Money2Money o co chodzi – na czym to polega? Uważaj na naciągaczy!

Money2Money o co chodzi – na czym to polega? Uważaj na naciągaczy!

Skoro trafiłeś na ten artykuł, to zapewne zostało to poprzedzone czymś takim, że.. zacząłeś rozglądać się za jakąś pracą. Pomyślałeś, że fajnie by było pracować zdalnie, w domu, przez Internet. Zacząłeś przeglądać różne ogłoszenia i natrafiłeś na takie, które rzekomo taką pracę Ci oferują. Jednak coś w tym wszystkim jest dziwnego. Nagle masz się gdzieś rejestrować. Nagle ktoś Ci mówi o założeniu jakiś kont bankowych i że jeszcze nauczy Cię oszczędzania. To wszystko wydaje Ci się podejrzane. Jednak chciałbyś zarabiać przez Internet i nie wiesz już sam co masz zrobić.

Dlatego właśnie napisałem ten artykuł! By przekazać Ci rzetelną wiedzę, a nie jakieś górnolotne obietnice. W tym artykule opiszę Ci o co w tym wszystkim chodzi. Na czym polega to całe zarabianie w Money2Money (w skrócie M2M) oraz na innych tego typu portalach. 

Napiszę wprost! 

Napisałem to by Cię ostrzec przed rozmaitymi oszustami, którzy chcą się na Tobie wzbogacić oferując przy tym “prostą pracę przez Internet”. Opiszę Ci dokładnie, na czym polega ten cały przekręt. O co chodzi w “etapach zarabiania”. Na czym polega ten cały “system zarabiania” i dlaczego ktoś chce byś założył kilka kont bankowych. Ruszajmy z tematem!

Na czym polegają programy partnerskie?

Na początku wyjaśnię Ci, na czym właściwie polegają programy partnerskie. Musisz wiedzieć, że tego typu programów jest mnóstwo. Nie ważne czy to jest Money2Money, Ebrokerpartner, MyLead, Leadstar czy jeszcze coś innego. Zasada działania jest taka sama. By być precyzyjnym, to tego typu portale fachowo nazywamy sieciami afiliacyjnymi.

Sieć afiliacyjna jest to zbiór różnych programów partnerskich.

Program partnerski jest to narzędzie marketingu internetowego, które umożliwia promowanie różnych produktów sprzedawanych internetowo. Pozwala obserwować, kto polecił danego klienta, a następnie taką osobę wynagrodzić – za pomoc w rozwoju firmy.  

Marketing afiliacyjny (afiliacja) jest to rodzaj marketingu w którym klient trafia do sklepu za pomocą pośrednika, tzw. partnera.

Postaram się teraz opisać to wszystko prostym językiem, tak byś jak najszybciej załapał o co w tym wszystkim chodzi – jak to wygląda w praktyce.

Mamy taką sytuację.

Do danej sieci afiliacyjnej, np. Money2Money, rejestrują się różni reklamodawcy oraz wydawcy.

Reklamodawcy chcą by polecano ich produkty. Takimi reklamodawcami mogą być przeróżne instytucje – banki, sklepy, ubezpieczalnie, itd. Ogólnie ktokolwiek, kto coś sprzedaje. W Money2Money są to gównie instytucje finansowe. Na czele z bankami oraz pożyczkodawcami.

Wydawcy są to osoby, które chcą polecać produkty reklamodawców. Jeśli będą robić to skutecznie, to otrzymają za to określone prowizję. Jeśli założyłeś konto na stronie danej sieci afiliacyjnej, to automatycznie stałeś się wydawcą i masz możliwość polecania różnych produktów. 

Sieć afiliacyjna pełni rolę takiego pośrednika. Łączy reklamodawców, z wydawcami. Plus tego jest taki, że w jednym miejscu masz dostęp do różnych reklamodawców, których produkty możesz polecać – nie musisz się rejestrować w wielu różnych miejscach. Każdy dostępny produkt można traktować jako zupełnie oddzielny program partnerski (tzw. kampanię).

Ponadto sieć afiliacyjna ogarnia wszelkie kwestie techniczne. Udostępnia wydawcom specjalne linki partnerskie. Jeśli ktoś za pośrednictwem TWOJEGO linku skorzysta z produktu reklamodawcy, wtedy zarobisz. Na przeglądarkach klientów zapisują się tzw. ciasteczka. Dzięki czemu reklamodawcy wiedzą jak trafił do nich klient i z kim mają się podzielić zyskiem. 

Celem wydawców jest skuteczne promowanie produktów reklamodawców. Szukanie zainteresowanych klientów. To w jaki sposób będą to robić, zależy tylko i wyłącznie od nich.  Reklamodawcy dzięki temu mają większe zyski i docierają do większej ilości klientów. Zaś sieci afiliacyjne zarabiają na pośrednictwie. 

Dam przykład:

Jesteś wydawcą. Twój znajomy chce założyć konto bankowe. Wysłałeś mu swój link polecający na Konto X. W sieci afiliacyjnej (np. Money2Money) jest informacja, że gdy ktoś założy to konto z Twojego polecenia, zarobisz 100 zł. Twój znajomy otworzył takie konto. Następnie Ty otrzymałeś od sieci 100 zł. Zapewne bank przesłał wcześniej do sieci jeszcze większe pieniądze za to, załóżmy 150 zł. Czyli 50 zł sieć wzięła dla siebie, a 100 zł przesłała Tobie. Obie strony zadowolone. Bank (reklamodawca) też zadowolony, bo ma nowego klienta.     

 

Całą “zabawę” można zobrazować, za pomocą takiego schematu:

Warto dodać, że niekoniecznie ktoś musi coś kupić by WYDAWCA mógł otrzymać prowizję. Programy partnerskie są różne. Reklamodawcy są skłonni płacić za różne rzeczy, np. rejestrację w jakimś portalu, same dane do klienta czy nawet kliknięcie w link. Oczywiście im prostsza rzecz do wykonania, przez poleconego, tym niższe są kwoty prowizji. 

Czasami polecony musi spełnić różne dodatkowe warunki. Takim przykładem mogą być konta bankowe. Często nie wystarczy, że polecony klient założy konto. Byś mógł zgarnąć prowizję, będzie musiał on wykonać dodatkowe czynności tj.: zapewnienie określonego wpływu na konto oraz dokonanie jakiejś płatności kartą.

Wszelkie niezbędne warunki, jakie musi spełnić polecony, są oczywiście wyraźnie zapisane przy danej ofercie, w danej sieci afiliacyjnej.

Takie najpopularniejsze modele rozliczeń to:

 • CPL (cost per lead) – reklamodawca płaci za pozyskanie tzw. lead-a czyli za poprawne wypełnienie formularza kontaktowego przez poleconego klienta.
 • CPS (cost per sale) – reklamodawca płaci za sprzedaż dokonaną za pośrednictwem Twojego linku partnerskiego. Stawka ta może być stałą, a może też być np. procentem od kwoty zamówienia.
 • CPI (cost per install) – reklamodawca płaci za instalację aplikacji.
 • CPA (cost per action) – reklamodawca płaci za wykonanie konkretnej akcji, np. wypełnienie jakiegoś formularza / ankiety. Często ten model jest wykorzystywany w przypadku jakiś nietypowych działań, jak wspomniane chociażby założenie konta bankowego.
 • CPC (cost per click) – reklamodawca płaci za unikalne kliknięcie w link partnerski. Oczywiście tutaj stawki za jedno kliknięcie są bardzo małe – zazwyczaj stawka jest ustalana za 1000 kliknięć, bo jedno kliknięcie jest warte znacznie mniej niż 1 grosz.

Czasami modele rozliczeń mogą być ze sobą połączone. Jest to wtedy tzw. model hybrydowy, np. CPL + CPS. Czyli jeśli klient zostawi swoje dane otrzymasz naliczenie. Natomiast jeśli jeszcze dodatkowo zakupi dany produkt otrzymasz wtedy również dodatkowe naliczenie.

Podsumowując!
Zadaniem wydawcy jest skuteczne promowanie produktów reklamodawców. Sposób w jaki będą to robili zależy od nich. Tutaj nie ma ograniczeń zarobkowych, ale też i nie ma zapewnionego jakiegokolwiek zarobku. Płacone jest po prostu za efekt pracy, a nie za samą prace.

Nie daj się złapać na zakładanie kont! O co chodzi w tym “systemie zarabiania”?

Jest w Internecie pewien proceder, który trwa już od wielu lat. Otóż niektórzy nieuczciwi wydawcy pod przykrywką pracy przez Internet, promują różne produkty. Głównie konta i pożyczki. Czyli wykorzystują oni sieci tj.: Money2Money czy Ebrokerpartner, do naciągania ludzi. Bo ludzie zakładają te konta dlatego, bo myślą że dostaną jakiś niesamowity system zarabiania (za chwilę opiszę na czym on polega). Tak naprawdę chodzi tylko o to by nieuczciwy wydawca zgarnął prowizję. Robi to poprzez wprowadzanie w błąd.

Szczerze mówiąc, to konta bankowe nie są do końca bezpłatne. Niewiele jest obecnie kont bankowych za bezwarunkowe zero. Aby prowadzenie było darmowe, trzeba spełniać warunki aktywności, albo dezaktywować kartę. Jeśli nie spełnisz warunków aktywności i zostawisz sobie taki rachunek jako nieużywany – pewnego dnia mocno się zdziwisz! Zobaczysz, że zostały naliczone różne opłaty, za jego prowadzenie.

Sieci afiliacyjne nie mieszają się w to jak wydawcy polecają produkty – wspominałem już o tym. Każdy poleca jak chce. Co prawda regulaminy poszczególnych portali afiliacyjnych zazwyczaj zabraniają nieuczciwych praktyk. Jednak zazwyczaj jest to rzadko egzekwowane – trudno to wyłapać. Dlatego nieuczciwi polecający, czują się tak naprawdę bezkarni:

Jak działają naciągacze? Być może właśnie z kimś takim się spotkałeś..

Naciąganiem można nazwać sytuację kiedy zostajesz celowo wprowadzony w błąd. Robisz coś, nie znając prawdy i liczysz na coś zupełnie innego. 

Zazwyczaj wygląda to w taki sposób, że obiecywana jest Ci praca przez Internet, np. “bycie testerem produktów”. Ci bardziej zuchwali, obiecują takie rzeczy jak – Wolność Finansowa. Wielkie zarobki. Łatwą pracę przez Internet. Pracę godzinę dziennie. O tego typu rzeczy chodzi! Jedyne co musisz robić, to wykonywać jakieś etapy. Jak wykonasz wszystkie, to dostaniesz niesamowity system zarabiania. Zautomatyzowany system zarabiania!

Tak naprawdę chodzi o to byś zmotywowany łatwą kasą, skorzystał z różnych produktów i nabił komuś prowizję, ot cała tajemnica! 

Ale ok! Omówię Ci dokładniej na czym ten “system zarabiania” polega oraz na czym polegają poszczególne kroki. Co prawda mogą one delikatnie się różnić, u różnych “ekspertów afiliacji”, jednak mniej więcej wygląda to ta:

ETAP 1 – Zostawiasz adres e-mail na specjalnie przygotowanej stronie. Po czym otrzymujesz informację, że jak przejdziesz przez cały system, to zaczniesz zarabiać ogromne kwoty. Twój “mentor” pokazuje Ci screeny wyciągów z konta i zdjęcia pieniędzy. Po co to robi? Byś był bardziej zmotywowany do działania. 

Na tym etapie zostajesz poproszony o założenie konta w sieci afiliacyjnej. Może to być: Money2Money, Ebrokerpartner, ewentualnie Leadstar. Zakładając tam konto, jesteś przypisany do danego polecającego. Wtedy ma on dodatkowy % od Twoich zarobków (Każda sieć ma nieco inne przepisy w tym zakresie. Warto wiedzieć, że niektóre sieci biorą % od Twoich zarobków – niektóre dają to dodatkowo). Ciekawostka? Tak naprawdę konto w sieci afiliacyjnej, możesz sobie założyć bez udziału osoby polecającej.  

ETAP 2 – Zostaniesz poproszony o założenie kilku kont bankowych. Zazwyczaj sześciu. Przy tym możesz dostać opowieść o tym, że jest to po to, by nauczyć Cię oszczędzania. Chodzi o metodę 6 słoików, zaczerpniętą z książki H.Ekera. Tak naprawdę chodzi tylko o to, byś założył te konta z linków partnerskich polecającego. Opowieść o oszczędzaniu jest Ci sprzedana po to, by to wszystko uwiarygodnić. Mentor zarobi 500-600 zł. Ty nie zarobisz nic. Pamiętaj, że większość kont nie jest bezwarunkowo bezpłatna. O tym często “zapominają” powiedzieć.  

Co ciekawe jeśli te same konta założyłbyś za pomocą swoich linków partnerskich, to Ty byś zarobił wspomnianą kwotę. Tak! Możesz polecać samego siebie – jednak o tym nie zostanie Ci powiedziane na tym etapie.  

ETAP 3 – Teraz zostanie Ci poleconych kilka pożyczek. Zazwyczaj cztery. Co prawda faktycznie są one bezpłatne. Firmy te mają taką ofertę, że dla nowych klientów pierwsza pożyczka jest bez kosztów. Tylko znowu! Ten zgarnie prowizję, który Ciebie poleca. Bo to z jego linków chce byś to zrobił. Czyli – Ty nie zrobisz nic! On zarobi, ok. 100 zł za pożyczkę. Jeśli pożyczka zostanie Ci przyzna, bo to jest zazwyczaj warunek prowizji.

Chociaż, tak jak wspomniałem, mógłbyś te pożyczki wziąć z własnego polecenia i na tym sam zarobić, a tak sprzedajesz swoje dane i nic z tego nie masz. Często osoby na tym etapie rezygnują. Tylko co z tego jak w międzyczasie założyli kilka kont. Mentor i tak jest zadowolony. Ty zostajesz z niepotrzebnymi kontami, założonymi podczas etapu 2.

ETAP 4 – Tutaj dowiadujesz się, że ze wszystkich produktów możesz korzystać samodzielnie i dostawać za to prowizję. Nawet pozwolą Ci to zrobić! Czyli dostaniesz tą samą informację, którą w tym artykule zdradziłem Ci całkowicie za darmo 🙂 Ciebie kosztowałaby ona założenie kilku kont i wzięcie paru pożyczek. Czyli sprzedanie swoich danych – to tu, to tam. Mógłbyś na tym sam zgarnąć prowizję, a tak pośrednio dałeś komuś kilkaset złotych.  

ETAP 5 – Teraz czas na system automatyzacji. Polega to na tym, byś założył sobie konto w firmie która świadczy usługi automatycznej wysyłki maili. Jest to tzw. autoresponder. Pamiętasz? Ty również zapisałeś się na specjalnej stronie, po czym zacząłeś dostawać różne maile. Zostały one do Ciebie wysłane z automatu – teraz Ty masz sobie stworzyć taki automat.

ETAP 6 – Jak już masz założone konto w autoresponderze, to teraz szykujesz sobie kolejkę wiadomości i będziesz “łowił frajerów” na takie same etapy przez które i Ty przeszedłeś. Teraz jednak to Ty będziesz ukrywał prawdę, po to by inni nieświadomi zakładali konta i brali pożyczki, a to wszystko za pomocą Twoich linków partnerskich!

Jak ich łowić? Najprościej wystawiając ofertę pracy zdalnej, na portalu ogłoszeniowym. Dostaniesz od swoich mentorów “screeny pieniędzy” i “zdjęcia luksusowych samochodów. Będziesz je wysyłał swoim poleconym, po to by jak najszybciej wyłączyli myślenie i założyli te cholerne konta!

O właśnie! I tak to się kręci. Na tym polega ten cały “system zarabiania”. Jak chcesz w tym uczestniczyć, proszę bardzo. Jednak prawda jest taka, że za pieniędzmi stoją nieświadomi ludzie. Myśleli, że zarobią kupę pieniędzy, a tak naprawdę byli dostarczycielami prowizji. 

Poznałem w Internecie mnóstwo osób. Słyszałem od nich wiele opowieści – jak zostali na tym wykorzystani. Tak naprawdę, to przekazałem Ci dość łagodną wersję tego sytemu. Często słyszałem o tym, że gdy ktoś założył konta bankowe, albo wziął pożyczki, to wtedy kontakt się po prostu urywał. Na tym całe zarabianie się kończyło. Już nie jesteś do niczego potrzebny! Mentor zarobił, można się rozejść. 

Jak na tym zarobić – bez naciągania ludzi?

Tak jak jak wspomniałem, możesz ze wszystkich dostępnych produktów skorzystać samodzielnie. Możesz polecić samego siebie i dzięki temu zarobić.

Swoje linki znajdziesz w panelu danej sieci, po tym jak się tam zarejestrujesz. Zazwyczaj są one w zakładce – “Kampanie”.

Jednak oczywiście w afiliacji nie chodzi o to, by samemu korzystać z produktów reklamodawców. Możliwość taka jest – jak jesteś faktycznie zainteresowany danym produktem. Co prawda ciężko to sprawdzić czy ktoś jest faktycznie zainteresowany. Czy robi to tylko po to by zgarnąć prowizję.

Warto dodać, że różne instytucje – przeważnie banki, organizują często dodatkowe promocje, przeważnie na dostępne u nich konta bankowe. Wtedy za spełnienie różnych warunków aktywności, możesz zarobić dodatkową kwotę od banku. Łącząc jedno z drugim, czyli promocję bankową i skorzystanie ze swojego linku, możesz zarobić z dwóch źródeł. 

Czyli..

Pierwszy zarobek? Korzystając z promocyjnego konta bankowego – ze swojego polecenia. Dostajesz prowizje od sieci jako wydawca (klientem jesteś sam dla siebie). Drugi zarobek? To promocja bezpośrednio od banku za to, że stałeś się klientem i spełniłeś warunki promocyjne. Wtedy na jednym takim koncie możesz zarobić ok. 100-400zł (a czasami nawet i więcej). Jeśli chciałbyś bym pokazał Ci jak to zrobić, napisz do mnie korzystając z formularza kontaktowego, albo poprzez Facebooka (messengera).

Co do afiliacji, to chodzi o to, byś produkty polecał innym ludziom. To w jaki sposób będziesz to robił, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Nie ważne jak, ważne by było to skuteczne. Oczywiście pamiętając przy tym o uczciwości. Nie chodzi przecież o naciąganie kogoś na jakieś niepotrzebne produkty, obiecując przy tym złote góry!

Cóż.. możesz polecać produkty swoim znajomych bądź członkom rodziny. Możesz prowadzić bloga i tam opisywać różne produkty, dając wartościowe treści i gdzieniegdzie umieszczać swoje linki partnerskie – niejako przy okazji. Możesz tworzyć różne porównywarki produktów albo opisywać różne promocje bankowe na swojej stronie. Następnie promować ją w różnych miejscach. Możesz wykorzystywać płatne reklamy – na Facebook-u albo Google i tam promować swoje tzw. strony sprzedażowe, w których są ukryte Twoje linki. Możesz wykorzystywać listy mailingowe. Portale społecznościowe. Promować produkty na forach dyskusyjnych.

Tak naprawdę wszystko zależy od Twojej kreatywności. Nie ma jednego cudownego sposobu. Musisz eksperymentować i wyciągać wnioski ze swoich działań. Szukać wartościowych produktów, które ludzi interesują i wybić się ponad konkurencje, bo ta jest ogromna.

Chodzi o to by kierować ruch na swoje oferty – na tym ta cała zabawa polega. Im oferta lepsza, tym więcej możesz zarobić. Im ruch większy – tym więcej możesz zarobić.

Oczywiście nie jest to proste. Patrząc na programy partnerskie, z punktu widzenia prawdziwej przedsiębiorczości, to nie jest to najlepsza droga. Przede wszystkim dlatego, że mnóstwo ludzi się tym zajmuje. W wyniku czego jest ogromna konkurencja i musisz być naprawdę wyjątkowy by działać skutecznie. By znaleźć swoją niszę. Sprawdź tylko ile jest blogów o produktach finansowych – mnóstwo!

Ponadto nie masz pełnej kontroli nad swoim biznesem. W każdej chwili reklamodawca może wycofać swoją ofertę. Wtedy i Ty musisz się do tego dostosować. Ja wolę mieć pełną kontrolę i sprzedawać swoje produkty. Wolę budować swoją markę i rozpoznawalność, a nie być uzależnionym ciągle od kogoś innego. Jak działać, to optymalnie!

Wiem, że tak naprawdę zainteresowałeś się tym wszystkim by zbudować coś trwałego. Chcesz robić coś co ma sens, dużo zarabiać i mieć coraz więcej wolnego czasu. Jak najbardziej jest to możliwe! Musisz jednak nauczyć się nowych rzeczy. Internet daje niesamowite możliwości!

Nie musisz tkwić w monotonnym życiu, które Ci się nie podoba. Internet może sprawić, że zaczniesz godnie zarabiać. Bez szefów, liderów, cudzych firm, itd. Powiem wprost! Są lepsze drogi niż promowanie cudzych produktów i powtarzanie niedziałających schematów. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, koniecznie zapoznaj się z tym co tutaj napisałem. Kliknij i sprawdź!

Zostaw też swojego maila by odebrać mojego bezpłatnego E-booka z którego dowiesz się co warto robić w dzisiejszych czasach. Tak by dało się na tym godnie zarobić:

Chociaż nie ukrywam, że od czasu do czasu, zdarza mi się polecić jakiś cudzy produkt, np. dobry hosting albo jakąś naprawdę atrakcyjną promocja. Robię to jednak jako dodatek – przy okazji. Nie jest to najważniejsza część mojego biznesu. Polecam, bo jest to DOBRE i WARTOŚCIOWE. Tylko takie rzeczy polecam, bo czemu by nie polecić, nawet jak nie osiągnę z tego żadnej korzyści?

Ciężko jest działać przecież we wszystkich branżach jednocześnie 🙂

Jeśli znasz kogoś kto natknął się na rzekomą “pracę w Money2Money”, to koniecznie wyślij mu ten artykuł!

A czy Ty kiedykolwiek spotkałeś się z powyższymi etapami? Czy zarobiłeś kiedyś jakieś pieniądze na afiliacji?

Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

Ten post ma 69 komentarzy

 1. Marek C

  Faktycznie, ten schemat jest znany. Wydaje mi się jednak, że ludzie podejmujący współpracy z tymi grupami zdają sobie sprawe co to jest MLM tzn. już coś tego lizneli. Jeżeli “mentor” / “prowadzący” jest fair to powinien na samym początku powiedziec swojemu padawanowi “załóż 2 konta z moich refów, żebym zarobił za czas poświęcony Ci na wytlumaczeniu jak to działa, następnie założ sobie 3 inne kotna z własnych refów itd”. Plusem takich społeczności MLM (liderów – nie bede tutaj wypisywał naz tych grup), że mają bardzo dobrze obeznany rynek korzystnych ofert. Tj. taki laik nie musi przerzucic 30 stron na M2M czy MyLead żeby znaleźć produkt, który mógłby sam skonsumować. Tylko ma od razu np. 10 optymalnych (korzystnych) strzałów. Do tego dochodzą apki, które po części działają jak MLM ale wiadomo że i tak żeby polecać to trzeba je zalożyć. Bardzo popularne Monese, Revolut, N26 czy w ostatnich dniach płacący 10 EUR za rejestracje i weryfikacje (bez zamawiania karty) BS (mój ref do BS – 10 EUR za rejestracje i weryfikacje https://bit.ly/2WUZwP2).

 2. Darek

  Cały ten opisany schemat jest widoczny kilkanaście razy dziennie przewijając wpisy na Facebooku. Ludzie często uważają, że w necie są jakieś szybkie i magiczne sposoby na pieniądze i dlatego dają się na to złapać. Spora ilość osób szujaych pracy online praktycznie nie sprawdza w co wchodzi a potem jest lament że ktoś dał się oszukać. Praca w necie to w zasadzie jak praca na etacie. Trzeba przeczytać, zrozumieć a potem próbować. Chyba wypada po prostu powiedzieć wprost, że wiele osób jest zbyt leniwych, żeby odpalić wyszukiwarkę, wstukać kilka fraz i przeczytać parenaście wpisów od początku do końca… Przekre to ale prawdziwe…

  1. Marzena

   Dziękuję, tez weszłam na 2 etap money 2 money i juz nie podobało mi się to założenie 6 kont.

   1. Adrian

    Dokładnie, wystarczy nie podążać ślepo za mentorem, zadawać pytania a zacznie kręcić i unikać odpowiedzi. Właśnie uniknąłem założenia tych 6 kont i podpisaniu przez to umowy, na wykorzystanie moich danych na 5 lat. W ostatnim momencie.

    1. Kinga

     Zostałam nabrana na 6 kont.
     Założyłam je i nie wiem jak mam się z tego wycofać.
     Pomóżcie

     1. Rafał Wrzosek

      Możesz zamknąć te konta w każdym momencie

  2. Jacek

   A ja teraz głupi zamykam te konta bo już prowizję za karty idą
   Masakra
   Tylko mentorka się cieszy że kasiora wpłynęła

 3. Asia

  Mnie oszukano w m2m

  1. Sandra

   Asia, właśnie jestem na 2 etapie M2M możesz powiedzieć mi coś więcej?

   1. Kasia

    Sandra w 3 etapie zakładanie 6 kont w różnych bankach A w 4 etapie pożyczki, także daj sobie spokój

 4. Monika

  Bardzo wartościowy wpis. Dostałam właśnie taką propozycję i od razu czułam że coś mi tu śmierdzi. Dzięki za cenne info

 5. Anna

  Dziękuję Ci za ten artykuł, bardzo mi pomógł.

 6. Aga

  Ja od czerwca pracuje w m2m i co miesiąc zarabiam realne pieniądze ktore w dowolnym momencie przelewam sobie na konto. Jest to moje glowne zrodlo dochodu.
  Tak z ciekawości: w jaki sposob mozna tu zostac oszukanym?
  No bo przeciez nie finansowo.

  1. Rafał Wrzosek

   Przecież opisałem to w artykule..

   Pracujesz w m2m jako pracownik, czy jesteś po prostu zarejestrowana do sieci afiliacyjnej jako wydawca? Bo to różnica. Jeśli jesteś wydawcą, to w jaki sposób zdobywasz klientów którzy korzystają z produktów i czy korzystasz z innych sieci?

 7. Maciej

  A ja jestem w leadstar i nie uważam się za oszusta. Ktoś szuka pożyczki,ok podsylam swój link do oferty. Ale nie namawiam nikogo by akurat z tego korzystał. Jeszcze najczęściej wysyłam taka gdzie jest najniższe rrso by kogoś nie naładować na minę albo taka gdzie pierwszą jest darmowa. Dziś 80% firm w Usa zarabia przez promowanie,reklamy. Dlaczego np WP.pl ma zarabiać na reklamie konta a ja nie mogę? Ale przyznam że ktoś kto polecil mi założenie kont nie był do końca fair. W jednym przypadku powiedział że mam zrobić to i to.zrobilem i okazało sierpień że tylko on zarobił A ja nie. Więc wykorzystałem to i założyłem konto że swojego refa. Zarobiłem podwójnie . Więc zarobić w necie da się.trzeba być tylko uważnym i nie wierzyć we wszystko A góry Pie wiedzy które pokazują ludzie,trzymając je na biurku, na kompie z info że właśnie tyle dziś wypłacił uważam za żałosne;D
  Niestety trafiłem też na scam i straciłem dużo kasy,no ale to jak pisałem trzeba byc niestety uważnym

 8. Zuzanna

  Ile etapów ma projekt Ekspert afiliacji ? Czy prawdą jest ,że zarabia się od pierwszego etapu . Jeżeli założyłam konta z linku mentora ,czy ja za to dostanę prowizję .

  1. Rafał Wrzosek

   Jeżeli założyłaś konta z linku mentora (chociaż tutaj to pojęcie nie pasuje, jest jedynie wydawca, który promuje produkty), to prowizje za otwarte konto dostanie mentor, nie Ty. Ty jedynie możesz dostać od banku nagrodę – jako klient, który wziął udział w promocji bankowej, jeśli taką promocję bank organizuje. Pisałem o tym wszystkim w artyklue..

 9. Monika

  Systemy oraz schematy się zmieniły 🙂
  A Ty na polecaniu nie zarabiasz? Czy może w inny sposób zdzierasz hajs z ludzi ? Może o swoim % napisz 🙂
  System z mailingiem jest już stary.
  Ludzie teraz po zalozeniu kont z linków lidera otrzymuja szkolenia m.in. z tworzenia stron opartych o wordpress o wiele lepszych wyglądowo od Twojej np.

 10. Aga

  A jeśli jestem na etapie czekania na karty do kont ale jeszcze nie zrobiłam płatności nimi w sklepie mogę z tego zrezygnować? Co wtedy z kontami ?

  1. Rafał Wrzosek

   Z tego co pamiętam do 14 dni można wypowiedzieć umowę o konto. Jeśli ten okres minął, to w każdym momencie masz możliwość zamknięcia konta oraz zastrzeżenia karty

   1. Marcelina

    A co jeśli założyłam konta bankowe, ale umów nie podpisałam ?anulowali mi to ?
    tele nie odbierałam , a jesli już to mój chłopak odbierał i mówił, że nie zna nikogo takiego.

    1. Rafał Wrzosek

     Jak bank nie potwierdził tożsamości to konta nie zostały założone. Zazwyczaj robi to się za pośrednictwem kuriera, z którym również podpisuję się umowę.
     W niektórych bankach można potwierdzić tożsamość poprzez zrobienie przelewu z innego konta i tym sposobem zawrzeć umowę z bankiem o konto.

  2. Marcelina

   Lepiej zrezygnuj jak najszybciej się da. Ja również miałam iść taką drogą, ale wycofałam się. Papierów nie podpisałam(umów) i miałam założone 5 kont . Nie wiedziałam co będzie dalej i nie chciałam wiedzieć, ałam się, ponieważ musiałam podać swoje prawdziwe dane…

 11. Katarzyna

  Jestem na pierwszym etapie i kazali założyć 3 konta to oszuści som

 12. Dorota

  Dziękuję za tekst. Pomógł mi zrezygnować 🙂

 13. Magdalena

  Okej a teraz pytanie ile Ci zapłacili za napisanie tego Artykułu? XD

  1. Rafał Wrzosek

   a kto miałby mi za to zapłacić? W jakim celu?

 14. Anulka87

  Dobrze że trafiłam na ten artykuł.akurat dostałam info że mam założyć 6 kont bankowych z poleconego linka mentora

 15. Aleksandra

  Dobrze,że trafiłam na ten wpis.Piramida i łańcuszek jakich wiele od lat.A ludzi w tym co niemiara…wiadomo,każdy chce zarabiać więcej i myśli,że tym sposobem się dorobi.Dobrze,że się wachałam w to wejść,bo teraz mam jasność.Dziękuję.

 16. Zuza

  Założyłam konta, zrobiłam transakcje i teraz mam założyć jakieś aplikacje n26 i xendpay i przelać 120 Euro, jak dla mnie oszustwo, chociaż nie wiem, ale 120 Euro to cholernie dużo pieniędzy. żałuję że weszłam w to. Teraz będę chyba zamykać te konta

  1. Rafał Wrzosek

   Konta zapewne założyłaś z linków polecającego, więc i on na tym zarobi. Można je zamknąć w każdym momencie. Z aplikacjami jest trochę inaczej, faktycznie są czasami rożne promocje podczas których zarabia polecony i polecający. Pod warunkiem, że spełni się określone warunki. Pewnie takim warunkiem jest właśnie wpłata 120 Euro, ale o tym wszystkim można zawsze przeczytać w regulaminie danej promocji.. i radziłbym się z tym zawsze zapoznawać.

   1. Marika

    Czy jeżeli usunęłam konto na m2m to już wszystko za mną? czy muszę wykonać jeszcze jakieś czynności?
    Dodam iż nie robiłam ani transakcji ani nic, a konto to było założone dziś, po tym jak przeczytałam ten wpis na blogu z tego chciałabym zrezygnować.

    1. Rafał Wrzosek

     Nic nie musisz robić więcej. Powiem więcej, nawet jakbyś nie zamykała tego konto, to też nie byłabyś zobowiązana do robienia czegokolwiek 🙂

     1. Marika

      Wystraszył mnie fakt iż wysłano mi tego samego dnia umowę na email.
      Natychmiast wysłałam odmowę i prośbe o jej zerwanie.
      pozdrawiam.

     2. Rafał Wrzosek

      Jeśli umowa została wysłana przez M2M, to jest to umowa związana z najmem powierzchni reklamowej. Oficjalnie wynajmujesz miejsce reklamowe portalowi M2M i w zależności od tego ile zarobisz, tyle portal zobowiązuje się Tobie zapłacić. Tylko tutaj jak nie zarobisz nic – nic nie otrzymujesz. Taka to umowa. Chodzi o to by prawnie wszystko się zgadzało. Tak samo to działa jeśli chodzi o wynajem mieszkań.

   2. Lena

    Założyłam konto na M2M właśnie chyba z linku polecającego + e-pensja gdzie tam są te etapy. Powstrzymałam się przed kontem choć dostałam info ze można to obejść i założyć tylko jedno. Ale dostałam tez info ze mogę sama działać w m2m bez poleceń itp schematów.. pewnie ciężej ale czy znasz zasady samodzielnego działania tam? Czy jak założyłam konto z jej linku to mam usunąć konto i założyć nowe?

 17. Paula

  A jeśli mam zamiar zrezygnować na poziomie 2 (zakładanie 6 kont) i ta umowa o najmie powierzchni reklamowej przyszła na maila, czy ja muszę wysłać jakieś wypowiedzenie czy wystarczy tylko usunięcie konta i odmówienie dalszych etapów mentorowi ?

  1. Rafał Wrzosek

   Możesz w każdym momencie zrezygnować, nie musisz wysyłać żadnego wypowiedzenia. Money2Money to po prostu zwykły program partnerski (a dokładniej sieć afiliacyjna). Sama rejestracja do niczego nie zobowiązuje. Tzw. mentorzy działają nie mają nic wspólnego z tą firmą, to tylko ich wymysł, że ktoś musi te konta zakładać. M2M w żaden sposób czegoś takiego nie wymaga.

 18. Andrzej

  Zarejestrowałem się BEZPOŚREDNIO do https://panel.money2money.com.pl, a NIE z czyjegoś linku polecającego, więc NIKT na mnie nie zarabia. Niestety moja opinia jest negatywna, bo i owszem konto działa, dostępna są kampanie (jest z czego wybierać), natomiast ZERO kontaktu z obsługą serwisu (wysłałem dwie wiadomości, które olano!). Skorzystałem z linku i złożyłem trzy wnioski o pożyczkę, z tego dwie dostałem i CO? Nic, bo widzę złożone jedynie 2, a nie 3 wnioski i ZERO informacji, że wypełniłem warunki na otrzymanie premii od nich, bo “mój zarobek” wynosi 0,00 zł.

  1. Rafał Wrzosek

   Zgadzam się z Twoją opinią. Sam mam podobne doświadczenia. Wiele razy różne osoby zgłaszały mi podobne problemy. Z mojego doświadczenia, związanego z rynkiem afiliacji, to śmiało mogę powiedzieć, że są programy z którymi współpraca jest zdecydowanie lepsza. I stawki wyższe. I obsługa lepsza. I reklamacji mniej, a jak są, to faktycznie starają się to szybko wyjaśnić.

 19. Natalia

  No właśnie ja założyłam konta ale jak teraz zobaczyłam to odechciewa zarabiać na tym koncie

 20. Piotr

  Bardzo pożyteczny artykuł. Komentarze również. Dzięki.

 21. Yesfinanse

  Co ciekawe, ten post wyświetla się po wpisaniu w wyszukiwarkę “money2money oszustwo”… Oj mogą być niezadowoleni w tej firmie…

 22. Angelika

  Hmm czyli co? Zakładając konto na m2m bądź innym programie odrazu stykamy się z przymusem założenia kont bankowych?

  1. Rafał Wrzosek

   W M2M nie ma przymusu zakładania kont bankowych. Każdy może działać jak chce. Jedynie ci którzy to polecają jako “model zarabiania” albo “praca przez Internet” mogą mówić, że taki obowiązek jest. Że bez tego nie można iść dalej.

 23. Dominik

  jestem zarejestrowany w m2m z mojej woli bez mentorów i teraz pytanie jak mogę w ty zarobić, jak promować produkty i na jakich stronach internetowych

  1. Rafał Wrzosek

   Chodzi tutaj o to by promować produkty, czyli szukać klientów na nie. Jak to robić to bardzo szeroki temat. Dużo zależy od kreatywności. Konkurencja też jest duża. Chodzi o to by na różne sposoby docierać do odpowiednich ludzi i komunikować się z nim tak by chcieli skorzystać z produktu.

   Można prowadzić bloga i np. pisać o produktach finansowych. Można mieć kanał YT, fanpage, grupę na FB, instagrama czy inne portale społecznościowe. Można prowadzić swoją listę mailingową. Można też korzystać z płatnych reklam. Na Facebook-u czy Google.

   Zarabianie w programach partnerskich to proces, trzeba się wielu rzeczy nauczyć.
   Po prostu trzeba mieć swój system działania. Uczę tego dokładniej chociażby w Klubie Prawdziwej Uczciwej Przedsiębiorczości: https://rafalwrzosek.pl/klub/
   Tylko tam bardziej pokazuje to w kontekście własnego internetowego biznesu. Bo i zarobić można więcej, a jak jesteśmy w dobrej niszy to i konkurencja dużo mniejsza. Ale zawsze pewne zasady działania są wręcz takie same 🙂

 24. Andrzej

  TAK, zarobiłem na afiliacji, nie czułem się nigdy oszukany, a konta które faktyczne założyłem, faktyczne przydały mi się między innymi do zarządzania pieniędzmi, dla niektórych może być to głupie by rozdzielać pieniądze na różne konta, dla mnie to mądre, by nie trzymać wszystkich pieniędzy w jednym miejscu. Poza tym metoda 6 słoików sprawdza się i jestem zadowolony z niej.

  Według mnie jest wielu pseudo liderów, którzy udają, że nauczą zarabiać w Internecie, a często po założeniu kont przez osoby zainteresowane znikają. Są także osoby, które faktycznie, mogą nauczyć zarabiania przez Internet na afiliacji, bez naciągania, bez zmuszania na jakieś pożyczki i konta 🙂 nie wrzuca się wszystkich do jednego worka… Działanie na programach partnerskich jest, jest świetną nauką polecania, sprzedaży i promowania, dzięki czemu każdy następny biznes będzie dla nas przyjemniejszy i będziemy mieli wyniki.

  Ps.: Oszuści i naciągacze są wszędzie. Nie ważne czy działasz online, czy pracujesz na etacie. Bo w zwykłym spożywczaku szef też może Cię wykiwać. Podobnie jest w Internecie. Dlatego zawsze powtarzam, zweryfikuj czy osoba nie jest fejkiem, czy prowadzi biznes, czy pomaga, czy ma wyniki i ludzi pod sobą. Jeżeli osoba jest w Internecie, pokazuje się i pomaga innym to warto z taką osobą zacząć działać, nauczyć się czegoś od niej… Dla wielu założenie konta jest czymś złym, jednak patrząc na to z innej perspektywy, te konta mogą pomóc w rozwoju drugiej osoby.

  Ps 2.: Co do płat za konta… można ich uniknąć w prosty sposób, chociażby płacąc za zakupy, które co drugi/trzeci dzień robimy 🙂 nie trzeba kupować butów NIKE AIR MAX wystarczy lizak chociażby… a konto nie generuje kosztów.

  Pozdrawiam, Andrzej Rybak 🙂

  1. Rafał Wrzosek

   Jak ktoś chce to sobie może te konta założyć, z własnego polecenia. Albo niech i robi to z kogoś linku, tylko niech ma tego świadomość, a nie jakieś zmuszanie pod przykrywką wolności finansowej, albo metody 6 słoików.
    

   Ciekawostka. Na fanpage Money2Money 21 stycznia 2021r. pojawił się taki post:
   “⛔️Money2Money – działania niedozwolone⛔️‼️
   Drodzy Wydawcy,
   przypominamy o zakazanych praktykach w M2M. Są nimi między innymi:
   – zabronione są wszystkie praktyki związane z wprowadzaniem w błąd użytkownika: ogłoszenia o pracę, testowanie produktów, ankiety;
   – zabroniony jest ruch motywowany;
   Działanie, w któryś z powyższych sposobów skutkować będzie blokadą konta oraz zablokowaniem wypłaty premii.”

    
   Warto zwrócić uwagę na słowa OGŁOSZENIA O PRACĘ i RUCH MOTYWOWANY (czyli że ktoś coś dostaje za to w zamian).
   Tu link do posta:
   https://www.facebook.com/ppm2m/posts/1891296664371435

   1. Barbara

    Dzięki za ten post. też dostałam propozycję pracy poprzez afiliację ale mnie zdziwiło że mam podać wszystkie swoje dane.

   2. Krzysztof

    Czy po złożeniu samych wniosków do 6 kont mogą zostać naliczone jakieś opłaty ? Żadnej umowy u kuriera nie podpisałem. W dwóch bankach udało mi się skontaktować i anulować wniosek. Z kolejnych dostałem maila że wniosek został anulowany przez brak kontaktu. Z jednego dostałem sam list zawierający kartę płatniczą. Myślałem, że sprawa zamknięta kont nie ma, bo było to jakieś 3-4 miesiące temu. Ale teraz trafiłem na artykuł i się na nowo trochę przestraszyłem.

    1. Rafał Wrzosek

     Zależy czy doszło do potwierdzenia tożsamości i podpisania umowy.
     Zazwyczaj dzieje się to za pośrednictwem kuriera. W niektórych bankach można założyć konto całkowicie online. Tożsamość wtedy możesz potwierdzić przez przelew z innego swojego konta bankowego, wideo-weryfikację albo przez tzw. selfie. Jeśli takich rzeczy nie robiłeś, wniosek musiał zostać anulowany przez brak potwierdzenia tożsamości.

 25. Sylwia

  Dziękuję, ja dopiero się zarejestrowałam,teraz wiem że dalej już nic robić nie będę
  Szacunek za szczerość i poświęcenie czasu na ten artykuł

 26. Krzysztof

  Tylko z mBanku była weryfikacja przez selfie i właśnie z tego przyszła karta płatnicza. Czyli to konto pewnie jest aktywne i muszę je zamknąć. Da się to zrobić całkowicie online ? Cieszę się jedynie, że przejechałem się na czymś takim a nie na czymś poważniejszym. Bo już wyobrażałem sobie jakieś kredyty na ogromne kwoty. Równie dobrze mogły to być fejkowe strony bankowe i ludzie by wysyłali zdjęcia dowodu. Trochę straszne, że można założyć konto bankowe całkowicie online.

  1. Rafał Wrzosek

   Banki różnią się sposobami zamknięcia konta. Trzeba po prostu wpisać w wyszukiwarkę: “jak zamknąć konto mbank”, tam wszystko będzie wytłumaczone 🙂

 27. Paulina

  Założyłam 6 kont bankowych ale dzięki temu że 2 osoby mi odradzały i mi też coś nie pasowało to postanowiłam to sprawdzić i trafiłam tu dzięki temu wiem że lepiej od razu po dostaniu umów z banków najlepiej pozamykać konta i zrezygnować z współpracy

 28. Anna

  Czy zawsze tak jest, że trzeba zakładać aż 6 kont i zaciągać pożyczki? Dziś miałam się zarejestrować w jednym z programów, ale jeśli faktycznie tak to wygląda to chyba trzeba sobie odpuścić. Trochę jestem przerażona po przeczytaniu tego testu, szkoda bo miałam dużą nadzieję na tę pracę:( Zwłaszcza w tych czasach, kiedy tak ciężko o jakieś zatrudnienie.

  1. Rafał Wrzosek

   Po prostu zapytaj czym będziesz się zajmowała i skąd będą brały się dokładnie Twoje pieniądze. Co będzie należało do Twoich zadań.
   Zazwyczaj schemat jest taki jak opisałem. Najpierw zarabiają na Tobie, później Ty zarabiasz na innych. Tak naprawdę to te konta możesz sobie założyć z własnego polecenia. Są czasami bardzo fajne promocje, na jednym koncie możesz zarobić ok. 300-400zł.
    
   Co do tego co warto robić w obecnych czasach, możesz przeczytać w moim najnowszym, bezpłatnym E-booku:
   https://rafalwrzosek.pl/lp-ebook-23pomysly-blog/

 29. AGA

  Dzięki za za artykuł. Zatrzymałam się na 2 etapie, właśnie te 6 kont zaczęło mnie zastanawiać i ponaglanie mentorki oraz wymijające odpowiedzi, 3 etap wszystko rozjaśni. Zaczęłam szukać w necie informacji na temat takiego zarabiania i natknęłam się na Twój artykuł i wszystko mi się rozjaśniło :). Dziękuję i pozdrawiam.

 30. Marcin

  Rozpisał się Wrzosek Naganiacz,Naciągacz itp który i tak przedstawia coś przy okazji mijając się z Prawdą.

  Żałosne i Śmieszne jest jak wszystkie metody zarabiania które przynoszą realny dochód osobom działającym przedstawiasz w złym świetle tak jak tobie pasuje .
  Czy to PP,czy MLM,czy Ankiety i tak dalej pokazując że u ciebie może osoba liczyć na to czego szuka gdzieś indziej czyli np pieniędzy.

  Rób Tak dalej może za takie żałosne zagrania los wynagrodzi cię krótszym życiem dostając jakieś choroby,wypadku itp.

  1. Rafał Wrzosek

   W którym momencie minąłem się z prawdą. Konkrety proszę. Rozmawiajmy o faktach, a nie jakiś emocjonalny bełkot.
    

   Przede wszystkim nie wszystko odradzam. Nie kłam. Bardzo dużo rzeczy polecam. Biznes online daje mnóstwo ciekawych możliwości. Jakbyś doczytał to byś wiedział, a pewnie nawet tego artykułu dokładnie nie przeczytałeś.
    

   Zatem wrzucę tutaj link żeby inni wiedzieli, że jest wiele ciekawych rzeczy które można robić w Internecie zamiast robienia takich rzeczy na które szkoda czasu. Jak właśnie wypełnianie ankiet za marne grosze czy wciskanie ludziom niepotrzebnych kont. Chociaż można działać w programach partnerskich pozyskując na produkty prawdziwych klientów, a nie ludzi którzy myślą, że podjęli pracę online i wymogiem jest zakładanie kont bankowych.
   https://rafalwrzosek.pl/zarabianie-przez-internet-bez-rekrutowania-czy-cos-takiego-istnieje/
    

   Ja się opieram na matematyce i na faktach. Jak wszyscy robią to samo, to większość nie może zarobić. To są twarde liczby, czy Ci się podoba czy nie. Tak samo jak wszyscy na osiedlu nie mogą mieć sklepu spożywczego, bo wtedy niemal wszyscy zbankrutują. Tak działa rynek i jego nasycenie.
    

   Napisz jeszcze do supportu M2M i życz im krótszego życia bo oni też są tak żałośni jak ja. Mówią oficjalnie to co ja umieściłem w tym artykule. Otóż w regulaminie mają WYRAŹNIE napisane co wolno partnerom, a co nie. Proponowanie pracy polegającej na zakładaniu kont, wprowadzanie w błąd, ogłoszenia o pracę, ruch motywowany to JEST ZABRONIONE. Przytaczałem nawet ich post z Fb w komentarzach. W nim jeszcze raz o tym dokładnie napisali.

 31. kiedyś zgłosiłem się do barzo nietypowej pracy dodatkowy dochód 2000zł każdego roku. Osoba polecała mi aby założyć na siebie wiele ktont bankowych i zaciagnac kredyty. potem pousuwać konta i w następnym roku wykonać dokładnie to samo. Poprzez taki proceder miałem zyskać ok 2000zł każdego roku bez żadnego polecania osobom trzecim. czy to prawda?

  1. Rafał Wrzosek

   Banki zazwyczaj trochę dłużej przechowują dane niż rok. Ale faktycznie jeśli tzw. okres karencji minie, to znowu bank traktuje kogoś jako nowego klienta (a zazwyczaj za takich klientów jest prowizja) i może zapłacić za jego pozyskanie. Podobnie taka osoba może wziąć udział w promocji bankowej.

 32. Anna

  Część .Założyłam konto w M2M ale nic na nim nie wykonuję chciałabym się z tego wycofać jak mam to zrobić jak to usunąć?

  1. Rafał Wrzosek

   Skontaktuj się z Money2Money i poproś o zamknięcie konta.

   1. Agata

    Czesc, założyłam 2 konta.. Dlugo sie wahałam. Natomiast w dalszym ciagu szukalam sensownych informacji. TWOJ post dal mi duzo do myslenia. Czekam na umowy, co mam zrobic? Czy brak mojego podpisu na umowach rowna sie ich anulowaniem czy podpisac i później zrezygnować???

    1. Rafał Wrzosek

     Jak uważasz. Jeśli nie podpiszesz umowy z kurierem, Twój wniosek zostanie automatycznie anulowany i konto nie zostanie założone. Chyba, że już potwierdziłaś tożsamość w inny sposób i Twoje konto zostało założone.
     Nawet jak już otworzysz konto to w każdym momencie możesz z niego zrezygnować. Także nie ma się czym przejmować.

 33. Adam

  Samo w sobie money (m2m) nie jest oszustwem, ale praktyki z projektu e-pensja.online czyli ścieżka milionera już pachnie dziwnie. Namawiamy ludzi do założenia kont. Mam nadzieję że ktoś się za bandę mielniczkuka, czarneckiego zabierze…

 34. Agata

  Hej.

  Też niedawno założyłam konta w różnych bankach lecz nie z polecenia z linku a na stronach banku i mam profil na M2M,żadnych pożyczek nie brałam(jedynie w banku Millenium limit odnawialny) a ta cała sprawa z e-pensją on-line jest jaka jest(aktualnie dotarłam do poziomu 6),zresztą Mentor Pan Michał Mielniczuk sam mówił,że można to traktować jako pracę dodatkową i zrezygnować w każdej chwili. Jak będę się chciała wycofać z projektu na stronie e-pensji to to zrobię w razie czego,konta w innych bankach sobie zostawię i jak coś będę miała to tam poprzelewam. Z tym polecaniem samego siebie to żaden problem,tego można się nauczyć samodzielnie.

Dodaj komentarz