właśnie ja założyłam konta ale jak teraz zobaczyłam to odechciewa zarabiać na tym koncie

 19. Piotr

  Bardzo pożyteczny artykuł. Komentarze również. Dzięki.

 20. Yesfinanse

  Co ciekawe, ten post wyświetla się po wpisaniu w wyszukiwarkę “money2money oszustwo”… Oj mogą być niezadowoleni w tej firmie…

  1. Agnieszka

   Jak mogę usunąć konto na m2m?
   Dałam się wkręcić. Ale te 6 kont mnie przeraziło.
   Co dalej z tym zrobić?

 21. Angelika

  Hmm czyli co? Zakładając konto na m2m bądź innym programie odrazu stykamy się z przymusem założenia kont bankowych?

  1. Rafał Wrzosek

   W M2M nie ma przymusu zakładania kont bankowych. Każdy może działać jak chce. Jedynie ci którzy to polecają jako “model zarabiania” albo “praca przez Internet” mogą mówić, że taki obowiązek jest. Że bez tego nie można iść dalej.

 22. Dominik

  jestem zarejestrowany w m2m z mojej woli bez mentorów i teraz pytanie jak mogę w ty zarobić, jak promować produkty i na jakich stronach internetowych

  1. Rafał Wrzosek

   Chodzi tutaj o to by promować produkty, czyli szukać klientów na nie. Jak to robić to bardzo szeroki temat. Dużo zależy od kreatywności. Konkurencja też jest duża. Chodzi o to by na różne sposoby docierać do odpowiednich ludzi i komunikować się z nim tak by chcieli skorzystać z produktu.

   Można prowadzić bloga i np. pisać o produktach finansowych. Można mieć kanał YT, fanpage, grupę na FB, instagrama czy inne portale społecznościowe. Można prowadzić swoją listę mailingową. Można też korzystać z płatnych reklam. Na Facebook-u czy Google.

   Zarabianie w programach partnerskich to proces, trzeba się wielu rzeczy nauczyć.
   Po prostu trzeba mieć swój system działania. Ogólnie jeśli chcesz się dowiedzieć co warto robić w dzisiejszych czasach polecam Ci przeczytać mojego e-booka: https://rafalwrzosek.pl/lp-ebook-23pomysly-blog/

 23. Andrzej

  TAK, zarobiłem na afiliacji, nie czułem się nigdy oszukany, a konta które faktyczne założyłem, faktyczne przydały mi się między innymi do zarządzania pieniędzmi, dla niektórych może być to głupie by rozdzielać pieniądze na różne konta, dla mnie to mądre, by nie trzymać wszystkich pieniędzy w jednym miejscu. Poza tym metoda 6 słoików sprawdza się i jestem zadowolony z niej.

  Według mnie jest wielu pseudo liderów, którzy udają, że nauczą zarabiać w Internecie, a często po założeniu kont przez osoby zainteresowane znikają. Są także osoby, które faktycznie, mogą nauczyć zarabiania przez Internet na afiliacji, bez naciągania, bez zmuszania na jakieś pożyczki i konta 🙂 nie wrzuca się wszystkich do jednego worka… Działanie na programach partnerskich jest, jest świetną nauką polecania, sprzedaży i promowania, dzięki czemu każdy następny biznes będzie dla nas przyjemniejszy i będziemy mieli wyniki.

  Ps.: Oszuści i naciągacze są wszędzie. Nie ważne czy działasz online, czy pracujesz na etacie. Bo w zwykłym spożywczaku szef też może Cię wykiwać. Podobnie jest w Internecie. Dlatego zawsze powtarzam, zweryfikuj czy osoba nie jest fejkiem, czy prowadzi biznes, czy pomaga, czy ma wyniki i ludzi pod sobą. Jeżeli osoba jest w Internecie, pokazuje się i pomaga innym to warto z taką osobą zacząć działać, nauczyć się czegoś od niej… Dla wielu założenie konta jest czymś złym, jednak patrząc na to z innej perspektywy, te konta mogą pomóc w rozwoju drugiej osoby.

  Ps 2.: Co do płat za konta… można ich uniknąć w prosty sposób, chociażby płacąc za zakupy, które co drugi/trzeci dzień robimy 🙂 nie trzeba kupować butów NIKE AIR MAX wystarczy lizak chociażby… a konto nie generuje kosztów.

  Pozdrawiam, Andrzej Rybak 🙂

  1. Rafał Wrzosek

   Jak ktoś chce to sobie może te konta założyć, z własnego polecenia. Albo niech i robi to z kogoś linku, tylko niech ma tego świadomość, a nie jakieś zmuszanie pod przykrywką wolności finansowej, albo metody 6 słoików.
    

   Ciekawostka. Na fanpage Money2Money 21 stycznia 2021r. pojawił się taki post:
   “⛔️Money2Money – działania niedozwolone⛔️‼️
   Drodzy Wydawcy,
   przypominamy o zakazanych praktykach w M2M. Są nimi między innymi:
   – zabronione są wszystkie praktyki związane z wprowadzaniem w błąd użytkownika: ogłoszenia o pracę, testowanie produktów, ankiety;
   – zabroniony jest ruch motywowany;
   Działanie, w któryś z powyższych sposobów skutkować będzie blokadą konta oraz zablokowaniem wypłaty premii.”

    
   Warto zwrócić uwagę na słowa OGŁOSZENIA O PRACĘ i RUCH MOTYWOWANY (czyli że ktoś coś dostaje za to w zamian).
   Tu link do posta:
   https://www.facebook.com/ppm2m/posts/1891296664371435

   1. Barbara

    Dzięki za ten post. też dostałam propozycję pracy poprzez afiliację ale mnie zdziwiło że mam podać wszystkie swoje dane.

   2. Krzysztof

    Czy po złożeniu samych wniosków do 6 kont mogą zostać naliczone jakieś opłaty ? Żadnej umowy u kuriera nie podpisałem. W dwóch bankach udało mi się skontaktować i anulować wniosek. Z kolejnych dostałem maila że wniosek został anulowany przez brak kontaktu. Z jednego dostałem sam list zawierający kartę płatniczą. Myślałem, że sprawa zamknięta kont nie ma, bo było to jakieś 3-4 miesiące temu. Ale teraz trafiłem na artykuł i się na nowo trochę przestraszyłem.

    1. Rafał Wrzosek

     Zależy czy doszło do potwierdzenia tożsamości i podpisania umowy.
     Zazwyczaj dzieje się to za pośrednictwem kuriera. W niektórych bankach można założyć konto całkowicie online. Tożsamość wtedy możesz potwierdzić przez przelew z innego swojego konta bankowego, wideo-weryfikację albo przez tzw. selfie. Jeśli takich rzeczy nie robiłeś, wniosek musiał zostać anulowany przez brak potwierdzenia tożsamości.

  2. edyta

   a akademię za prawie 1500 zł też ukończyłeś ?żeby byś ekspertem afiliacji ??

 24. Sylwia

  Dziękuję, ja dopiero się zarejestrowałam,teraz wiem że dalej już nic robić nie będę
  Szacunek za szczerość i poświęcenie czasu na ten artykuł

 25. Krzysztof

  Tylko z mBanku była weryfikacja przez selfie i właśnie z tego przyszła karta płatnicza. Czyli to konto pewnie jest aktywne i muszę je zamknąć. Da się to zrobić całkowicie online ? Cieszę się jedynie, że przejechałem się na czymś takim a nie na czymś poważniejszym. Bo już wyobrażałem sobie jakieś kredyty na ogromne kwoty. Równie dobrze mogły to być fejkowe strony bankowe i ludzie by wysyłali zdjęcia dowodu. Trochę straszne, że można założyć konto bankowe całkowicie online.

  1. Rafał Wrzosek

   Banki różnią się sposobami zamknięcia konta. Trzeba po prostu wpisać w wyszukiwarkę: “jak zamknąć konto mbank”, tam wszystko będzie wytłumaczone 🙂

  2. Oliwia

   Ja zaczynam dopiero pracę w mylead ale w przeciwieństwie do leadstar i m2m tam nie trzeba zakładać żadnych kont

   1. Natalia

    Nadal pracujesz w mylead?

 26. Paulina

  Założyłam 6 kont bankowych ale dzięki temu że 2 osoby mi odradzały i mi też coś nie pasowało to postanowiłam to sprawdzić i trafiłam tu dzięki temu wiem że lepiej od razu po dostaniu umów z banków najlepiej pozamykać konta i zrezygnować z współpracy

 27. Anna

  Czy zawsze tak jest, że trzeba zakładać aż 6 kont i zaciągać pożyczki? Dziś miałam się zarejestrować w jednym z programów, ale jeśli faktycznie tak to wygląda to chyba trzeba sobie odpuścić. Trochę jestem przerażona po przeczytaniu tego testu, szkoda bo miałam dużą nadzieję na tę pracę:( Zwłaszcza w tych czasach, kiedy tak ciężko o jakieś zatrudnienie.

  1. Rafał Wrzosek

   Po prostu zapytaj czym będziesz się zajmowała i skąd będą brały się dokładnie Twoje pieniądze. Co będzie należało do Twoich zadań.
   Zazwyczaj schemat jest taki jak opisałem. Najpierw zarabiają na Tobie, później Ty zarabiasz na innych. Tak naprawdę to te konta możesz sobie założyć z własnego polecenia. Są czasami bardzo fajne promocje, na jednym koncie możesz zarobić ok. 300-400zł.
    
   Co do tego co warto robić w obecnych czasach, możesz przeczytać w moim najnowszym, bezpłatnym E-booku:
   https://rafalwrzosek.pl/lp-ebook-23pomysly-blog/

 28. AGA

  Dzięki za za artykuł. Zatrzymałam się na 2 etapie, właśnie te 6 kont zaczęło mnie zastanawiać i ponaglanie mentorki oraz wymijające odpowiedzi, 3 etap wszystko rozjaśni. Zaczęłam szukać w necie informacji na temat takiego zarabiania i natknęłam się na Twój artykuł i wszystko mi się rozjaśniło :). Dziękuję i pozdrawiam.

 29. Marcin

  Rozpisał się Wrzosek Naganiacz,Naciągacz itp który i tak przedstawia coś przy okazji mijając się z Prawdą.

  Żałosne i Śmieszne jest jak wszystkie metody zarabiania które przynoszą realny dochód osobom działającym przedstawiasz w złym świetle tak jak tobie pasuje .
  Czy to PP,czy MLM,czy Ankiety i tak dalej pokazując że u ciebie może osoba liczyć na to czego szuka gdzieś indziej czyli np pieniędzy.

  Rób Tak dalej może za takie żałosne zagrania los wynagrodzi cię krótszym życiem dostając jakieś choroby,wypadku itp.

  1. Rafał Wrzosek

   W którym momencie minąłem się z prawdą. Konkrety proszę. Rozmawiajmy o faktach, a nie jakiś emocjonalny bełkot.
    

   Przede wszystkim nie wszystko odradzam. Nie kłam. Bardzo dużo rzeczy polecam. Biznes online daje mnóstwo ciekawych możliwości. Jakbyś doczytał to byś wiedział, a pewnie nawet tego artykułu dokładnie nie przeczytałeś.
    

   Zatem wrzucę tutaj link żeby inni wiedzieli, że jest wiele ciekawych rzeczy które można robić w Internecie zamiast robienia takich rzeczy na które szkoda czasu. Jak właśnie wypełnianie ankiet za marne grosze czy wciskanie ludziom niepotrzebnych kont. Chociaż można działać w programach partnerskich pozyskując na produkty prawdziwych klientów, a nie ludzi którzy myślą, że podjęli pracę online i wymogiem jest zakładanie kont bankowych.
   https://rafalwrzosek.pl/zarabianie-przez-internet-bez-rekrutowania-czy-cos-takiego-istnieje/
    

   Ja się opieram na matematyce i na faktach. Jak wszyscy robią to samo, to większość nie może zarobić. To są twarde liczby, czy Ci się podoba czy nie. Tak samo jak wszyscy na osiedlu nie mogą mieć sklepu spożywczego, bo wtedy niemal wszyscy zbankrutują. Tak działa rynek i jego nasycenie.
    

   Napisz jeszcze do supportu M2M i życz im krótszego życia bo oni też są tak żałośni jak ja. Mówią oficjalnie to co ja umieściłem w tym artykule. Otóż w regulaminie mają WYRAŹNIE napisane co wolno partnerom, a co nie. Proponowanie pracy polegającej na zakładaniu kont, wprowadzanie w błąd, ogłoszenia o pracę, ruch motywowany to JEST ZABRONIONE. Przytaczałem nawet ich post z Fb w komentarzach. W nim jeszcze raz o tym dokładnie napisali.

  2. edyta

   uważaj gościu bo karma wraca, nie życz źle komuś bo ciebie to spotka, a napisał całą prawdę .Do dziś działa w ten sposób mega ,,mentor,, i naciągacz, chwali się mercedesem i i dochodami po 100 tyś żeby ludzi ogłupić .

  3. Kasia

   Ty koleś oby do ciebie karma nie wrociła że życzysz komuś krótkiego życia albo wypadku.Wiele hejtu widzę w internecie ale żeby takie słowa jak ty napisałes jeszcze nie widziałam.Przekroczyłes jakiekolwiek hranice.Jesteś bardzo zepsutą izawistną osoba i bardzo nieszczęśliwa że sobą.Napraw swoje życie bo naprawdę tego potrzebujesz

 30. kiedyś zgłosiłem się do barzo nietypowej pracy dodatkowy dochód 2000zł każdego roku. Osoba polecała mi aby założyć na siebie wiele ktont bankowych i zaciagnac kredyty. potem pousuwać konta i w następnym roku wykonać dokładnie to samo. Poprzez taki proceder miałem zyskać ok 2000zł każdego roku bez żadnego polecania osobom trzecim. czy to prawda?

  1. Rafał Wrzosek

   Banki zazwyczaj trochę dłużej przechowują dane niż rok. Ale faktycznie jeśli tzw. okres karencji minie, to znowu bank traktuje kogoś jako nowego klienta (a zazwyczaj za takich klientów jest prowizja) i może zapłacić za jego pozyskanie. Podobnie taka osoba może wziąć udział w promocji bankowej.

 31. Anna

  Część .Założyłam konto w M2M ale nic na nim nie wykonuję chciałabym się z tego wycofać jak mam to zrobić jak to usunąć?

  1. Rafał Wrzosek

   Skontaktuj się z Money2Money i poproś o zamknięcie konta.

   1. Agata

    Czesc, założyłam 2 konta.. Dlugo sie wahałam. Natomiast w dalszym ciagu szukalam sensownych informacji. TWOJ post dal mi duzo do myslenia. Czekam na umowy, co mam zrobic? Czy brak mojego podpisu na umowach rowna sie ich anulowaniem czy podpisac i później zrezygnować???

    1. Rafał Wrzosek

     Jak uważasz. Jeśli nie podpiszesz umowy z kurierem, Twój wniosek zostanie automatycznie anulowany i konto nie zostanie założone. Chyba, że już potwierdziłaś tożsamość w inny sposób i Twoje konto zostało założone.
     Nawet jak już otworzysz konto to w każdym momencie możesz z niego zrezygnować. Także nie ma się czym przejmować.

 32. Ania

  Bardzo dziękuję za przystępnie napisany artykuł, od razu rozjaśnił mi sprawę. Wycofałam się dziś przed założeniem 6 kont, po przeczytaniu Twoich informacji. Zamierzam natomiast korzystać z M2M chociażby robiąc zakupy dla siebie i w taki sposób oszczędzać/zarabiać. Podobnie na kontach bankowych. Może z czasem nauczę się promować produkty i zarabiać. Dziękuję i pozdrawiam!

  1. Rafał Wrzosek

   Warto zarejestrować się też do innych sieci afiliacyjnych i porównywać stawki na poszczególne produktu. Bo w M2M zbyt wysokie one nie są.

   1. Karolina

    Które polecasz?

    1. Rafał Wrzosek

     np. System Partnerski Bankier, Aff44, MyLead

     1. Jolanta

      Witam
      Jak mam zamknać konto na platformie m2m

     2. Rafał Wrzosek

      Trzeba napisać do M2M z prośbą o usunięcie konta.

     3. Aniafiol

      podasz konkretne strony do założenia tych sieci żeby było wiadomo że są ok?

 33. Ogloszenia.info.pl

  Uważajcie na ogłoszenia takich ludzi. Zarabianie w sieciach afiliacyjnych powinno być zgodne z etyką i prawem. Jeśli ktoś namawia celem korzyści to już łamie prawo. Dziękuje za wyczerpujący temat tego jak inni próbują naciągnąć osoby które nieświadome jednak tracą czas a czasem pieniądze bo nie wszystko jest darmowe. Nie każde złoto co się świeci.

 34. Be

  Co to są produkty pozafinansowe?

 35. Dominik

  Dzień dobry! Bardzo proszę o małą pomoc i dziękuję za udostępniony mareriał. Rekrutując do money2money założyłem konto bankowe. Zamierzam je już usunąć. Ale moje pytanie dotyczy bardziej czegoś innego, ponieważ otrzymałem na maila dokument z umową. Nie wykonałem jeszcze żadnych akcji związanych z money2money, ale czy rozwiązanie tej “umowy” jest czym prędzej konieczne czy wystarczy samo usunięcie konta i nie poniosę żadnych konswkencji, a moja “współpraca” z tym portalem automatycznie dobiegnie końca?
  Pozdrawiam.

  1. Rafał Wrzosek

   Usunięcie konta w Money2Money jest równoznaczne z zakończeniem współpracy, żadnych konsekwencji nie będzie

 36. Mateusz

  Super artykul. Załozyłem konto w M2M. po przeczytaniu tego artykułu zapytałem o zakładanie kont bankowych. Schemat w 100% opisany tutaj się zgadza. Ogłoszenie o prace nawet zauważyłem że wiele ludzi kożysta z tego samego filmiku wprowadzającego. Wprowadzają w błąd już na ogłoszeniu bo piszą żę nie trzeba podwać danych peselów itp.
  WIELKIE DZIĘKI ZA TEN ARTYKÓŁ DZIĘKI NIEMU WIEDZIAŁEM JUŻ CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ. POZDRAWIAM ZDROWIA ŻYCZĘ 🙂

 37. Eliza

  ło “matko” …jutro “moja mentorka ” ma mi wysłać linki do sławetnych juz sześciu kont!!!!!!!!!! :(:(:(
  ja cudnie,że troszkę ” poszperałam :):):)
  dziękuje za ten artykuł ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️
  ja momżna tych innych naiwych nieświadomych uprzedzić???
  to chyba stanie sięmoją ” misją ” UPRZEDZAĆ
  DZIĘKUJĘ ZA TEN ARTYKUŁ

  1. Rafał Wrzosek

   Oj tam, każdy robi co chce. Jak ktoś chce to niech zakłada 🙂

 38. Eliza

  p.s na messenger ETAP 2 CASH FACTORY
  I “rzesza fanek i fanów ” do których też się zapisałam 😉
  masakra jakaś
  …te codzienne “witam, miłego dzionka ,buzi dupci …”
  kosmos jakiś

 39. pati

  a o stronie wizzmedia ktoś słyszał .?

 40. Anita

  A może orientujesz się dlaczego podczas tych etapów każą usuwać najpierw pliki cookies? Tez ostatnio dostałam taka “ofertę”, zrezygnowalam przy drugim etapie ale tak się zastanawiam po co im to usuwanie cookies

  1. Rafał Wrzosek

   Chodzi o zwiększenie prawdopodobieństwa tego, że wysłany wniosek dobrze zaraportuje się w panelu. Bo czasami są problemy z ciasteczkami, że jest ono nadpisane i nie zapisuje się do tej osoby co trzeba.. i potem jest problem z prowizją. Wyczyszczenie ciasteczek zwiększa pewność, że wszystko będzie ok 😉

 41. Michał

  Dzień dobry Rafale,
  nie do końca zgodzę się z Twoim zdaniem. Sam uczestniczę w takim projekcie i widzę to z zupełnie innej perspektywy. Nadmienię, że nikogo nie naciągam tylko uświadamiam, ale nie do tego zmierzam.
  Chciałbym Ciebie zaprosić przed kamerę, gdzie usiądziemy razem i każdy z Nas w luźnej normalnej rozmowie przedstawi swoje spojrzenie i racje a później materiał udostępnimy na swoich kanałach YouTube jako ciekawy materiał do analizowania dla ludzi.

  Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapraszam możesz na maila podesłać numer komórkowy do siebie, ponieważ nie mogę nigdzie na Twoim blogu znaleźć kontaktu telefonicznego oprócz formularza

  Z poważaniem
  Michał

  1. Rafał Wrzosek

   Bo kontaktu telefonicznego nigdzie nie udostępniam 🙂 Nie wiem co jeszcze miałbym dodać do tego co tu napisałem. Niemniej zapraszam do kontaktu, jak miałoby to wyglądać. To mój adres mailowy: rafalwrzosek@rafalwrzosek.pl

   1. Michał

    Dzień dobry ponownie,
    no jeżeli jesteś osoba poniekąd publiczną prowadzącą blog jak to ująłeś “prawdziwej przedsiębiorczości” to skąd ta tajemnica w podaniu kontaktu telefonicznego albo adresu. Jakby to miało wyglądać to opisałem w powyższej wiadomości, kwestia tego czy masz odwagę się podjąć debaty przed kamerą, gdzie każdy Twój argument otrzyma kontrargument. Bo wypisując tego typu jednostronne opinie to każdy w Internecie potrafi.

    PS. jeżeli jesteś osobą inteligentną i wykształconą, która prowadzi mentoring i szkoli to wypadało by się chociaż w odpowiedzi zwrócić formą grzecznościową bo ja się jak przystało przywitałem kulturalnie.

    Z poważaniem
    Michał

    1. Rafał Wrzosek

     Na swoim blogu zwracam się do wszystkich po imieniu, jeśli komuś to nie odpowiada nie musi komentować. Tu jest luźna atmosfera, a nie urzędowa 🙂

     To, że udzielam się publicznie nie oznacza że muszę każdemu podawać swój numer telefonu. Moi klienci go znają i to wystarczy. Jeśli ktoś chce się ze mną skontaktować, może to zrobić na różne sposoby. Mailowo, przez formularz kontaktowy, przez messengera, fanpage, zooma, itd. Daje dużo opcji.

     Zaprosiłem Cię na priv by ustalić szczegóły, jak to miałoby wyglądać technicznie. Bo takie rzeczy załatwia się w prywatnej rozmowie.

  2. Kasia

   Czy ty przeczytałes ze zrozumieniem co autor napisał? Chyba zaległości że szkoły się kłaniają.Wyraznie jest napisane że przestrzega przed naciągaczami którzy okłamują jakoby miała to by być oferta pracy a jest to zarobek dla ogłaszającego cudzym kosztem.Jeśli tak nie robisz to brawo ty.Możesz już zetrzeć pianę z buzi.I pamiętaj o zaległosciach że szkoły może warto jeszcze raz sobie przypomnieć jak się czyta 😉

 42. Aneta

  Świetny artykuł, wycofałam się w trakcie zakładania pierwszego konta, dzięki!
  pozdrawiam

 43. Anka

  Hej, czy zakładając konta (podając on line dane, nr dowodu itd) ktoś może pozyskać dane i je wykorzystać np.biorąc kredyt na taką osobę ? Albo czy apliacje jak np Twisto, Provema są bezpieczne? Bo w nich jest weryfikacja selfie z dowodem. Czy ktoś może to niecnie wykorzystać i lepiej nie bawić się w zakładanie, skoro wiąże się to z tego rodzaju weryfikacją?

 44. Edyta

  Witam, zaproszono mnie do grupy na tym samym etapie 2 czyli zakładanie kont. Czy mogę zostać na M2M i sama zarobić na założeniu sobie kont tych 6ciu ? Oczywiście poruszyłam temat tego artykułu i obaw że coś mi tu śmierdzi z tym, że nie wiem co mnie czeka na kolejnym etapie. Odpowiedzi były niejasne i oczywiście dziewczyny które niby są na takim samym etapie zapewniały mnie że wszystko gra. Ale skąd one mogą to wiedzieć ??? Chciałam Cię zapytać czy mogę zarabiać nie przechodząc przez te etapy co wysyła mi ta niby mentorka ? Jeżeli na swoim profilu w kampanii wejdę na linki i założę swoje konta czy już dostane za nie pieniądze ?

  1. Rafał Wrzosek

   Możesz. Korzystając z produktów z własnego linku i spełniając określone warunki, otrzymasz prowizję.

 45. Nina

  Witam, dzisiaj na etapie rejestracji otrzymałam na maila umowę dzierżawy powierzchni reklamowej zawartą z Totalmoney nie bardzo wiem co z tym zrobić bo osoba polecająca mi tę pracę nic o tym nie wspominała?
  Czy trzeba to cholerstwo jakoś wypowiedzieć żeby nie ponosić jakiś konsekwencji?? Szkoda że dopiero teraz natknęłam się na ten artykuł.

  1. Rafał Wrzosek

   To umowa z Money2Money. Żadnych konsekwencji się nie ponosi. Ona jest po to by wiadomo było jak rozliczyć zarobione przez Ciebie pieniądze.

   1. Małgorzata

    Witam ,chciałam zapytać czy rejestracja do programu partnerskiego , podawanie danych osobowych , między innymi numer konta bankowego czy jest bezpieczne że nikt nie wkradnie się na to konto z danymi osobowymi

    1. Rafał Wrzosek

     Celem nie jest zbieranie tych danych by ktoś je przechwycił. Jednak ryzyko istnieje zawsze. Ale ono jest wszędzie gdziekolwiek podajemy jakiekolwiek swoje dane 🙂

 46. Elżbieta

  Witam, założyłam konto w money2money jako wydawca. Chcę działać samodzielnie i uczciwie. Mam stronę www udostępnioną przez M2M – wpadają tam nowe reklamy jednak nie wiem jak to wykorzystać. Gdzie mogę wstawiać linki reklamowe czy udostępnić adres strony? Nadmienię, że mam profil na Fb, Instagramie i Pineteście, YouTub. Chodzi mi o działanie od strony praktycznej. Jakiś konkretny przykład – może jakiś filmik obrazujący wykonywane czynności krok po kroku.

  1. Rafał Wrzosek

   To w jaki sposób chcesz promować produkty zależy od Ciebie. To nie działa tak, że wystarczy coś skopiować i nagle pojawią się pieniądze. Trzeba użyć swojej kreatywności. Zbudować system zdobywania klientów. Konkurencja na rynku jest ogromna, dlatego trzeba się czymś wyróżnić.
   Ogólnie warto prowadzić swoją społeczność i polecać je różne produkty, np. pisząc bloga, prowadząc kanał tematyczny na Yt, prowadząc listę mailingową albo rozwijając swoje media społecznościowe.

   Temat jest obszerny. Ciężko wszystko wytłumaczyć w jednym poście. Ze swojej strony mogę polecić swój kurs o tym jak zarabiać przez Internet. Jest tutaj: https://platforma.rafalwrzosek.pl/zarabianie-1/

 47. Paulina

  Jeśli dobrze rozumiem, to mogę założyć konto na M2M i samodzielnie polecać? To jest bezpieczne i legalne?

  1. Rafał Wrzosek

   tak 🙂

 48. Eryk

  Programy partnerskie z branży finansowej mogą być źródłem całkiem pokaźnych dochodów liczonych w dziesiątkach tysięcy, ale trzeba zadbać o wypromowanie strony lub strony, na której proponujemy produkty finansowe.

  Tylko serwisy z dużym ruchem zarabiają sensowne pieniądze ,a rozkręcenie serwisu od zera do np. 200-300 UU miesięcznie, to nie prosta sprawa.

 49. Elżbieta

  Trafiłam na ten artykuł szukając informacji o M2M. A do poszukiwań informacji skłoniło mnie żądanie numeru PESEL. Mnie to zawsze otrzeźwia. Jak się okazało słusznie. Tak więc mam jedynie założone jedno konto. I oczywiście nie zarejestruję się na tym M2M czym zakończę współpracę z jednym z oszustów. Drugim jest naciągacz z którym podpisałam umowę na testowanie produktów “tajemniczy klient”. Prawdopodobnie chodziło o wyłudzenie moich danych. Zostałam uśpiona tym, że nie chciał nr PESEL. Minęło 2 tygodnie i się nie odezwał. Dziwię się swojej głupocie.
  Piszę to po to, żeby bardzo serdecznie podziękować autorowi. Robisz dobrą robotę! Ale przecież o tym wiesz :)) Pozdrawiam serdecznie

  1. Rafał Wrzosek

   Dziękuje. Akurat PESEL jest zapewne wymagany w celu podpisania umowy, więc tu bym raczej nie upatrywał podstępu 🙂

   1. Michał

    Witam, czyli jak mam rozumieć mogę założyć samemu konto na np m2m i samemu wchodzić w te polecenia które tam są i zakładać konto bankowe? Gdy już założę przez to konto i przyjdzie mi karta następnie wykonam działania wszystkie które potrzeba do konta to dostanę prowizje na m2m i na konto tego banku? Po tym mogę przelać na swoje konto bankowe i bez problemu usunąć/anulować/zablokować to konto bankowe które założyłem?

    1. Rafał Wrzosek

     Wszystko zależy od warunku przyznania prowizji oraz warunków promocji. Konto bankowe co do zasady można zamknąć w dowolnym momencie.

 50. Melis

  Dzięki dałam się złowić ale juz zakładanie kont mi nie pasuje – dzięki za otworzenie oczu

 51. Pat

  Tez byłam krok od założenia 6 kont. „Pani” mentorka zreszta sporo ode mnie młodsza myślała, że każdego da się nabrać. Była ogólnie nie miła po zadaniu pytania więc nawet choćbym chciała iść o krok dalej to nie wyobrażałam sobie współpracy z taką osobą. Na hasło „to co działamy, już, już…..” wiadomo co należy zrobić 😉

 52. Teresa

  Witam
  Miałam konto na m2m ale po tym jak pracodawca kazał mi założyć 6 kont usunęłam je i napisałam mu że chce na tym etapie zakończyć współpracę
  Dodam jeszcze że trzy dni temu przyszła mi umowa dzierżawy powierzchni reklamowej
  Pracodawca powiedział mi że w 2 etapie nie mogę zrezygnować bo będę musiała zapłacić 500 zł kary bo oni ponieśli jakieś tam koszty
  Co mam teraz zrobić?
  Zakładać konta czy zostawić to normalnie?

  1. Rafał Wrzosek

   Ciekawe jakie koszta.. w każdym momencie możesz z wszystkiego zrezygnować.

 53. izabela

  Witam, mam taką samą sytuacje, co w momencie kiedy gość nakazuje mi opłatę 500 zl za wycofanie się z drugiego etapu, nic nie podpisywałam z nim.

  1. Rafał Wrzosek

   Nie musisz nic nikomu płacić..

 54. Katarzyna

  A wiesz, że rozkminilam to tak jak Ty? Zajęło mi to tydzień od momentu zainteresowania tego typu ogloszeniami. Ale doszłam do takich samych wniosków. Wycofałam zgodę w M2M i mówi, przecież sama mogę to zrobić że swojego polecenia… Ale teraz mam pytanie. Zakładam konto i co z tym linkiem?

  1. Rafał Wrzosek

   Jakie konto zakładasz? O jaki link Ci chodzi?

 55. Szymon

  Witam. Właśnie dobrnąłem do 2 etapu i te 6 kont trochę mnie przeraziło. Po założeniu konta w M2M i wysłanej prośbie przypisania do grupy mentora pomimo, że nie mam zamiaru z nim dalej współpracować to mogę dalej tam działać tak że nie będzie widział mojej aktywności?
  Pozdrawiam

  1. Rafał Wrzosek

   W takiej sytuacji trzeba zapewne napisać do M2M, by usunęli Twoje konto od polecającego.

 56. Akasha

  Panie Rafale, jestem na emeryturze…wczoraj założyłam konto na m2m , ale kiedy wyszła propozycja, abym założyła konta bankowe zaczęłam tłumaczyć mojemu prowadzącemu,że te konta pomimo iż piszą 0% nie są do końca darmowe, a jak są “martwe” to po czasie naliczane są pieniądze za utrzymanie konta lub za kartę …kont nie założyłam bo po cholerę mi tyle pustych kont i kart…..ale przesłałam prowadzącemu mój link identyfikujący….nie wiem czy dobrze zrobiłam…..nie znam się na finansach, ani księgowości, ale na chłopski rozum zaczęłam mu tłumaczyć, że myślałam o promowaniu afiliacyjnym inaczej tzn. w zakładce KAMPANIE wybieram co mnie interesuje….generuję link obok …kopiuję go i polecam KOMUŚ….jeśli ten ktoś wejdzie z mojego linku na dany produkt i z niego skorzysta MNIE wpada jakiś grosik…..zapytałam go również czy to jest piramida finansowa , odparł że nie bo w piramidzie trzeba inwestować najpierw własne pieniądze….kiedy zapytałam czy to wszystko jest uczciwe bo banki nie rozdawają nic za darmo, odparł, że tak…..napisałam mu ,że na razie wstępnie wszystko jest logiczne co mówi i co usłyszałam w filmikach na youtube mentora, ale kiedy usłyszałam o tych kontach bankowych doznałam wewnętrznego niepokoju tym bardziej że chciał ten mój prowadzący, aby mu przesłać screeny z tych kont…..powiedziałam również, że mam wątpliwości ….a co się stanie jak na te moje konta ktoś nabierze pożyczek? odparł że to nie możliwe…..trochę mu mina opadła jak powiedziałam, że raczej tych kont nie założę….odparł, że to na tym polega zarabianie i chyba był zawiedziony….nie powiedział jednak ,że profity z założonych kont przypadną jemu, a nie mnie…..zaczęłam wąchać w internecie i wpadłam na pański artykuł…..pisze Pan dokładnie TO co podpowiadała mi intuicja….mam 64 lata ….chciałabym coś dorobić do emerytury na “leniwca”, ale nie chciałabym na stare lata szwendać się po sądach…..proszę mi jeszcze doradzić czy dobrze zrobiłam wysyłając temu mojemu prowadzącemu mój link ze swoim id. na m2m…..czy wycofując ten link mogę sama proponować ludziom produkty i zebrać jakieś chociaż małe profity….nie muszę zarabiać “kokosów z ich screenów” bo zaraz mi podpadły te sumy….mnie chodzi o wypracowanie dodatkowych paru złotych do emerytury tylko uczciwie….pozdrawiam

  1. Rafał Wrzosek

   Można wysyłać linki partnerskie innymi osobom i zarabiać na tym, że skorzystają z produktów i spełnią warunki otrzymania prowizji. Na tym właśnie polegają programy partnerskie – na polecaniu produktów. Można też samodzielnie korzystać z produktów, tylko ze swojego linku, wtedy też można zarobić.

 57. Anonim

  Witam. Również mam propozycję aby zająć się tym biznesem w internecie. Rozmawiam z jednym człowiekiem i wygląda mi na rzetelnego z głosu i wiedzącego co mówi. Słychać w jego głosie pewność siebie.. ale.. Ja jestem laikiem co do zarabiania w internecie, a chciałbym coś z tym zrobić i spróbować swoich sił w tej branży,bo mam dość być zwykłym popychadłem na etacie. Chociaż teraz akurat robotę mam lepszą,ale piszę to o ogólnej historii w mojej “karierze zawodowej” 🙂 Co do tych 4-6 kont bankowych co trzeba założyć, to mi ta osoba mówiła,że po 3 miesiącach mogę je bez problemu usunąć. Bez żadnych kosztów,byle żeby mieć jakieś środki na tych kontach i robiąc zakupy płacąc daną kartą.

  Niby bym chciał tego spróbować,ale boję się o te konta, na cholernie mi 7 kart płatniczych w portfelu? To brzmi podejrzanie. To lepiej zacząć w tym Money2mMoney od razu samemu,czy z jakimś mentorkiem?
  Może ktoś napisać jak to wszystko wygląda w tej robocie? Bo ja już mam mętlik w głowie,proszę!

 58. Olga

  Jak ja się cieszę, że zdążyłam to przeczytać zanim zaczęłam działać dla kogoś.. 🙂 dosłownie w ostatnim momencie tu trafiłam, całe szczęście, dziękuję za tak fajne wytłumaczenie

 59. Michał

  Podsumowując:
  – gra niewarta świeczki dla zdecydowanej większości osób
  – efekty przynosi tylko prowadzenie kolejnych osób krok po krok i zarabianie prowizji na x kontach, pożyczkach czy apkach – przypomina to prowadzenie baranów na rzeź
  – mam pomysł na uczciwy sposób zarabiania (i wyłożenie wszystkich kart od razu) – ale szukam kogoś, kto zna ten system od podszewki – nie chcę się uczyć na swoich błędach

  1. Ralf

   Hmm, o jakim sposobie mówisz? Jestem zainteresowany.
   Nie jestem przekonany co do zakładania kont bankowych 6, ale miałem propozycję o założeniu dwóch z linków i że mogę je zamknąć w każdej chwili

 60. Maciej

  Świetnie opisane…szkoda tylko, że autor strony robi dokładnie to samo… Tzn pokazuje świetne sposoby na zarobek w necie, sam na tym zarabiając. Jak to się nazywa?… Prawdą jest, że banki dają bonusy nowym klientom. Prawdą jest, że można na tym zarobić i nikt nikomu nie zabrania założyć 1 czy 6 kont by skorzystać z promocji. Oczywiście każdy może zrobić to bez pomocy kogoś. Wystarczy przeczytać stosy regulaminów i wykonać zadania zgodnie z tymi zapisanymi drobnym druczkiem szczegółami. Dlaczego więc ja, jako osoba polecająca konta, wskazująca szczegóły regulaminu, pomagająca takiej osobie zarobić, mam to robić za darmo? Nikt chyba nie jest akcją charytatywną. Przykład ebooka autora pokazuje to dokładnie. Fakt, niech ktoś kto chce zarobić sam dołączy do m2m, niech się ta odnajdzie, skorzysta ze swojego refa i zarobi. wystarczy poczytać. Natomiast jeśli ktoś chce skorzystać z mojej pomocy i chce ode mnie jakiejś wiedzy co jak i gdzie to przepraszam, ale nic za darmo nie ma.
  Podsumowując- zarobić 1000zł na promocjach bankowych jest bardzo łatwo. wystarczy chcieć- czy to z czyjąś pomocą czy nie. Zarobić na poleceniach można równie prosto, ale niestety trzeba coś dać też od siebie bo za samo chcę, nikt nie płaci. Ja polecam konta i na tym zarabia każda ze stron. Autor strony zarabia także- nie myślcie ludzie, że hejtuje pewne rzeczy i mija się z prawdą bezinteresownie. Najlepszą obroną jest atak..

 61. Artur

  Najgorsze jest to, że mamy w Polsce tak dużo osób w kiepskiej sytuacji, oraz tak dużo szukających łatwego zarobku, że to się nie przestanie kręcić.

  Sam prowadzę bloga finansowego, śledzę też REALNE serwisy, blogi i strony, które zarabiają na afiliacji, a w sieci działa parę lat sprzedając głównie usługi. Można choćby u Michała Szafrańskiego poczytać ile na afiliacji można zarobić, ale mając bardzo duże grono odbiorców, zasięgi i wielkie zaufanie.

  A przy małej skali, działając legalnie i etycznie taka afiliacja nie przyniesie dzięsiątek tysięcy złotych bez płatnego ruchu i rewelacyjnego targetowania.

  Widzę jednak mnóstwo ogłoszeń o pracę – wkurza mnie to. Przecież to nie praca. Jest to jakaś paskudna wersja finansowego MLM z kończącą się szybko matrycą 🙂 Bo Lider jeśli jest ogarnięty w sieci to ściągnie dużo naiwnego ruchu, ale te dalsze osoby mają coraz mniejsze pojęcie.

  Na poziomie o jakim mówisz i ja jeszcze mogę to zrozumieć i zaakceptować np. rejestracja z mojego reflinku, ale potem niech sobie ta osoba sama na siebie ogarnie i zarobi jednorazowo, dorobi, a potem ewentualnie poleca swoim znajomym produkty – to jeszcze było by fair.

  A tak to ten “model biznesowy” pewnie jest legalny, jednak – ewidentnie łamie się tu interesy instytucji finansowych, oraz zasady współpracy z sieciami afiliacyjnymi. Dodatkowo coś co nie jest pracą, nie ma znamion stosunku pracy jest tak określane – jeśli tak jest, to gdzie są umowy? ZUS od tego? Jest to kłamstwo. A potem mamy obietnicę wysokich zarobków, przy czym nie jest ona związana z dawaniem realnej wartości a znajdywaniem osób, które powielą łamanie regulaminów, zamieszczanie fałszywych ogłoszeń etc.

  Dla mnie jest to mega nieetyczne, oraz nieuczciwe. Wolałbym zarobić ułamek tego na swojej realnej i rzetelnej pracy, bo tak wypacza się i rynek i tych “pracowników”. Widzę ego i pewność siebie tych ludzi i jest to straszne.

 62. Ralf

  To Ja mam pytanie, w końcu jak realnie zarobić przez pracę zdalną i które oferty są uczciwe bez ukrytych kosztów czy zakładania tylu kont bankowych? Ktoś coś poleci czy podpowie?

  1. Rafał Wrzosek

   Żeby pracować zdalnie warto nauczyć się czegoś konkretnego na co jest zapotrzebowanie. np. możesz pomagać w prowadzeniu mediów społecznościowych, tworzyć stron www, montować filmiki, zostać copywriterem, pomagać w reklamie na Fb, zostać wirtualną asystentką i odciążać przedsiębiorców w różnych zadaniach (zazwyczaj płatne jest za godzinę pracy), itd Możesz też zacząć sprzedawać albo polecać wartościowe produkty. Fajne są tematy związane ze sprzedażą produktów cyfrowych. Tutaj przykładowe produkty, które można zacząć sprzedawać: https://akademiapomocni.pl/lm/ebook-produkty-cyfrowe/

    

   Jak masz ochotę możesz przeczytać nasz poradnik, który napisałem ze wspólniczką. Jest o tym co warto obecnie robić w Internecie. Ostatnio badaliśmy dokładnie rynek i zebraliśmy wszystkie najciekawsze rzeczy w jednym miejscu (sam niektórymi się zajmuje)
   https://akademiapomocni.pl/e-book/

 63. Luc

  Bardzo dobry wpis. Wyjaśniasz ludziom sytuację jak jest naprawdę.

 64. Kasia

  Bardzo wartościowy i przydatny artykuł. Ostatnio jest sporo influencerów na Insta, FB i Tik Toku pokazujących screeny wypłat i opowiadających jak to można nawet zrezygnować z etatu i żyć z przychodów z programu partnerskiego. Piramida.

 65. Gertruda

  Ojj tak, to wszystko grubymi nićmi szyte. Właśnie poszukuje drugiego źródła dochodu i z ciekawości zaaplikowałam na tą ofertę z ogromną dozą uprzedzenia 😀 Już pierwsze co to mnie zastanowiło to to że szkolenie miałoby się odbywać przez Messenger.. pierwszy kontakt też przez Messenger.. przeczytałam tą wstępna wiadomość.. najbardziej mnie rozbawiło że dostałam jeden termin, czyli już na rugi dzień i mogłam sobie wybrać tylko na ktorą godzinę, bo ta Pani była akurat wtedy dostępna xDD A już wiem że jeśli ktoś wywiera na nas presje czasową, to zawsze śmierdzi i trzeba sie trzymać z dala bo to na bank jakieś oszustwo! Znalazłam Twój artykuł i super że piszesz o takich rzeczach, szkoda tylko że nie każdy ma wyrobiony zwyczaj sprawdzania firmy przed jakimiś dalszymi krokami.

 66. Anna

  Dziękuję za artykuł. Założyłam konto na M2M przez mentorke. Nie dawało mi spokoju to że mam zalozyc 6 kont bankowych i to z jej linku.
  Pozdrawiam

 67. Graczyk

  Bardzo wartościowy artykuł tylko, brakuje mi odpowiedzi na jedno pytanie. Na jakiej zasadzie działa umowa o dzierżawe miejsca reklamowego z totalmoney, czy za to napewno się nie płaci?

 68. Wojciech

  Dziękuję za ten wpis 🙂

 69. Milena

  Ciesze się bardzo, ze trafiłam na ten artykuł, ponieważ dostałam etap drugi i prosbę o założenie kilku kont,ale zapalila mi się lampka i dlatego trafiłam tutaj. Bardzo fajny artukuł. dziekuje i pozdrawiam

Dodaj komentarz